A sportélet, hol aktívabban, hol passzívabb formában, de mindig jelen volt Vásárhelyen, sőt hét évvel ezelőtt megkezdődött az sportlétesítmények fejlesztése is. A lehetőségek megnyíltak, új uszodával, sportcsarnokkal és sportcentrummal bővült a sportélet, de a Városi Stadion „kakukktojás” maradt. Most itt a lehetőség a felújításra, sőt a tervek máris körvonalazódtak.
Az Országgyűlés elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely a sportágak finanszírozására vonatkozik. Ennek értelmében a társasági adó hetven százaléka felajánlható a városi sportélet fejlesztésére. Öt sportágat jelöltek meg: labdarúgás, jégkorong, kosárlabda, kézilabda és vízilabda. A befolyt összeg a becslések szerint 2011-re 20-25 milliárd forint között mozoghat. Ebből a pénzből igényelhetnek az egyes sportszervezetek. Vásárhely vezetése ezt a lehetőséget használná ki, hogy három ütemben, öt év alatt teljesen felújítsa és kibővítse a Városi Stadiont.
„A városban 2003-óta nagy sportfejlesztési „hadjárat” indult. Augusztus 20-án kezdődött az uszoda átadásával, épültek műfüves pályák, lett egy új sportcsarnokunk és felépült a hódtói sportcentrum is. Egy olyan hullám indult el Vásárhelyen, amely lehetővé teszi, hogy minden sportág szerelmese megtalálja azt a létesítményt, amelyben tudja űzni saját hobbiját, a saját sportját”, mondta Horváth Zoltán, sportreferens. „Ebben a folyamatban egy kakukktojás a Városi Stadion, éppen ezért merült fel a képviselőtestületben, hogy próbáljuk meg felújítani, a 21. század igényeihez mérten. Az új sportfinanszírozási törvényben lehetőség nyílik az infrastruktúra fejlesztésre is. Éppen ezért szeretne a Hódmezővásárhely Sportjáért Alapítvány benyújtani egy pályázatot”- számolt be a városi stadion felújításának finanszírozási tervéről Horváth Zoltán, sportreferens.
A Városi Stadiont öt év alatt három ütemben fejlesztené a város vezetése. A cél az, hogy egy olyan sportolásra és akár edzőtáborok lebonyolítására is alkalmas hely jöjjön létre, ahol mindenki megtalálhatja a hasznos időtöltés módját, a focizni vágyó kisgyerek, az őt elkísérő szülő és kistestvér, a kocogni vágyó nagymama, vagy épp a profi sportosztályos játékos.
Az első ütemben, azaz a felújítás első évében a centerpálya kapna új gyepszőnyeget, korszerű öntözőrendszerrel. Az atléták számára is elkészülne egy új pálya, egy 21. századi eredményjelző rendszerrel. A piac felöli oldalon eltűnne a használaton kívüli raktárépület, az így nyert, és egyben megnövekedett helyen egy műfüves pálya kapna helyet, világítással és egy könnyűszerkezetes, száz férőhelyes lelátóval.
A második és harmadik évben a főépületre koncentrálódik a felújítás. A földszinten 13 öltöző, technikai szobák, recepció, mosoda, vizesblokkok és egy ajándékbolt kapna helyet. Az emeleten pedig 12 négyágyas szoba, mosdóval, különböző vendégszobák, büfé, előadók, konferencia terem, orvosi és edzői irodák, valamint a sportolók regenerálódásához szükséges jakuzzi és szauna létesülne. Ebbe a két évbe szeretné a város vezetése belesűríteni a szabadidő központ jelleg kialakítását is. Lenne itt, játszótér, homokozó, kocogó pálya, grillező hely. A sportot hobbiként űzők számára készülne el, az asztalitenisz, láb- és hagyományos tollaslabda pálya, lengőteke és mászó fal is. Természetesen a központ nem lenne teljes egy nagyméretű parkoló rész nélkül.
Végül, de nem utolsó sorban, az ötödik évre a város reméli, hogy az első két ütem fejlesztésének köszönhetően megnövekedhet a sportok iránt érdeklődők száma, így egy műfüves gyakorlópályára, valamint a hozzá tartozó munkacsarnokra is szükség lesz.
Horváth Zoltán, sportreferens a beruházás összegéről is beszélt: „Az előzetes becslések szerint ez az egész beruházás bruttó költsége 840 millió forint lenne, amit reményeink szerint az új törvény adta lehetőségnek köszönhetően meg is tudunk igényelni. Ez a mai sportéletben hatalmas összeg és ennek köszönhetően,- ha véghezvihető lesz minden terv- egy olyan szabadidőközpont és egyben városi stadion jöhet létre, ahová, ha belép valaki, érezheti, hogy minden apró részlet megfelel a 21. század elvárásainak.”