SportAz 5. helyen végzett a Kosársuli

2024. május 7., kedd

Az 5. helyen végzett a Kosársuli

Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. A csapat a hazai győzelem után a visszavágón, idegenben is felülmúlta a Győrt, így kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

Keretes szerkezetet hozott a Kosársuli és a Győr számára az idény, hiszen szeptember 22-én a győri csarnokban épp ugyanezzel a párosítással kezdődött a bajnokság, és most, hét és fél hónappal később pedig ugyanitt ért véget.

Azóta sokat megélt a két csapat: a Győr remek játékkal a 3. helyen zárta az alapszakaszt, a Kosársuli fantasztikus 2024-es mérleggel 4. lett, majd jöttek a negyeddöntős vereségek. A maximum így az 5. hely elérése lehetett, és ehhez pénteken, a Hódtói Sportcsarnokban a vásárhelyi együttes került sokkal közelebb a 94-71-es sikernek köszönhetően. A Kosársuli a visszavágón azért is küzdhetett, hogy az utolsó 18 bajnoki meccséből 16-ot megnyerjen – ennek tudatában fájhat a Veszprém elleni két negyeddöntős vereség.

Ez viszont már a múlt, a jelen pedig egy tipikusan szezon végi találkozót hozott. Pontatlanul kezdett a Kosársuli, gyorsan meg is lépett 9-2-re a hétvégi MEFOB-döntőre készülő Győr. Orgona, majd Balogh hármasa hozta közelebb a Kosársulit, ám egészen a 8. perc végéig tartották az előnyüket a hazaiak. Ekkor Rosic szórta be zsinórban a második tripláját (21-21), és úgy tűnt, akár a vezetést is magához ragadhatja a csapat. Nem így történt, helyette jött egy 5-0-s hazai roham és Saša Vejinović időkérése (26-21, 9. perc). A negyed legvégén Kelemen két hármasával zárkózott a Kosársuli, ám a Győr vezetésével fejeződött be az első tíz perc (28-27).

A második játékrész elején, Pinnyey büntetőivel aztán rögtön átvette a vezetést a vásárhelyi együttes, amire Orgona erősített rá egy triplával. Ebből előbb ugyan gyorsan fordított a Győr (35-33), ám Balogh hármasával ismét a Kosársulinál járt az előny, amit innen már egyszer sem adott ki a kezéből a csapat. A negyed közepén Bálint triplái növelték a különbséget (37-43), és bár a nagyszünetre abszolút meccsben maradt a Győr, 42-45 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A pihenő után Balogh zsákolása adta meg az alaphangot. Úgy tűnt, plusz hat pontról nem tud elmozdulni a Kosársuli, 49-43 után ugyanis visszajött egy pontra a Győr, a hibákat azonban sikerült orvosolni, és a 24. percben Rosic elindította a csapatot egy triplával. Bálint és Pinnyey remek percei következtek, a 28. percben így már tíz pont volt közte (57-67). Lógár Bence időkérése sem segített a hazaiakon, a negyed végére maradt a kerek különbség (61-71).

Már ekkor is egyértelmű volt, hogy megvan az 5. hely, de az utolsó tíz perc kezdetén előbb Borbáth, majd Kelemen gondoskodott a még biztosabb vezetésről (62-77). Innen már szép lassan elkezdhetett visszavenni a Kosársuli, Saša Vejinović fokozatosan lehetőséget is adott a kevesebbet játszó saját nevelésű fiataloknak. Karsai, Megyesi és Ocskó is pályára lépett az utolsó percekben, és bár a Győr kicsit közelebb férkőzött, a győzelem egy percig sem volt veszélyben. A 88-83-as Kosársuli-győzelmet hozó végeredményt Bakon triplája állította be.

A vásárhelyi csapat számára tehát megvan az 5. hely, ami szép megkoronázása a remek tavasznak!

A hétfő esti sikerből a meccs legeredményesebbjeként Bálint 21 ponttal vette ki a részét.

NB I/B Zöld csoport, az 5. helyért, visszavágó:

Agrofeed UNI Győr-Vásárhelyi Kosársuli 83-88 (28-27, 14-18, 19-26, 22-17)

Győr Városi Egyetemi Csarnok. Vezette: Földesi, Szalai, Kiss

Kosársuli: Rosic 11/9, Borbáth 8/6, Balogh 17/6, Bálint 21/6, Orgona 8/6
Cserék: Kelemen 14/9, Pinnyey 9, Bősz -, Karsai -, Megyesi -, Ocskó –
Vezetőedző: Saša Vejinović

A párharcot nyerte, így 5. lett: a Kosársuli, 182-154-es összesítéssel.

Saša Vejinović értékelése: „Gratulálni szeretnék a Győrnek a jó játékhoz, illetve további sok sikert kívánok az egyetemi bajnokság döntőjéhez! Hálás vagyok a játékosaimnak és az egész egyesületnek. Nagyon köszönöm a lehetőséget! Jövőre nekiesünk a bajnokságnak, még keményebben, mint idén!”

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul

Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon

Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.
Rollerezés Vásárhelyen is

Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Ismét remekeltek a Máté taekwondosok
Ismét remekeltek a Máté taekwondosok Május 18-án rendezték Budapesten az Ute Jégcsarnokában a  Hungarian Open 2024 Taekwondo Championship küzdelmeit.

Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon
Ballagás és sárgulás a Mezőgazdasági Karon Május 17-én a ballagási ünnepség után, délután a sárgulási fogatos menet végigvonulva a városon a végzősök jelképesen búcsúztak Vásárhelytől, amely befogadta őket. Képekkel.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.