SportNem jött össze a győzelem

2021. március 25., csütörtök

Nem jött össze a győzelem

Szerdán pótolta a Vác elleni, korábban elhalasztott NB III-as labdarúgó meccsét a Hódmezővásárhelyi FC.

Mint ismeretes a váciak kérték a 24. fordulóban a találkozó elhalasztását, miután több játékosuk és Csank János vezetőedző is pozitív koronavírus-tesztet produkált. A HFC pedig a fair play jegyében belement a halasztásba. Szerencsére március 24-én már a váci játékosok javarésze meggyógyult és Csank János is ott ülhetett a kispadon.

A találkozó első felvonása igazán komoly lehetőséget egyik oldalon sem hozott. Javarészt mezőnyben folyt a játék, egy-egy pontrúgás volt mindkét oldalon, amely veszélyt rejthetett volna magában, de ebben a felvonásban nem voltak elég élesek a csapatok, 0-0-nál jöhetett a szünet.

A fordulás utáni játékrész pocsékul kezdődött a Vásárhely számára. A 47. percben Szalánszki révén vezetést szerzett a Vác, egy szabadrúgást követően Weszelovszky csak kiütni tudta a játékszert, amire Szalánszki csapott le és rögvest kapura lőtt, Weszelovszky ugyan bele tudott érni a labdába, védenie azonban már nem sikerült. Ráadásul alig 5 perccel később Sóron is betalált, nehéz helyzetbe kerültek a kék-sárgák, pláne, hogy az 55. percben Gyürkit is cserélni kellett sérülés miatt.

Az utolsó félórára viszont úgy tűnt felélénkült a vásárhelyiek játéka. Orovecz végezhetett el jó helyről szabadrúgást, amit szögletre mentettek a hazai védők, majd a sarokrúgás után is tisztázniuk kellett. Néhány minutummal később már Forró próbálkozott lövéssel, a 67. percben pedig Bata révén összejött a szépítés, sikerült elfektetni a kapust és a hálóba lőnie.

A 71. percben Váradi szabadrúgásból veszélyeztetett, majd a 75. percben már az egyenlítésért támadhatott a Vásárhely. Molnárnak azonban nem sikerült túljutnia a váci kapuson, a kezei közé lőtte a meccs egyik legnagyobb vásárhelyi lehetőségét. Jött is a feketeleves, hiszen a gyors ellentámadásból Magos gólt szerzett a túloldalon. A találat véleményes volt, úgy tűnt, hogy talán még a gólvonalról sikerült mentenünk, ám a játékvezető bent látta a labdát és jogosnak ítélte a gólt.

Az utolsó 10 percben akadtak még vásárhelyi lehetőségek, Tapiska és Molnár is veszélyeztetett, ám újabb gólt nem sikerült szerezni. 3-1 lett a vége.

NB III Közép csoport, 24. forduló

Vác FC – Hódmezővásárhelyi FC 3-1 (0-0)

HFC: Weszelovszky, Zahorán, Huszár, Gyürki, Váradi, Bata, Orosz, Katona, Forró, Tapiska, Rau
Csere: Kandó, Tóth, Kemény, Gyüre, Orovecz, Molnár, Mezei, Ludánszki, Győrfi, Bojtos
Vezetőedző: Kandó Róbert

Vásárhelyi gólszerző: Bata
Piros lap: Kandó

Nyilatkozat: „Hatvan percet átaludtunk a mérkőzésből. 2-0 után kezdtünk el úgy játszani, ahogy kellett volna egész mérkőzésen. 2-1-nél mérkőzés labdát rontottunk el, az ellentámadásból pedig gólt kaptunk. A Szekszárd ellen mindenképpen nyernünk kell.”

VH-Szeri Csaba

Nőket futtató vásárhelyi családot fogtak el

Nőket, köztük egy kiskorú lányt prostitúcióra kényszerítő család három tagja ellen indult eljárás. Több millió forint értékben aranyékszert, készpénzt foglaltak le.
A Víz világnapja - optimizmus nélkül

Egy megdöbbentő számadat: egy farmernadrág elkészítéséhez, a hozzávaló gyapot termesztését is beleértve 11 ezer liter vízre van szükség.
Jelentős fejlesztés előtt a vásárhelyi kórház

A járóbeteg rendelő épületére két szintet építenek, amelyben a belgyógyászat és a gyermekgyógyászat kap helyet. Itt vannak a részletes tervek!
Családi események Hódmezővásárhelyen 2021. 29. hét

"Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.