SportÓriási hátrányból fordított és nyert a Kosársuli

2013. február 18., hétfő

Óriási hátrányból fordított és nyert a Kosársuli

Nagyon gyenge kezdés után az első félidő végén már 17 pont hátránya volt a vásárhelyi csapatnak. Ez később 19 is lett, de még a 27. percben is 16-al vezetett a Debrecen. Innen fordítottak feljavult védekezésükkel a következő 10 percben Cziberéék, és elképesztő végjáték után megszerezték az újabb idegenbeli győzelmet.

Nagyon gyenge védekezéssel kezdett a vásárhelyi csapat, semmi nem valósult meg a gyakoroltakból. Nagy Botond, a hazaiak rendkívül tehetséges u18-as válogatott irányítója tetszés szerint, könnyedén szerezte pontjait. Vejinovics asszisztálása mellett tíz perc alatt bevágott 5 triplát, plusz 2 duplát. Társai pedig betörésekből tették mellé pontjaikat. 34 pont egy félidő alatt szokott születni, vasárnap a debrecenieknek ehhez elég volt egy negyed. A vásárhelyi támadásokkal nem volt sok gond, de a csapat folyton hátrányban támadott - és kapkodott.

A hazaiak rendkívül jól és agresszíven védekeztek, a második tíz percben már csak Kukla és Marinkovic révén, centerből sikerült kosarat dobni a kék/sárgáknak. Hiába volt minden: az időkérések és cserék sem segítettek - folyamatosan nőtt a Kosársuli hátránya. A vásárhelyi mezőnyjátékosokat a debreceniek fizikálisan, a játékvezetők idegileg készítették ki. Elég furcsa volt látni az eredményjelzőn, hogy a keményen védekező DEAC ellen 15 perc alatt kettő, a sokkal kevésbé erőszakos Kosársuli ellen tizenhárom faultot fújtak. Az 55-38-as félidei eredmény nem sok bíztatót mutatott a folytatásra.

A szünetben elképesztő fejmosást kaptak Mócsaiék, de nem sok haszonnal. A meccs ugyanúgy folytatódott: könnyed, kidolgozott debreceni kosarak, erőlködés, bravúrpontok vásárhelyi részről. Vas és Czibere kinti dobásai kevésnek bizonyultak, hiszen a vendéglátók is sorra betaláltak. Szilágyi szerencsére jól semlegesítette a debreceni irányítót - de ennek ellenére 15-19 pont közt mozgott a Kosársuli hátránya. A többszöri cserék és időkérések után a 27. perce lett meg a nyerő vásárhelyi ötös: Szilágyi, Czibere, Vas, Mócsai és Marinkovic. A vásárhelyi csapat egy 17-3-as rohammal visszatért a meccsbe: 74-72. Marinkovic szép kettő-kettőkből és betörésekből szórta a kosarakat, Czibere pedig kintről volt foghatatlan.

A Kosársuli védekezése nagyot javult, és a lepattanók döntő többségét is leszedte a csapat. Gyorsan 77-77 lett, majd a 38. percben először vezetett az EnterHód: 82-84. A szerb center önkívületben játszott, labdát szerzett, zsákolt, védekezett. Emellett végre Vas is bevágott két triplát: 84-84. Az utolsó két percben volt minden, ami egy könnyed szívinfarktushoz szükséges. Marinkovic zsákolása átment, majd visszadobta a háló. Szilágyit faultolták, erre ő kapott sportszerűtlent. Labdaeladás 86-86-nál kidobásból. Kimaradt hazai büntető, majd Czibere két hibátlan büntetődobása 3 másodperccel a vége előtt. 87-90. (a másodikat ki akarta hagyni, mégis bement...) A Debrecen a lefújás pillanatában majdnem sikeresen dobta az utolsó triplát. Óriási öröm az egyik oldalon, hihetetlen bánat a másik térfélen.

Debreceni EAC - EnterHód Vásárhelyi KS 87-90 (34-23, 21-15, 19-32, 13-20)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Debrecen, 50 néző - vezette: Sallai, Gergely, Zalay

Kosársuli: Vejinovics -, Czibere 17/9, VAS 17/9, Nyilas 5, Marinkivic 34,

csere - Szilágyi 2, Kukla 8, Schéda 3/3, Mócsai 2, Utasi 2

dr. Elek András edző: "Elképesztő meccs volt. Szinte hihetetlen, hogy Nagykőrös után ismét fordítani tudtunk. Hatalmasat küzdöttünk, szerencsére nem adtuk föl. Csak gratulálni tudok dr. Nagy Ágostonnak a remekül felkészített fiatal csapatához."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Kimagasló vásárhelyi sikerek a Hapkido EB-n

Tucatnyi dobogós helyezéssel fejezték be, a 11 ország részvételével Zágrábban rendezett EB-t. Kopasz Attilát fogadta a horvát köztársasági elnök. Képekkel!
Udvarhölgy lett a Mezőgazdasági Kar hallgatója

A bikinis bemutatkozást mellőzve, elegáns vadászöltözetben vonult fel a szépségverseny döntőjébe jutott 12 lány a 20. FeHoVa Fegyver, Horgászat Vadászat Nemzetközi Kiállításon. Nagy képpel!
Lelkes amatőrök, profi cuccok

Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.