








Hódmezővásárhelyen, a Németh László Gimnázium, Általános Iskolában február elsején ünnepség és konferencia keretében felavatott Gyulai József Természettudományos Műhelyben folyamatosan tartják a laborórákat.
SAJTÓKÖZLEMÉNY
GYULAI JÓZSEF TERMÉSZETTUDOMÁNYOS MŰHELY
A hódmezővásárhelyi németh lászló gimnázium, általános iskola laboratóriuma kinyitotta kapuját az iskola diákjai és 11 partnerintézmény tanulói számára
A „Gyulai József Természettudományos Műhely” című, TÁMOP-3.1.3-11/2-2012-0026 jelű projektet a Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága 325 411 920 Ft összegű, vissza nem térítendő támogatásra érdemesnek ítélte.
A projekt a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város konzorciumi együttműködésével valósul meg.
A pályázat célja kettős, egyrészt tárgyi eszközök beszerzésére, beüzemelésére, a fejlesztés helyszínének fizikai szempontból történő alkalmassá tétele a cél, másrészt az eszközök szakszerű felhasználására vonatkozó tudás átadása, megszerzése, az érintettek képzése. A projekt hozománya lehet a térségben egyedülálló labor kialakításával egy kiemelkedő tehetséggondozó és középiskolai kutatató bázis létrejötte
A projekt további elemei:
- - A minden igényt kielégítő oktatás alapfeltétele egy korszerű laboratórium kialakítása, mely képes egyidejűleg több iskola diákjainak, és szakoktatóinak befogadására. A kialakításra kerülő helység válaszfal segítségével 2 egyenlő infrastruktúrával felszerelt részre lesz osztható, így lehetőség van egyidejűleg más-más tanórák lebonyolítására.
- - Az oktatáshoz, kísérletezéshez szükséges anyagok, demonstrációs, interaktív szemléltető eszközök beszerzése.
- - A laboratórium működtetéséhez szükséges szakemberek biztosítása.
- - A laboratóriumban dolgozó munkatársak, az iskola tanárainak és a bevont iskolák pedagógusainak továbbképzése.
- - Szaktanári segédlet készítése az „Ember a természetben” és a „Földünk-környezetünk” műveltségi területhez igazodva.
- - Tanulói munkafüzet kialakítása a megfigyelések, mérési eredmények rögzítésére.
- - Felkészítő-foglalkozások, szakkörök, tehetség gondozási program szervezése.
- - Bemutató tanórák, a laboratóriumban folyó munkák elektronikus rögzítéséhez szükséges feltételek megteremtése.
- - A laboratóriumi munkák "online" megtekintéséhez szükséges honlap létrehozása, üzemeltetése.
- - Szakmai napok, műhelykonferenciák szervezése, lebonyolítása.
A programban részt vesz az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, a Békéssámsoni Általános Iskola, a Földeáki Návay Lajos Általános Iskola, a Maroslelei Általános Iskola, a Mindszenti Általános Iskola, a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola (Hódmezővásárhely), a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola (Hódmezővásárhely), a Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola, a Hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola, a Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola, valamint a Hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskola.
A hódmezővásárhelyi Gyulai József Természettudományos Műhely avatásáról és a laborórákról készült videó: