Sport15 érmes helyezés Pécsről

2017. április 25., kedd

Közel százötven nevezés érkezett a szombati, pécsi diákversenyre. Az Engrich Mariann nevét viselő megmérettetésen a legfiatalabb taekwondóst is keresték.

A pécsi Gandhi Sportcsarnok adott otthont az idei Országos Taekwondo Diákbajnokságnak (Engrich Mariann Emlékversenynek), amelyen közel százötven fiatal lépett pástra április 22-én, szombaton.

A pécsi viadalon a 7 és 17 évesek közöttiek indulhattak és a súlycsoportonkénti és kategóriánkénti díjazás mellett több különdíj gazdára talált. Díjazták a legfiatalabb versenyzőt (aki éppen egy vásárhelyi sportoló volt), továbbá a legtöbb sportolót indító csapatot és a legtechnikásabb taekwondóst.

Érdekesség, hogy a szövetség ezen a versenyen vezette be a nemzetközi szövetség (WTF) által is használt videozsűrit. A három páston zajló küzdelmeket 2-2 kamera vette. A bírók ennek segítségével tudták elemezni a kétes szituációkat.

A Hódmezővásárhelyi Hwarang-do Sportegyesület is nagy számú sportolóval vett részt a bajnokságon és igen szép eredménnyel, 15 érmes helyezéssel tértek haza.

Sztoján Péter junior

Legfiatalabb versenyző különdíjban részesült: Verók Adrienn.

Edzők: Balázs Éva 5.Dan és Néma Norbert 2.Dan

VH

Egy kis odafigyelés Földünk védelme érdekében

Egy kis odafigyelés Földünk védelme...

A Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahéthez. Ma volt a...
Wolf Eszter korosztályos magyar bajnok

A hétvégén Vásárhelyre költözött a magyar tőrözők gyermek korosztálya. A Gyermek...

Szóljon hozzá Ön is!

Az Emlékpont őszi programjairól
Az Emlékpont őszi programjairól Kiállításokkal, konferenciákkal, rendhagyó történelemórákkal, filmvetítésekkel várja az érdeklődőket ősszel a hódmezővásárhelyi Emlékpont.

Ez sem lesz olcsó mulatság
Ez sem lesz olcsó mulatság Mától elindult a személyautókat is érintő új mérőrendszer az országban, többek között Hódmezővásárhely határában is a 47-es út mindkét oldalán.

Tűzben fogant művészet
Tűzben fogant művészet A Nemzetközi Kerámia Központ nyitott napján megnyílnak a szimpózium művészeinek műtermei, lesz égetési bemutató. Budapestről buszt indítanak az érdeklődők számára.

Vereség papírforma szerint
Vereség papírforma szerint Bartók Csaba, a HLKC Felnőtt csapat vezetőedzője: Az esélyesebb és jobb csapat nyert. Az első pillanattól kezdve futottunk az eredmény után.

90 éves Bodó Sándor
90 éves Bodó Sándor Volt gazdálkodó, volt favágó a körtvélyesi állami erdőgazdaságban,1960-tól Csomiépnél helyezkedett el. 1965-től kisiparos volt.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2017.37.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2017.37.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Most nem jött össze az érmes helyezés
Most nem jött össze az érmes helyezés A vásárhelyi Márkus Molli idén is kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra és számára szenzációsan indult a korcsoportos sakk Európa-bajnokság.