SportJó volt szurkolónak lenni a Hódtóiban

2014. március 17., hétfő

Jó volt szurkolónak lenni a Hódtóiban

A HLKC az NBII Dél-Kelet csoport vasárnapi mérkőzésén a Szeghalmi NKC csapatát fogadta a Hódtói Sportcsarnokban.

A lányok úgy kezdték a meccset, ahogyan hazai pályán egy esélyestől elvárható, állva hagyták a vendégcsapatot és huszáros öt perc alatt 6-0-ra elhúztak. A jó védekezés és biztos kapusteljesítmény megadta az alaphangot a játékukhoz, csak az volt a kérdés, hogy támadásban mennyire tudják koncentráltan kihasználni a lehetőségeiket. Kellő határozottsággal és vállalkozó kedvvel játszottak, ami ezúttal jó egyéni teljesítményekkel párosult, így már az első félidőben tetemes előnybe kerültek a vásárhelyi kézis lányok.

A második félidőben tovább tudták fokozni a nyomást a fáradó szeghalmiak ellen, örömteli, hogy a kispadról beszálló cserék is színt vittek a játékba és végül kiütéses, 17 gólos győzelmet arattak.
Ezzel a győzelemmel felzárkóztak a közvetlen élbolyhoz, jelenleg négy csapat is 18 ponttal áll a tabella élén, ami az utóbbi évek legszorosabb hajráját ígéri a bajnokságban.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szeghalmi NKC 39-22 (20-11)

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság
Hódtói Sportcsarnok – 200 néző

Jv: Sándor György, Szilágyi Balázs
Versenybíró: Csorba László
Ellenőr: Dzsipoff Károly

HLKC: Tóth – Manga 5, Németh 4, Török B. 2, Tószegi 9, Hegyi D. 5, Mészáros 1, Cs: Kothencz (k), Hegyi V. 1, Krumesz 3, Sajtos 5, Becsei 4, Szabó, Fürcht, Török M.
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn játékos-edző: “Örülnék, ha minden mérkőzésre ilyen koncentráltan készülnénk, a kezdésünk elárulta, hogy milyen komolyan vették a lányok a mai mérkőzést. Játékunkban végig éreztem a lendületet és dinamikát, amihez ezúttal vállalkozó kedv is párosult. Támadásban jól működött a gyors lerohanás és az átlövésekkel sem álltunk hadilábon. Voltak kisebb problémáink (betegség, sérülés)  de nagyon tetszett a csapat mentalitása, bízom benne, hogy ez a lendület sokáig kitart! Gratulálok az egész Csapatnak!”

Junior mérkőzés:
A sereghajtó szeghalmi csapat ellen a magabiztos győzelem reményében léptak pályára. Többen iskolai elfoglaltság miatt nem álltak az edző rendelkezésére, így eddig a bajnokságban kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léphettek.
A mérkőzés kicsit döcögve, nehézkesen indult. Csak lassan találtak fogást a fizikálisan erős felépítésű szeghalmi csapaton, de az első félidő végére így is magabiztos előnybe kerültek. A játék képe a második félidőben némiképp megváltozott, magasabb sebességbe kapcsolva növelni tudták előnyüket és nagyarányú győzelmet arattak.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szeghalmi NKC 34-21 (17-10)

NBII Dél-Kelet csoport női junior kézilabda bajnokság
Hódtói Sportcsarnok – 100 néző

Jv: Sándor György, Szilágyi Balázs
HLKC: Balogh (k), Bánfi (k), Áncsán(k), Farkas, Kandó, Blaskovics 8, Szabó 3, Varga-Tóth 2, Fürcht 6, Molnár 1, Bálint 5, Viski, Becsei 1, Mészáros, Török M. 8
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: “Kicsit hiányos kerettel, új felállásban játszottunk. A mérkőzést végig kézben tartottuk és megérdemelt győzelmet arattunk a jól küzdő szeghalmiak ellen!”

Forrás: HLKC

Magyar Érdemrend Lovagkeresztet kapott St. Martin

A hódmezővásárhelyi születésű zeneszerző, előadóművész, szaxofon és pánsíp művész nemcsak muzsikájával, hanem fotóival és verseivel is kifejezi azt a belső világot, ami dallamaiban is testet ölt.
Remény a legjobb négy közt maradásra

dr. Elek András edző: Nagyon boldog vagyok, hogy egy ilyen kiváló együttest ilyen simán megvertünk - és ismét jó estét szereztünk ennek a rengeteg nézőnek.
Stars Of Hope siker az országos döntőben

Április 6-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Országos Ifjúsági és Felnőtt Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.