A Magyar Festészet Napjához kapcsolódva Zoltai Attilának nyílik egyéni kiállítása Műtermi jegyzetek címmel október 19-én, szombaton délelőtt 11 órakor az Emlékpont Galéria kiállítótermében.
1967-ben Kisteleken született, de hosszú évek óta Hódmezővásárhelyen élő és alkotó Zoltai Attila rendszeres kiállítója a vásárhelyi őszi és más országos tárlatoknak, biennáléknak, pályázati kiállításoknak. Festészeti munkáit a helyi realista hagyományokból táplálkozó, régi értékeket újszerű megfogalmazásban ábrázoló képi világ jellemzi. Technikában és témában is sokrétű: a festészet mellett a térábrázolás, a különleges plasztikai megoldások is érdeklik.
Az 1994-ben a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola földrajz-rajz szakán végzett Zoltai Attila a Németh László Gimnázium és Általános Iskola rajztanára.
Nagy Imre múzeumigazgató szerint Zoltai Attila kiállítása, több mint amit a választott cím sejtet, mert sokrétű betekintést nyújt festői gondolatvilágába, világnézetébe. A legbensőségesebb, legkidolgozottabb témái valóban a műtermi témához kötődnek, hiszen ecseteket, festéktubusokat, palettákat, oldószeres üvegeket és egyéb festőkellékeket ábrázol, de teszi ezt olyan filozofikus megközelítésben, hogy mindig el van helyezve egy-egy tükröződő felület, legyen az borospohár vagy folyadékkal teli üveg, amely fölveti a látvány realitásának kérdését - mondta el a művészettörténész. Az aprólékosan kidolgozott részletek érdekesen ellenpontozzák azt a kérdésfölvetést, amit a tükröződő felületek motívumai sugallnak: a látott világ valóságos-e vagy festett illúzió?
Művészi gondolatvilágába és világnézetébe több mint harminc festményen és mintegy kéttucatnyi plasztikán keresztül kap betekintést a hódmezővásárhelyi Emlékpont Galériába ellátogató.
Zoltai Attila egyéni kiállítását Pogány Gábor művészettörténész nyitja meg október 19-én, szombaton 11 órakor. Közreműködik Blahó Attila zongoraművész.