SportKimagasló vásárhelyi sikerek a Hapkido EB-n

2013. február 18., hétfő

Zágrábban rendezték február 15-16-án az I. Hapkido Európa-bajnokságot. Az Európai Hapkido Szervezet és a Horvát Hapkido Szövetség szervezőbizottsága  rendezésében mindegyik stílusban, az összes korcsoportnak meghirdették a bajnokságot.

A versenyen 11 ország: Horvátország, Magyarország, Bosznia, Szerbia, Macedónia, Szlovénia, Írország, Spanyolország, Anglia, Németország és Oroszország vett részt.

Magyarországot a hódmezővásárhelyi Hwarang-Do Sportegyesület  képviselte, Kopasz Attila 3.Dan  EHU Hungary Instruktor vezetésével.
A csapat tagjai: Csernák Attila, Dobó Anita, Sztoján Péter, Lengyel Alex, Mihály Marcell, Illés Gábor, Domján József, Törőcsik András József

Az Európa-bajnokság fővédnöke Dr. Ivo Josipovic a Horvát Köztársaság elnöke volt, aki az első versenynapon személyesen fogadta rezidenciáján az egyes nemzetek sportvezetőit.

A fogadás részeként a  miniszterelnök és a hapkido sportvezetők eszmecserét folytattak a sportág európai helyzetéről, jövőjéről.

Szombaton show műsorokkal kezdődött az Európa-bajnokság, amelyen küzdelem, önvédelem, eséstechnika, rúgástechnika, töréstechnika, bemutató show kategóriákban indultak a sportolók.

Kopasz Attila edző tájékoztatása szerint, a csapattagok 8-17 évesek és hapkidoban többeknek ez volt az első Európa-bajnokságuk. Elsősorban a tapasztalatszerzés volt a cél. Ezzel együtt a versenyre már két hónapja intenzíven készültek. A Hwarangdo Se. versenyzői várakozáson felül teljesítettek és a nagyon kemény, intenzív felkészülés meghozta gyümölcsét.

Cadets   III. helyezés

A versenyen nem voltak üres kategóriák, a bírók a kategóriák összevonásával tették még erősebbé a mezőnyt, továbbá  a harmadik helyezések nem megosztott voltak, hanem a bronzérmekért is külön folytak a harcok.

Udvarhölgy lett a Mezőgazdasági Kar hallgatója

A bikinis bemutatkozást mellőzve, elegáns vadászöltözetben vonult fel a szépségverseny döntőjébe jutott 12 lány a 20. FeHoVa Fegyver, Horgászat Vadászat Nemzetközi Kiállításon. Nagy képpel!
Pósa Szonja bronzérmes lett

Február 16-17-én rendezték meg Zágrábban a 16. Rapir Kupa Nemzetközi Vívóversenyt. A versenyre 8 ország közel 30 klubjából, 180 versenyző nevezett be.
Már nincs messze az 5. hely

A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.
Elhunyt Vásárhely mecénása

1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.

Lucien Hervé kiállítás Zürichben
Lucien Hervé kiállítás Zürichben A kiállításon az Elkán László néven, Hódmezővásárhelyen született fotográfus életművéből már ismert és korábban be nem mutatott fényképek láthatók.

Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter
Vásárhelyen járt a honvédelmi miniszter A kadétiskola a dél-magyarországi régió egyik kiemelt katonai nevelő-oktató intézménye lesz. A tervek szerint a 2026-27-es tanévben indulhat el.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.