SportAtlétikai Diákolimpia vásárhelyiekkel

2016. május 31., kedd

Atlétikai Diákolimpia vásárhelyiekkel

Május 26-tól Székesfehérvár másodszor adott otthont az Országos Atlétikai Diákolimpia Döntőjének. A hatnapos versenysorozat alatt több mint 1000 diák küzdött a bajnoki címekért és a dobogós helyezésekért egy olyan atmoszférájú stadionban, ahol világklasszis versenyzők álltak rajthoz a tavalyi évben.

Szűcs Noémi az élen Székesfehérváron

A diákolimpikonok a Bregyó Közi Atlétikai Centrumban  gyönyörű környezetben, inspiráló atmoszférájú stadionban állhattak rajthoz.

Szombaton az V-VI. korcsoportos középiskolások mérték össze tudásukat. Ebben a két korcsoportban volt érdekelt a vásárhelyi Hódiák Se több sportolója, akik - Diákolimpia lévén -  most elsősorban iskolájukat képviselték. Az sem kétséges, hogy a jó eredmények elsősorban a hódiákos edzők érdeme.

Ismét dobogóra állhatott Szűcs Noémi, aki - mivel 400 méter gátfutást nem indítottak - 400 méter síkfutásban vitte el az aranyérmet (58,41). 200 méter síkfutásban (26,10 ) ezüstérmet nyert, szintén második lett 100 méter gátfutásban (15,27).

Vörös Márk 1500 méteren (4:02,64) a második, míg 800 méteren (1:53,59) a harmadik helyezett lett. Ez utóbbi eredményével eddigi Városi Csúcsát javította meg.

Zsótér Nóra távolugrásban indult (5,12m.)és a 11. helyen végzett.

Mindhárom sportoló a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanulója.

Diszkoszvetésben  indult a Diákolimpán a Németh László Gimnázium és Általános Iskola tanulója, Nagy Ágnes, aki 44.95 méterrel a 7. lett. Eredményével beállította egyéni csúcsát.

Füstbe megy az egészség

Tudta? A dohányzóknak ugyanakkora esélyük van szemük világának elvesztésére, mint a tüdőrák kialakulására. Május 31-én volt a Nemdohányzók Világnapja.
Centrum Streetball eredmények

Május 29-én tizenkettedik alkalommal rendezték meg Hódmezővásárhelyen a Centrum Streetball Bajnokságot. Eredmények!
Már nincs messze az 5. hely

A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul

Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.