SportA mérleg: 14 HSÚVC arany

2018. november 19., hétfő

A mérleg: 14 HSÚVC arany

Minden szempontból rekordot döntött az országos bajnokság a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A VII. Fedett Pályás Nyílt Szenior Úszó Országos Bajnokságot, egyben a XV. Nemzetközi Szenior Úszóversenyt rendezte meg november 17-én és 18-án a HSÚVC.

5 ország, 53 egyesület, 350 sportoló, összesen 1500-nál is több rajt – ezekkel a számokkal lehet összesíteni a viadalt, amely minden idők legnagyobb létszámú szenior ob-ja volt.

A legfiatalabb úszó 25, a legidősebb 91 évesen ugrott medencébe, ki érmes célokkal, ki pedig csak azért, hogy megmérettesse, leküzdje, felülmúlja magát a sportág szeretetének szellemében. Volt, akit úgy kellett felsegíteni a rajtkőre, ám hihetetlen erőről tanúbizonyságot téve leúszta a távot.

A kiosztott érmeket tekintve 25 jutott a HSÚVC-nek, ebből 14 arany – a legeredményesebb Nagy Enikő lett a maga nyolc bajnoki címével. Nyert az Európa-bajnok Szabó Tamás is 50, valamint 100 méter mellen, de egytől-egyig mindenkit ki lehet emelni teljesítménye miatt.

Kun Attila: 10. hely, 50 méter gyors

Nagy Enikő: 1. hely, 50 méter mell, 50 méter pillangó, 400 méter gyors, 100 méter mell, 50 méter gyors, 50 méter hát, 200 méter vegyes és 100 méter gyors; 2. hely, 100 méter hát

Nagy Gergely: 1. hely, 50 méter mell

Szabó Tamás: 1. hely, 50 méter mell és 100 méter mell

Tóth László: 3. hely, 800 méter gyors, 200 méter hát és 200 méter vegyes; 4. hely, 50 méter pillangó

Vargáné Dezső Mária: 6. hely, 50 méter gyors

Wéber Vanda: 3. hely, 50 méter gyors és 50 méter hát

Zenke József: 4. hely, 50 méter pillangó; 2. hely, 100 méter pillangó

4×50-es női gyorsváltó (Bakony-Sallai Ágnes, Sallai Krisztina, Galgóczi Krisztina, Szél Friderika): 1. hely

Forrás: Nagy Benjámin - HSUVC
VH

A tabella élén a Kosársuli

Valódi derbire készült a vásárhelyi csapat, hisz a mérkőzést megelőzően a vendéglátó a harmadik, míg a Kosársuli a második helyen állt.
A korizás egyelőre jegelve

Már csak víz és hideg idő kell és idén télen is lehet korizni a Kossuth téren. A két feltétel közül az első azonnal teljesíthető, míg a másodikra még várni kell.
Nem szakadt meg a győzelmi sorozat

Az NB I/B Zöld csoportjának 22. fordulójában, március 2-án Egerben, az Eszterházy SC vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli.
Tűz volt a Nyár utcában

Vásárhelyen a Nyár utcában tűz ütött ki egy 25 négyzetméteres épületben. A tűz a szomszédba is átterjedt.

Tizedik Kosársuli győzelem
Tizedik Kosársuli győzelem Régi idők hangulatát idézte a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli. A zsúfolásig telt lelátók előtt remek játékkal legyőzte a Veszprémet.

Pro Urbe díj és Signum Orbis Honorantis kitüntetés 2024.
Pro Urbe díj és Signum Orbis Honorantis kitüntetés 2024. Idén három Pro Urbe és két Signum Orbis Honorantis elismerést adományoztak március 15-én a díszközgyűlésen.

Tavaszköszöntő Mártélyon
Tavaszköszöntő Mártélyon Részletes program.

Két bronzérem az Országos Táncversenyen
Két bronzérem az Országos Táncversenyen Dabason, az Obo Arénában a Ritmuscsapatok Országos Táncversenyén két kategóriában indult a hódmezővásárhelyi Stars Of Hope Táncstúdió.

A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig
A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig Tanulmánykötet jelent meg a napokban Takács Ferenc egykori iparügyi miniszter, földművelésügyi államtitkár, szociáldemokrata politikus életútjáról.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 9. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Szívvel-lélekkel harcoltak minden labdáért és pontért
Szívvel-lélekkel harcoltak minden labdáért és pontért Hihetetlen fordítással nyert a közvetlen rivális Nagykőrös otthonában szombat este a Vásárhelyi Kosársuli.