SportKosársuli győzelemmel indult a rájátszás

2016. április 15., péntek

Kosársuli győzelemmel indult a rájátszás

5 ponttal győzte le a Bonyhádot a rájátszás nyitómérkőzésén a Vásárhelyi Kosársuli. Dr. Elek András tanítványai ragyogóan védekeztek, az első félidőben pedig ragyogó támadójátékot produkáltak. A kék-sárgák ahhoz, hogy továbbjussanak, a jövőheti visszavágón legfeljebb 4 ponttal kaphatnak ki.

Fotó: VH

Már a találkozó elején érződött, hogy alaposan felpörögtek a gárdák a rangadóra. Sokáig fej-fej mellett haladtak, de 7 perc után kisebb előnyre tett szert a Kosársuli. (12-8) Ez a különbég a kisszünetre további egy ponttal nőtt.

A frissen beálló Varga Zalán távolija nyitotta a második periódust. (19-12) Ezután Vas és Kis Molnár volt eredményes a hármas vonalon túlról. Pavlivicéknak a támadójáték mellett a védekezés miatt sem kellett szégyenkezniük. A sok labdaszerzés mellett lepattanót se sokat engedélyeztek ellenfelüknek, így a félidő előtt néhány minutummal már 35-23 állt az eredményjelzőn, a félidő végére viszont tízen belülre jöttek a vendégek.

Fokozódott a hangulat a harmadik játékrészben, amit jól érzékeltet a kék-sárgáknak kiosztott két technikai. Ez felhozta a bonyhádiakat, akik 46-39-re zárkóztak fel. Cziberével viszont nem bírtak a Tolna megyeiek, a sárga hetes gyorsan begyűjtött 5 egységet. Ennek ellenére Tömösváryék nem adták fel, mindössze 4  pont volt a differencia a az utolsó pihenő előtt.

Igencsak felpörgött a Bonyhád, Baki Sándor 8-at vágott zsinórban, ezzel már egyenlő volt az állás. Ez csak rövid ideig tartott, mert a hazaiak ismét magukhoz vették a kezdeményezést. (67-64) Kapkodni kezdtek a játékosok mindkét oldalon. A szoros állás egészen az utolsó másodpercekig kitartott, végül a Kosársuli nagyot küzdve megszerezte a győzelmet a rájátszás első körében. Egy hét múlva Bonyhádon harcolhatják ki az előrelépést.

Vásárhelyi Kosársuli - Metal-Work Bonyhádi KSE 72-67 (17-12, 22-18, 19-24, 14-13)

NBI B csoport rájátszás a 9-16. helyért. Vezette: Gelencsér  Gy., Varga Z. és Kovács N.
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző.

Kosársuli: Wirth 4, Kelemen 6, CZIBERE 17/9, VAS 22/6, VARGA D. 10,
Csere: Mócsai 4, Pavlovic 3/3, Kis Molnár 3/3, Varga Z. 3, Rostás G. -.
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "Óriásit hajtottunk, és remekül védekeztünk. Nagyon nagy dolog, hogy meg tudtuk verni a tavalyi bajnokot annak ellenére is, hogy a harmadik negyedben nem álltunk a helyzet magaslatán."

Forrás: Kosársuli

Évadnyitó az íjászoknál

Rögtön négy érmes helyezéssel indította a szezont a hódmezővásárhelyi Monolit Terep és Vadászíjász Sportegyesület.
Traffipax cunami a magyar utakon is

Lehet, hogy nem minden autós fog örülni annak, hogy április 21-én 24 uniós tagállamban, köztük Magyarországon is egyszerre tartanak.az egésznapos sebességellenőrző akciót.

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.