SportMarinkovic új szerepkörben

2013. május 4., szombat

Marinkovic új szerepkörben

A jó időnek és a ballagásnak köszönhetően a megszokottnál kevesebb néző előtt őrizte meg január 11-e óta tartó hazai veretlenségét a Kosársuli.

Az esélytelenebb vendégek 12 pontos előnyt szereztek az első 8 percben, de azután elsősorban (a végig bedobóként játszó 20 éves)  Marinkovic remek játékával és ponterősségével fordított, és magabiztosan nyert a vásárhelyi csapat.

Nyilas ugyan játékra jelentkezett, de Schéda betegsége és Szilágyi sérülése miatt ezúttal sem tudott teljes csapattal kiállni a Kosársuli.

Egy meglepő és egy megszokott dologgal indult a péntek esti találkozó. A meglepő az volt, hogy 14 meccs után először nem került be a kezdőcsapatba Marko Marinkovic - aki a hét elején megbeszélte dr. Elek András edzővel, hogy ő nem center. Bedobóként viszont a Czibere/Vas duóé az elsőbbség. A megszokott pedig az volt, hogy teljesen érthetetlen módon ezúttal is sorra maradtak ki a vásárhelyi dobások. A vendégek ugyan szereztek néhány szerencsés kosarat is, de a hazaiak nem találtak be. A 4. percben Dani triplájával tört meg a jég, majd a becserélt Marinkovic két tempója következett, de így is 7-19 állt a táblán. A negyed végén Vas kosaraival sikerült kicsit szépíteni: 13-19.

A második negyed elején Nyilas és Vas bevágott két triplát, de az ex-vásárhelyi dr. Deák Attila sem tétlenkedett (19-26). A Vas - Marinkovic bedobópáros végre megtalálta a pécsi zóna ellenszerét, így a játékrész közepére sikerült egyenlíteni (30-30). Mócsai remek védekezése, Vejinovics lendületes irányítása mellett Dani és Czibere tripláival szépen növögetett az előny. Sokat jelentett a nagy melegben, hogy a Vásárhely folyamatosan cserélve jóval frissebb volt a vendégeknél. A szünetben 45-39-es Kosársuli előnyt mutatott az eredményjelző.

Félidő után Vas és Marinkovic foghatatlan volt, javult a hazai védekezés is - így 10 pontra nőtt gyorsan az előny (56-46). Elég volt azonban néhány könnyelmű támadás-befejezés, a gyengébb játékosállományú - de remekül küzdő vendégek ismét felzárkóztak (61-56). A negyed utolsó két percében kitűnő védekezéssel és szinte hibátlan támadásokkal eldőlni látszott a meccs: 68-57.

Az utolsó játékrész eleje Cziberéé volt, aki öt perc alatt dobott három triplát meg két duplát, ezzel 83-65-re, majd 87-72-re nőtt a kék/sárgák előnye. A pécsiek Deák dr. vezetésével továbbra is küzdöttek, de most már csak a szimpatikus vesztes cím juthatott nekik. Az utolsó három percben még Marinkovic szerzett három labdát, és dobott zsinórban 8 pontot - ezzel a mérkőzés legjobbja lett (30 pont, 36 VAL érték). A csapat nem tudta ugyan elérni a 100 pontot, de jó játékkal, magabiztosan nyerte meg a találkozót.

EnterHód Vásárhelyi KS - PTE/PEAC 95-79 (13-19, 32-20, 23-18, 27-22)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző - vezette: Vétek, Radnóti, Kovács N.

Kosársuli: Dani 8/6, Czibere 17/12, VAS 19/9, MÓCSAI 6, Kukla 1,

csere - MARINKOVIC 30, VEJINOVICS 2, Utasi 4, Nyilas 7/3, Czuprák 1, Grezsa

dr. Elek András edző: "Nehezen indult a meccs, de azután belelendültünk. A büntetőzésünk ezúttal is pontatlan volt, de a 10 dobott tripla dicséretes. Az irányítóink végre jók voltak, a Czibere/Marinkovic/Vas bedobótrió 66 pontja magáért beszél. Gratulálok az egész csapatnak - ismét jó hétvégét szereztek a nézőknek és nekem is."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Egy sportág igazi arca – Nyílt Nap a Kriko Gym-ben

Május 5-én a Hód Fitness SE- ből a Krikohoz átigazolt hódmezővásárhelyi Tóth Jennifer lesz az egyik vendég. A testépítés kulisszatitkai, termékbemutató és kóstoló.
Ez a feladat teljesen más, mint a korábbiak voltak

Az eddigi katonai szerepvállalástól teljes mértékben eltérő hozzáállást és gondolkodást követel meg a műveleti területre kiutazó csoport tagjaitól. Képekkel!
12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.

Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója
Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója Április 26-án az Országos Rendőr-főkapitányság székházában a rendőrség és a tűzoltók  védőszentjének napjáról.

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?
Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell? A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.