SportGyőzött a vendégcsapat

2015. február 23., hétfő

Nagy várakozásokkal tekintettek az NBII-es bajnokság első tavaszi fordulója elé, ehhez képest – egy rövid, 10 perces időszakot leszámítva – sima mérkőzésen vereséget szenvedtek a dobogó második helyén álló Orosházi NKC II. csapatától.

A HLKC ezúttal sem találta a vendégcsapat gyors lábmunkára épülő támadójátékának az ellenszerét, így megérdemelt orosházi győzelem született, összegezte a hétvégi eseményeket Áncsán István a klub ügyvezetője.

Az első félidőben a gyenge kezdés után még sikerült ledolgozni hátrányukat, sőt a 29. percben a vezetést is megszereztek (14-13), de a második játékrész egyértelműen a vendégcsapaté volt. Újjáépülő csapatuknak voltak ugyan felvillanásai, de látszik, hogy sok közös munkára van még szükség.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság, 11. forduló
Balogh Imsi Sportcsarnok – 200 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Oxxo Energy orosházi NKC II. 24-31 (14-15)

Jv: Papp, Tajti
Versenybíró: Csorba László
HLKC: Kothencz – Hegyi 8, Tószegi 4, Németh 4, Rozmann, Gregus 1, Becsei, Cs: Balogh (k), Kecskeméti 4, Szőke 1, Kandó 2, Szabó, Krumesz, Miklós, Mészáros
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: “Azt gondolom, hogy túlizgultuk a meccs elejét, de sikerült utána váltani. A védekezésünk feljavult és támadásban is sikerült hatékonyabbnak lenni. A második félidő 7. percéig tudtuk tartani a lépést az Orosházával, utána sajnos elhúztak 5-6 góllal és a meccs végéig nem tudtunk közelebb kerülni. A héten betegségek tizedelték a csapatot, ettől függetlenül több koncentráció és taktikai fegyelmezettség kell, hogy fel tudjuk venni a harcot az ilyen erősségű csapatok ellen.”

Junior bajnokság:
Betegségektől és sérülésektől megtizedelt csapat nem tudta felvenni a harcot a nagyon jó napot kifogó orosháziak ellen, így nagyarányú vendégsiker született.

NBII Dél-Kelet csoport női junior kézilabda bajnokság, 11. forduló
Balogh Imsi Sportcsarnok – 100 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Oxxo Energy orosházi NKC II. 24-35 (12-19)

HLKC: Balogh (k), Luczó (k), Kandó 2, Földesi, Blaskovics 2, Mérai 1, Kovács 1, Molnár S. 1, Becsei 2, Bálint 1, Gulyás, Klemm 8, Szabó 6
Edző: Beslin Anikó

Különlegességgel indul a videós műhely

Hazai és külföldi filmes alkotók és a vásárhelyi videósok, illetve a videózás iránt érdeklődők találkozási lehetőségét szervezi a Lucien Hervé Kamera Klub.
Sikeres csapatküzdelem

Megdolgozott idei 14. sikeréért a fővárosban a Vásárhelyi Kosársuli. Az elmúlt hetek legnehezebb ellenfele, a Budapesti Honvéd végig partiban volt a kék-sárgák ellen.

A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.