
1990-ben végzett a Bethlenben, majd Szegeden a Jogi karon szerzett diplomát, amit megfejelt a budapesti Közép-európai Egyetem angol nyelvű másoddiplomás képzésével. Innen már egyenes út vezet felfelé, hiszen két munkahelyet követően 2008-ban került Brüsszelbe az Európai Bizottság Vállalkozáspolitikai és Ipari Főosztályára.
Nemrégiben járt a régi alma materben a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium falai között, amely arra is jó alkalom volt, hogy az érdeklődő diákokkal megismertesse és a kedvet érzőknek követendő példaként beszéljen eddigi karrierjéről. A Vásárhelyi Híreknek adott interjúban Kojnok László leszögezte, tudomásul kell venni és ezt a könyvtárban összegyűlt tizenegyedikeseknek is elmondta, ma ahhoz, hogy valaki érvényesülni tudjon legalább egy nyelven de még jobb ha két nyelven jól beszél. Azt is elmondta, nem csak a külföldi, hanem ma már a hazai munkavállalásnál is kulcsfontosságú a nyelv ismerete. Nem könnyű bejutni például a Közép-európai Egyetemre, komoly vizsgák előzték meg a felvételét, a brüsszeli állását is csak egy igen magas szintű angol nyelvű írásbeli és szóbeli vizsga előzte meg, ami – tette hozzá- lehetett volna akár francia vagy német nyelvű is..
Kojnok László arról is beszélt, hogy nem számít az hogy vidéki, vagy fővárosi valaki, a kihívás a fontos, az kell hogy hajtsa az embert. Arra a kérdésre, ki volt aki ösztönözte, elmondta, mindig is a szülei biztatták arra, hogy a maximumot teljesítse.
Kojnok László Brüsszelben határozatlan idejű szerződéssel dolgozik, ami azt jelenti, hogy ritkán adódik lehetőség hazajönni. Mint mondta, mindig jó hazajönni, a régi iskolájában is nagyon jó érzéssel fogadták.