Kultúra, oktatásVigyáznak a magyar nyelvre

2016. május 11., szerda
 

"A nyelv olyan, mint az ég a maga egymásba futó színeinek gyönyörű játékával." Kazinczy Ferenc emlékezetes mondását május 10-én a Németh László Gimnázium és Általános Iskolában 27 kisdiák bizonyította.

 

 

 

 

 

 

Minden évben hagyományosan a Németh László Gimnázium és Általános Iskola rendezi a versenyt. A gyerekeknek először egy szabadon választott, majd egy kötelező ismeretterjesztő szöveget kellett felolvasni - szintén hagyományosan - a növény -, vagy állatvilágból.

 

Az 4-4 tagból álló zsűri a szövegek tartalmához és szerkezetéhez igazodó hangmagasságot, a helyes hangsúlyozást, dallamformálást, a megfelelő artikulációt, hangerőt, beszédtempót és szövegértést, szöveghűséget értékelte.

Pintérné Elekes Edit, a Németh László iskola alsó tagozatos munkaközösség-vezetője, a városi Kazinczy szépkiejtési verseny szervezője szerint ennek a versenynek a szép beszéd fontosságára kell, hogy felhívja a figyelmet. A résztvevő harmadikos – negyedikes gyerekekre még nincsenek befolyással a kommunikációs trendek. „Ők a mi reménységünk” mondta Pintérné.

Május 19-én a megyei versenyen kategóriánként az első három tanuló képviseli Hódmezővásárhelyt.

 

Eredmények:

 

 

 

3. ÉVFOLYAM

 

  1. 1.       

Kolozsi Kitti Júlia

Szőnyi Benjamin Református Ált. I.

 

Kenézné Józsa Gabriella

  1. 2.       

Szappanos Ilona

Liszt Ferenc Ének –Zenei Általános Iskola

 

Miklósné Pap Szilvia

  1. 3.       

Doktor Dorina

 

Varga Tamás Általános Iskola

 

Héjjáné Hódi Ilona

  1. 4.       

Rácz Kristóf     

Szent István Általános Iskola

 

Csonkáné Détár Ágnes

  1. 5.       

Spissák Lilla

Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

 

Máté-Hadár Zsuzsa

  1. 6.       

Herczeg Boglárka

Németh László Gimnázium és Ált. I.

 

Pintérné Elekes Edit

 

 

 

 

4. ÉVFOLYAM

 

 

Tanuló neve

 

Iskolája

 

Felkészítő tanár

  1. 1.       

Haladi Bence

Liszt Ferenc Ének - Zenei Általános Iskola

 

Vargáné Dezső Zsuzsanna

  1. 2.       

Körtvélyessy Luca Zsuzsanna

Szőnyi Benjamin Református Á. I.

 

Lantosné Schmidt Klára

  1. 3.       

 

Papp Dorina

Kertvárosi Katolikus Általános Iskola

 

Juhász Mária

  1. 4.       

Oltványi Lili

Németh László Gimnázium és Ált. Isk.

 

Donnákné Budai Ildikó

  1. 5.       

Varga Dániel

Németh László Gimnázium és Ált. Isk.

 

Tóth Zsuzsanna

  1. 6.       

Deák Norbert

Varga Tamás Általános Iskola

 

Kóródiné Janicsek Éva

 

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Megunta a tekerést

Megunta a tekerést

Megunta a tekerést, de nagy meggondolatlanság volt a jól bevált lábhajtásút, Dongó motorosra cserélni. Nemcsak a magas benzinárak lesz a büntetése.
Bocisimogatás joghurt kóstolóval

Bocisimogatás joghurt kóstolóval

Mezőgazdasági Kar nemrég indított programjának keretében a Németh László Gimnázium és Általános Iskola 7. osztályos tanulói látogattak el a Tangazdaságba. Képekkel!
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre

Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre

Az eszközbeszerzések azt a célt szolgálják, hogy az MH modern, ütőképes erőt képviseljen, felkészült legyen minden kihívásra - mondta a honvédelmi miniszter.
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

 

És ezt már olvasta?

Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A szezon legfontosabb győzelme
A szezon legfontosabb győzelme A Vásárhelyi Kosársuli számára az volt a cél, hogy legyőzze hazai pályán a Nagykőröst.
 
Hosszútávú elképzelések
Hosszútávú elképzelések Április 2-án, rendkívüli közgyűlésen a képviselő-testület elfogadta Hódmezővásárhely 2029-ig szóló gazdasági programját.
 
A kerékpárút helyett az úttesten gyalogolt – halálra gázolták
A kerékpárút helyett az úttesten gyalogolt – halálra gázolták Mindszent és Mártély között egy idős férfi sötétben láthatósági mellény nélkül ballagott az úton, amikor egy autó elgázolta.
 
Győzelmével felugrott a 7. helyre a Kosársuli
Győzelmével felugrott a 7. helyre a Kosársuli Március 30-án az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.
 
Készül a Tornyai János Múzeum az Őszi Tárlatra
Készül a Tornyai János Múzeum az Őszi Tárlatra Várhatóan idén is mintegy hatszáz művet neveznek az alkotók. Művészekből és művészettörténészekből álló szakmai zsűri választja ki a kiállítás anyagát.