SportVásárhelyi és mindszenti fiatalt is díjazott a MOL

2021. július 30., péntek

Vásárhelyi és mindszenti fiatalt is díjazott a MOL

Hetvenhét tehetséges fiatal sportolót, összesen 25 millió forint értékben díjazott a MOL Alapítvány idén.

Csongrád-Csanád megyéből Dobó Zsombor diszkosz-, kalapács, és súlylökő; Gachályi Gréta párbajtőröző, az Alföld Vívó Akadémia sportolója; valamint a mindszenti Gémes Gergő kyokushin karatés nyerte el a támogatást.

A Sport 2021 nyertesei között van többek között a magyar gyorsasági motorversenyzésben 2020-ban az év utánpótlás versenyzőjének választott Görbe Soma, a világ legfiatalabb női nemzetközi sakkmestere Gaál Zsóka, a Tokiói Olimpián Magyarországot képviselő Kovács Zsófia tornász, Tóth Lili Anna akadályfutó, Németh Nándor úszó és Özbas Szofi dzsudoka is.

A MOL Tehetségtámogató Program Sport pályázata elsősorban azoknak az általános- vagy középiskolás diákoknak nyújt anyagi segítséget, akik tehetséges sportolók, és országos vagy nemzetközi versenyen is jó eredményeket értek el. Az útiköltségtérítésre, eszközvásárlásra vagy egyéb sportoláshoz köthető költségekre igénybe vehető támogatás a fiataloknak megfelelő hátteret jelent a további felkészüléshez, versenyzéshez.

A Németh László Gimnázium tanulója, a 15 éves hódmezővásárhelyi Gachályi Gréta a 2020-as évben robbant be korosztálya elitjébe. Egyre magabiztosabban hozta a szebbnél szebb eredményeket. Korosztályának versenyein sorra a dobogón végzett. Egyéniben ezüstérmes lett az Újonc Országos Bajnokságon, a serdülők között pedig bajnoki címet szerzett csapatával. Ebben az idényben minden serdülő versenyt megnyerve, magasan vezeti a ranglistát. Grétának idén tavasszal elsősorban a serdülők között kell helytállnia. A hátra lévő grand prix-eken és az Országos Bajnokságon úgy kell szerepelnie, hogy megtartsa első helyét a ranglistán. Az előválogató és az őszi, jövő tavaszi válogatókon a kadet ranglista első három hely valamelyikének megszerzése a cél, valamint a 2022-es év Európa- és Világbajnokságán való eredményes részvétel. A támogatásból sportfelszereléseket és sportruházati cikkeket szeretne vásárolni.

A szintén 15 éves mindszenti Gémes Gergő, 5 évesen kezdett el karatézni. Fáradhatatlan volt, jelenleg már barna öves. Hat évesen, apró termetével, harciasságával gyorsan kivívta a nézők szimpátiáját. Jelenleg 42 győzelemnél tart, melyek között szerepel a hazai versenyeken kívül még Európa Kupa, Európa-bajnokság, Eurázsia Kupa is. Büszke az Ashihara VB-n elért második helyezéséért is. Versenyzései során több ízben is különdíjjal jutalmazták sportszerűségéért, harciasságáért és technikai tudásáért. Gergő 2019-ben kiváló tanulmányi és sporteredményei elismeréséül Mindszent Város Sportjáért díjat vehetett át. A támogatásból nemzetközi edzőtábor utazási és nevezési díját szeretné finanszírozni.

VH

Idén sem maradhatnak el az Augusztusi Zenei Napok

Idén július 31. és augusztus 7-e között 29. alkalommal gyűlnek össze Hódmezővásárhelyen zenetanárok, művészek és a zenész pálya felé törekvő tanítványok.
Start december közepén

A napokban megérkezett az ötödik, szeptemberben jön a hatodik tram train szerelvény. Ha koccanás miatt kiesik egy szerelvény, borulhat a menetrend.
Gachályi Gréta országos egyéni bajnok lett

A vásárhelyi vívó végig vezetve nyerte élete első egyéni bajnoki címét. A bajnokság mellett toronymagasan megnyerte a korosztály ranglistáját is.
Selymes amszterdami és hódmezővásárhelyi karcolós

Nagyon megy a kábszer termesztés és biznisz Vásárhelyen. A címbeli fajták is pörögnek. Gyakran akcióznak a nyomozók. Néha hetente többször is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.