SportVásárhelyi sakksikerek tavasztól őszig

2016. november 5., szombat

Vásárhelyi sakksikerek tavasztól őszig

Előző cikkünkben a vásárhelyi sakkélet áprilisi- májusi eseményeinek összefoglalóját olvashatták. A pezsgő sakkélet és remek eredmények májustól is folytatódtak.

(Következő cikkünkben az augusztustól a nyár végéig tartó időszak ereményeiről számolunk be.)

A képen Márkus Molli

Május elsején Budapesten az összesen 214 versenyzővel megrendezett XXXII. Lauder Kupán is részt vettek a fiatal vásárhelyi sakkozók.

10.Herczeg Viktória 3,5.

Május 7-én Szerbiában, a Palicsi-tó partján megrendezett igen látványos és hangzatos nevű I. Funchesstic Fesztiválon bizonyítottak fiatal sakkozók. A 7 fordulós egyéni – amely egyben csapatküzdelem is volt – versenyre 145 fiatal jelentkezett. A csapatversenyben az egyazon egyesületből 4 előre kijelölt játékos egyéni összpontszáma számított bele.

A torna díszvendége a kétszeres olimpiai bajnok Polgár Judit nagymester volt.

Eredmények:

A-csoport (1-4. osztályosok csoportja):

Fiúk: 3.Szép Kristóf Csaba 5 pont.

Lányok:

1.Márkus Molli Amina 6,5 pont. (A versenyen a lányok a fiúkkal együtt indultak, így Molli – kitűnő játékának köszönhetően – az abszolút kategóriában is első helyezést szerzett volna.)

4.helyen Herczeg Viktória végzett 5, a 6. helyen pedig húga, a még csak óvodás korú (5,5 éves) Herczeg Zsófia végzett 4 ponttal.

A csapatversenyt ennek megfelelően a vásárhelyiek nyerték fölényesen 20,5 ponttal, 2,5 pontot verve, a második Verbasz (18p.), és a harmadik Senta (18p.) csapataira. Összesen 23 csapat vett részt a küzdelemben.

Május 28-án a vásárhelyi ifjúsági sakkozás egyik fellegvárában a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskolában rendezték meg a 4. Szőnyi Kupát, melyen Tőkés János sakkoktató tanítványai és a tanítványok közeli hozzátartozói vehettek részt.

A szülők csoportjában Molnár Károly lett aranyérmes.

3. Herczeg Viktória 4,5 pont.

A verseny abszolút győztese, a díszes Szőnyi Kupa nyertese Márkus Molli Amina lett, aki a verseny folyamán nem talált legyőzőre.

Július első három hetében rendezték meg a hódmezővásárhelyi Kenguru Panzióban a Kenguru Sakktábort, melyet 51 fiatal választott nyári tartalmas elfoglaltságként. A Tőkés János sakkoktató, a Vásárhelyi Híreknek elmondta, az általa évek óta szervezett, kezdő és haladó gyerekek számára létrehozott csoportokban, a fiatalok idén is megismerkedhettek a versenysakk alapjaitól kezdve egészen a sakkórával történő versenyjátszmákig. Bepillantást nyerhettek a sakk alapvető szabályaiba, belső összefüggéseibe, a tábor végére pedig, már a kezdők és a haladók együtt versenyezhettek. Nemcsak sakkozásról szólt azonban a tábor, a fiatalok ugyanis, asztaliteniszezhettek, tréfás feladatokat oldhattak meg, akadályversenyen vehettek részt, rajzolhattak, de lovagolhattak is, sőt igazi kenguruval is találkozhattak, az egyik legnépszerűbb elfoglaltság azonban a napi kétszeri strandolás volt.

Július 21. és 24. között Szegeden rendezték meg a X. Bezdán Nemzetközi Sakk Emlékversenyt, melynek B- csoportjában (1800 Élő-pont alattiak kategóriája) a legjobb 10 éven aluli játékosok között Márkus Molli Amina 1. helyezést ért el 7 játszmából szerzett 4 pontjával.

Augusztus 7-én rendezték meg a nagy hagyományokra visszatekintő Falunapi Sakkversenyt Röszkén, ahol két felnőtt és egy Pákozdys sakkvitéz állt csatasorba. Közülük Ábrahám Zoltán érte el a legjobb eredményt, aki az első helyezettel, a szegedi Fridrik Richárddal végzett holtversenyben a 2. helyen, csupán egymás elleni partijukat vesztette el.

A bajnokságon 32-en indultak, ahol Bene Zoltán a középmezőnyben végzett, míg a fiatalabb korosztályt Lovászi Szabolcs (Kertvárosi Ált. Isk.) képviselte eredményesen.