Félperces90 éves Kovács Sándor

2016. november 7., hétfő
 
90 éves Kovács Sándor

Kovács Sándor a közelmúltban ünnepelte 90. születésnapját. Ebből az alkalomból a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatal munkatársai is köszöntötték.

 

 


Sándor bácsi Hódmezővásárhelyen, a Kökény utcában született. Családjával később a mai kopáncsi tanyamúzeum épületében élt, itt nőtt fel. A család mezőgazdasággal foglalkozott. Később feleségével a városba költözött, 15 évig kocsisként dolgozott, majd a Kertészeti Vállalatnál helyezkedett el, onnan ment nyugdíjba. Két gyermeke született, 4 unokája és 3 dédunokája van.

 

 

Olvassa el ezt is!

Izland hálás Bán Sándornak

Izland hálás Bán Sándornak

Az eredményes felkészülés bizonyítéka, hogy a két fiatalember megúszta a világbajnokságra kijutás szintidejét a százhalombattai országos úszóbajnokságon.
Győzelem nagy fölénnyel

Győzelem nagy fölénnyel

A kék-sárgák ezúttal az NBB II-es Kozármisleny otthonában diadalmaskodtak, és jutottak be a legjobb 16 közé. 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt

A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt

Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.