SportVárosi Sportnap 2017

2018. február 24., szombat
 
Városi Sportnap 2017

Idén sem volt könnyű helyzetben a vásárhelyi Önkormányzat Kulturális és Sportbizottsága. A Hódmezővásárhelyen működő több mint félszáz sportegyesületben sportoló, nem is egy Európa-bajnoki címet, tucatnyi hazai és nemzetközi eredményt produkálók közül kellett kiválasztani közel száz diákot, akiket az idei Városi Sportnap hagyományai szerint díjaztak. A díjátadó díszvendége Erdei Zsolt, a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke volt.

 

 

 

A február 24-én, a Balog Insi Sport Arénában tartott ünnepségen természetesen az őket felkészítő edzők, pedagógusok és sportszakemberek munkáját is elismerték február 24-én, hiszen egy-egy nagyszerű sporteredménynek ők a letéteményesei.

 

Díjazottak:

 

Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója alsó tagozatos leány kategóriában: 

1.

Papp Jázmin

Liszt

4,7

Csomorkány SE, Hód-Fitness SE, Hódiák SE

országos vívó diákolimpia 2. hely, országos ranglista 5. hely, országos Bambi tőrverseny 6. hely, országos Fit-kid bajnokság egyéniben 8. hely, csapatban 2. és 3. hely, kölyök atlétikai versenyek bajnoka, országos mezei futó diákolimpia 4. hely

2.

Bozó Petra

Szent István

4,7

Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club

főnix Kupa nk-i kézilabda torna 3. hely, a regionális U10-es bajnokság veretlen csapatának a tagja

3.

Dobsa Jázmin

Szent István

5

Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club

az országos kézilabda gyermekbajnokságban szereplő U7-es csapat legeredményesebb tagja

4.

Pál Kata

Szőnyi

4,9

BMX-Cross Triál Szövetség

országos BMX cross bajnokság 1. hely, nk-i Alpok-Adria Kupa 6. hely

5.

Preczer Szintia

Németh

5

Hód-Fitness SE

Európa Kupán 1. hely egyéniben, 1. és 4. hely csapatban, az országos bajnokságon 2. és 3. hely egyéniben, 2. hely csapatban

6.

Tomaskovity Zoé

Németh

5

Máté Taekwon-do és Hapkido SE

Nk-i Taekwondo Bajnokság Sindelfingen 2. és két 3. hely, Budapest Open két 3. hely, Vojvodina Open 1. hely

7.

Verók Adrienn

Liszt

4,12

Hwarang-do SE

országos bajnokságon 1. hely, országos diákolimpián 2. hely, két sikeres övvizsga


 

Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója Alsó Tagozatos Fiú kategóriában: 

1.

Szatmári Máté

Szőnyi

4,5

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

korosztályos magyar bajnok 100 és 200 mellen, 4. 50 mellen, 6. 200 gyorson, országos ranglistavezető 100 és 200 mellen, illetve 1500 gyorson, rövidpályás ranglistavezető 50, 100 és 200 mellen, illetve 100 és 200 vegyesen

2.

Lévai Levente

Kertvárosi

4,9

Máté Taekwon-do és Hapkido SE

Nk-i Taekwondo Bajnokság Sindelfingen 2. és két 3. hely, Karlovac Open 2. hely, Kondor Open 3. hely, Vojvodina Open 1. hely

3.

Marton Balázs Frigyes

Szent István

4,8

Hódiák SE

korosztályos magyar válogatott, nk-i verseny 2. hely, csapatban 1. hely, országos versenyek győztese futó-ugró-dobó számokban, országos összetett atlétikai verseny egyéni 4. hely, csapat 1. hely

4.

Megyaszai Balázs

Kertvárosi

5

Pákozdy F. Sakk SE

magyar korcsoportos egyéni rapid sakkbajnokság 2. hely, országos és regionális sakkversenyek győztese és dobogósa

5.

Ocsák Soma Zénó

Németh

5

Hód Judo SE

országos judo bajnokság 1. hely, Atom Kupa Magyar Judo Kupa 1. hely, regionális versenyek győztese

6.

Tószegi Róbert

Szőnyi

5

Hódmezővásárhelyi Futball Club

az U8-as csapattal Interliga 3. hely, szentesi regionális labdarúgó torna 1. hely

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója Felső Tagozatos Leány kategóriában: 

1.

Ugrai Panna

Mindszenti Ált. Isk.

5

Hód Úszó SE

az országos gyermek bajnokságon négy aranyérmet szerzett, a Nyolc Nemzet Tornáján szintén 4 aranyérmet szerzett, tagja a Heraklesz Programnak

 

2.

Berei Krisztina

Kertvárosi

4,8

Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club

országos kézilabda serdülő bajnokság 7. hely, a csapat legmeghatározóbb játékosa

 

3.

Bodrogi Kata Hanna

Liszt

5

Kéktói Ménes SE

országos és regionális lovasversenyek győztese és dobogósa

4.

Dudás Dóra

Táltos Iskola

5

Dragon Sport Club

világkupán 1. és 2. hely, utánpótlás magyar bajnokság 2. hely, országos diákolimpia 3. hely

5.

Kovács Laura Fanni

Földeáki Ált. Isk.

