SportA Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot

2024. április 14., vasárnap

Április 13-án a Veszprém otthonában játszotta le az NB I/B Zöld csoport negyeddöntőjének második meccsét a Vásárhelyi Kosársuli.

A veszprémiek a csütörtöki, vásárhelyi mérkőzéssel ellentétben ezúttal megőrizték a hamar kialakult előnyüket, végig vezetve nyertek, ezzel bejutottak az elődöntőbe.

Óriási kérdés volt, hogy a csütörtök esti vereséget hogyan emészti meg a Kosársuli – a Hódtói Sportcsarnokban hatalmasat harcolt Saša Vejinović együttese, fordított és a rendes játékidő végén kis híján győzött, ám a Veszprém előbb egy dudaszós triplával túlórára mentett, majd kétszeri hosszabbítás után 97-93-ra nyert.

Alig 45,5 órával később, szombaton jöhetett a második meccs, aminek egyszerű volt a tétje: ha a vendéglátó veszprémiek nyernek, a párharcnak vége és ők jutnak a legjobb négy közé, amennyiben viszont a Kosársuli, úgy mindent eldöntő harmadik mérkőzést rendeznek a Hódtói Sportcsarnokban.

Sajnos nem volt sokáig kérdés, hogy melyik forgatókönyv valósul meg. A Veszprém ugyanis remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Kosársulit, mint csütörtökön, ám ezúttal elmaradt a nagy zárkózás.

32-14-es első negyedet követően a 12. percben a húsz pontot is átlépte a különbség, majd a félidő előtti percekben már a harmincat súrolta. Önbizalom és hit terén a két csapat ezúttal nem volt azonos súlycsoportban, a pontatlanságokat és bizonytalanságokat kegyetlenül megbüntették a veszprémiek.

A félidőt követően aztán többször is harminc pont fölött vezetett a Veszprém, és bár a harmadik negyed végére (81-59), majd zsinórban négy triplával a negyedik negyed elejére is közelebb jött a Kosársuli (86-71, 34. perc), a vége ismét a hazaiaké lett. A 99-77-es végeredményt Varga triplája állította be.

Az ezzel elődöntőbe jutó Veszprémtől öten is kétszámjegyű pontig jutottak, Moore 35 ponttal és 13 lepattanóval 55-ös VAL-értéket produkált, míg a Kosársuliból Rosic 21, Orgona 20, Borbáth 18 ponttal zárt.

NB I/B Zöld csoport, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Veszprém Kosárlabda Klub – Vásárhelyi Kosársuli 99-77 (32-14, 25-16, 24-29, 18-18)

Veszprém, Vetési Albert Gimnázium. Vezette: dr. Magyari, dr. Popgyákunik, Földesi

Veszprém: Szabó 6, Madár 10/9, Varga 15/6, Takács 2, Moore 35/3
Cserék: Popadic 10/3, Prodanovic 14/6, Birkás 7/3
Vezetőedző: Alex Geddes

Kosársuli: Borbáth 18/12, Rosic 21/3, Balogh 4, Kelemen 8/6, Orgona 20/6
Cserék: Bálint 3, Knyur 3/3
Vezetőedző: Sasa Vejinovic

Saša Vejinović: „Sajnos ez a mérkőzés is úgy indult, mint az első otthon. Úgy éreztem, hogy az első öt-hat percben mintha egy kicsivel jobban akarta volna az ellenfél a győzelmet, mint mi. A meccs további részében nem volt probléma, csak az volt a baj, hogy futnunk kellett akkor már az eredmény után. Gratulálok az ellenfelünknek, és további sok szerencsét kívánok nekik.”

A Kosársuli az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot, két párharc még biztosan vár a csapatra. Az első ellenfél minden valószínűség szerint a Dunaharaszti lesz.

Forrás: Kosársuli

A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.
Választás 2024 - Grezsa István

Április 11-én délután Hódmezővásárhelyen bejelentették, hogy Grezsa István indul a Fidesz-KDNP színeiben polgármesterjelöltként.

2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Április első napja nagy meleget hozott, de még vissazatér a hűvös idő, vagyis a szeszélyességét bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.