SportRemény a legjobb négy közt maradásra

2014. március 15., szombat

Remény a legjobb négy közt maradásra

Remek védekezésének köszönhetően - idei legjobb játékával - minden várakozást felülmúló arányban nyert a Kosársuli pénteken. Ezúttal is szinte telt ház volt, ami óriási pluszt jelentett a csapatnak.

Fotó: Berei Béla ( VH© )

Csaknem sikerült a lehetetlennek tűnő bravúr (a 28 pontos győzelem) is, de az újabb sikernek köszönhetően továbbra így is él a remény a legjobb négy közt maradásra.

Kellemetlen közjátékkal kezdődött a találkozó, ugyanis a Csarnok eredményjelzőjének egyik 24 másodperces órája a múlt héten elromlott - a helyette beállított mobil óra viszont nehezen lendült bele feladatába. Mire működni kezdett, a Kosársuli is felébredt - és 2-8-ról Czibere 7 pontjával 9--8-ra alakította az eredményt. A vásárhelyiek jól védekeztek, megfogták a veszélyes kisembereket, de a Debrecen centerei uralták a palánk alatti területeket. Vejinovics és Vas kosaraival nőtt a hazai előny (15-13), majd fordítottak a vendégek, de ismét Czibere következett, és 17-16 lett a negyed vége.

A második tízperc elején felváltva estek a pontok, egál körüli eredmény volt. A Kosársuli jól védekezett, de a hajdúságiak néhány szerencsés kosárral tartották magukat. Elég volt két figyelmetlenség a hazai védekezésben, Nagy Benedek bevágott két triplát és 25-29 lett az állás. Jött azonban Gruda és Czibere, akik révén egypontos előnnyel vonulhatott az öltözőbe Utasi Gábor csapata (32-31).

Szünet után egy rendkívül motivált Kosársuli lépett pályára, amely egészen kiváló védekezésével és remek centerjátékával fokozatosan elhúzott. Kukla és Varga kosaraira a vendégek csak büntetőből tudtak válaszolni, de Vejinovics betöréseire már sehogy. A 26. percben 45-38 volt az állás. A következő négy percben Mócsaiék lehúzták a rolót, egyetlen debreceni kosár sem született. Sok szerzett labdája volt a Vásárhelynek, majd a lerohanások végén ziccer helyzetek következtek. A DEAC mindent lefaultolt, de Varga és Gruda, majd Nyilas sem hibázott. A negyed végére el is dőlt a meccs, hiszen 54-38 állt a táblán.

Az utolsó tíz perc Vas triplájával kezdődött, amire még válaszolt ugyan a vendégcsapat, de a következő percek játéka maga volt a csoda! A Debrecen csak büntetőkből tudott pontot dobni, míg a Vásárhely részéről Gruda és Mócsai korlátlan úr volt az ellenfél palánkja alatt - sorra szerezték a szebbnél szebb kosarakat. 66-42 majd 69-44 lett az eredmény, de nem sikerült a Kosársulinak tovább növelni az előnyt. Sajnos elfáradt a csapat, és hiába fogta meg a debreceni mezőnyjátékosokat, a vendégek centerei sorra dobták az egyszerű kis kosarakat. A 39. percben Nyilas hat pontjával ismét 24 pont lett a különbség (89-65), de utána hiába volt minden: időkérések, cserék, faultok, Vas újabb triplája - a Debrecen tartotta magát. Hozzá kell azért tenni, hogy a vendégcsapat az utolsó negyedben 20 (!!) büntetőt dobhatott - és nem mindet jogosan...

Így "csak" 23 ponttal nyert a Vásárhely, ezzel az egymás elleni eredményben a 27 pontos decemberi vereséggel holtverseny esetén a DEAC lesz a jobb a jövő hét végi záróforduló után. Persze csak akkor, ha dr. Nagy Ágoston tanítványai mindkét meccsüket megnyerik, és a Kosársuli is győz Tiszaújvárosban.

EnterHód Vásárhelyi KS - Debreceni EAC 92-69 (17-16, 15-15, 22-7, 38-31)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 500 néző - vezette: Gál, Fodor, Józsa

Kosársuli: VEJINOVICS 8, CZIBERE 15/6, VAS 20/12, VARGA 10, GRUDA 14,

csere- KUKLA 7, NYILAS 8, MÓCSAI 8, Rostás I. 2, Széll

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András edző: "Nagyon boldog vagyok, hogy egy ilyen kiváló együttest ilyen simán megvertünk - és ismét jó estét szereztünk ennek a rengeteg nézőnek. Büszke vagyok az egész csapatra, hetek óta nagyszerűen játszunk."

Forrás: Enterhód Kosársuli SE.

Lázár: jó lesz, ha Brüsszel tanul Bécstől!

Lázár: A két évtizeddel ezelőtti tervekből már megvalósult, hogy az ország visszaszerezte a szabadságát, és a saját lábán áll, most pedig annak is ideje van, hogy azt, amit elértünk a szabadság terén, a magunk hasznára fordítsuk. Képekkel!
Kell a szurkolás vasárnap!

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése talán magabiztos vásárhelyi győzelmet ígér, azonban hatalmas hiba lenne félvállról venni a találkozót.

2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.

Lucien Hervé kiállítás Zürichben
Lucien Hervé kiállítás Zürichben A kiállításon az Elkán László néven, Hódmezővásárhelyen született fotográfus életművéből már ismert és korábban be nem mutatott fényképek láthatók.

Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter
Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter A kadétiskola a dél-magyarországi régió egyik kiemelt katonai nevelő-oktató intézménye lesz. A tervek szerint a 2026-27-es tanévben indulhat el.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.