
Gyulai József professzornál nem is lehetett volna autentikusabb személyt felkérni a Németh László Gimnáziumban november 12-én kezdődött Fényes órák című sorozat nyitóelőadására.
Fotó: VH
A Fény Nemzetközi Évében a tudományos műhelymunkáiról, természettudományos ismeretterjesztő előadásairól híres hódmezővásárhelyi gimnázium öt neves tudóst, egyetemi tanárt hívott meg egy-egy előadásra, amelyek mindegyikének középpontjában a fény áll. .
A vásárhelyi születésű Széchenyi- és Prima-díjas fizikus, akadémikus, Hódmezővásárhely díszpolgára, az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutató-intézetének volt igazgatója, Professor emeritus Gyulai József november 12-én tartotta meg a sorozat első előadását.
Gyulai József a vásárhelyi fiatalság természettudományos ismeretszerzésében évek óta aktív szerepe van. Ezért az sem véletlen, hogy róla nevezték el a Németh László Gimnázium és Általános Iskola új természettudományos laboratóriumát is. Továbbá tiszteletbeli elnöke - az egykori iskolájában - a Bethlen Gábor Református Gimnáziumban megalakult a Jesenius Klubnak.
Saját bevallása szerint is kiemelt feladatának tekinti a fiatalok oktatását, lelkesítését, a tehetséggondozást, a tudomány népszerűsítését.
A Fényes órák című előadássorozat csütörtöki nyitóelőadása után, november 18-án Prof. Dr. Ormos Pál, biofizikus, biotechnológus, november 24-én Zátonyi János békéscsabai matematika-fizika-számítástechnika szakos nyugdíjas középiskolai tanár, december 2-án Mikóné Dr. Jónás Edit PhD főiskolai docens, Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar oktatója valamint december 9-én Prof. Dr. Pál József tart egy-egy előadást a fény szerepéről az életünkben, közvetve-közvetlenül a természetben, az élővilágban.