5

ITF Taekwondo Klub

országos ITF bajnokság 1. és 2. hely, nk-i és országos taekwondo versenyek győztese és dobogósa, kick-boksz EB 3. hely, világkupa 1. hely, országos bajnokság két 1. és egy 3. hely

6.

Márkus Molli

Varga T. Ált. Isk

5

Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesület

magyar nemzeti bajnokság 1. hely, magyar egyéni rapid sakkbajnokság 1. hely, országos diákolimpia 2. hely, számos országos és regionális verseny győztese

7.

Szkalonai Fanni

Németh L. Gimn.

4,9

Hód-Fitness SE

Európa Kupa 2. hely egyéniben a kiemelt kategóriában, 2. és 3. hely csapatban, országos bajnokságokon több aranyérmet nyert egyéniben és csapatban is



Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója Felső Tagozatos Fiú kategóriában:


 

1.

Szabó Kornél

Kertvárosi

5

Hód-Triatlon és Öttusa SE

öttusa országos elitdöntő 1. hely, országos aquatlon döntő 1. hely, megyei mezei futóverseny 1. hely

2.

Acsai Richárd

Kertvárosi

4,1

Máté Taekwon-do és Hapkido SE

Budapest Open két 2. hely, TNT Kupa Ausztria 3. hely, Nk-i Taekwondo Bajnokság Sindelfingen két 1. hely, Karlovac Open 2. és 3. hely, Kondor Open 1. hely, Vojvodina Open két 1.  és egy 3. hely

3.

Fulai Bátor

Szent István

4,6

Kosársuli SE

országos serdülő bajnokság 2. hely, országos b33 diákolimpia 2. hely, országos kosárlabda diákolimpia 7. hely

4.

Gémes Ádám

Németh

5

Csomorkány SE

országos ranglistán 4., utánpótlás válogatott kerettag, magyar kupa három 3. hely

5.

Kis Noel

Németh

4,77

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

5 aranyérmet szerzett az országos úszóbajnokságon, nk-i versenyek győztese, a régióválogatott tagja, a Jövő Bajnokai Program tagja

6.

Técsi László Márk

Kertvárosi

4,6

Center Motorsport Club

motocross magyar bajnok, európabajnoki döntős versenyző

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója Középiskolás Leány kategóriában:

 

1.

Törökgyörgy Adrienn

Németh

4,64

Hód-Fitness SE

Európa Kupán 1. hely egyéniben a kiemelt kategóriában, csapatban két 2. hely, országos bajnokságon 2. és 3. hely, csapatban 1., 2. és 3. hely

2.

Batta Orsolya

Bethlen

4,86

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

országos úszó ifjúsági bajnoki 3. hely, serdülő országos bajnoki 3. hely, rövidpályás OB-n csapatban 2. hely, országos vidékbajnokság 1. hely

3.

Fejes Boglárka

Szabad Waldorf Iskola

3,7

Máté Taekwon-do és Hapkido SE

Tallin Kupa 1. és 3. hely, Nk-i Taekwondo Bajnokság Sindelfingen 1. és 2. hely, Karlovac Open 1. és 3. hely, Bratislava Open 3. hely, Vojvodina Open 1. hely

4.

Halász Vivien

Gábor Dénes Gimnázium

4

Herkules SE

fekvenyomó magyar bajnokságon 1. és 2. hely

5.

Kandó Dorottya

Németh

4,8

Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club

az NBI/B-s felnőtt állandó tagja, NBI/B junior bajnokság 5. helyezett

6.

Oswald Hanna Lola

Németh

4,3

Promenád TSE

országos latin-standard táncversenyek győztese és dobogósa


Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója Középiskolás Fiú kategóriában: 

1.

Pertich Zsombor

Bethlen

4,3

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

országos vidékbajnokság 2. hely, országos ifjúsági bajnokság 4. hely, országos serdülő bajnokság 2. hely, országos rövidpályás vidékbajnokság 1. hely, közép-európai országok serdülő válogatottak tornája 2. és 3. hely

2.

Barna Dániel

Bethlen

4,58

HVSC

országos ifjúsági bajnokság 7. hely, Diapolo Kupa 1. hely, OBI/B-s felnőtt csapat tagja

3.

Győri Dávid

Gregus

3,8

Szegvári Kyokushin Karate Dojo SE

Eurázsia Kupa 3. hely, Tadashi Kupa nk-i karate verseny 1. hely, Honkyokushin Word Cup 1. hely, Kyokushinkaikan Európa Bajnokság 3. hely

4.

Hassani Jassin

Kalmár

4,83

Hódmezővásárhelyi Boksz Klub

IV. Nemzetközi Plaza Kupa győztese, magyar bajnokságon 5. helyezett

5.

Imre Ákos

 

4,1

Promenád TSE

országos latin-standard táncversenyek győztese és dobogósa

6.

Vörös Ádám

Juhász Gyula Gimnzium

3,8

Dragon Sport Club

világkupa 1. és 2. hely

 

Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója a felsőoktatásban tanuló leány kategóriában:

1.

Hódi Nóra

Nyíregyházi Egyetem

4,78

Hódiák SE

magyar egyetemi-főiskolai bajnokság 7. hely 100 méteren, 2. hely távolugrásban, 3. hely hármasugrásban

2.

Szabó Márta Kata

SZTE

4,62

Hód-Fitness SE

Európa Kupán csapatban 2. hely, országos bajnokságon 1. hely

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi Jó sportoló – Jó tanulója a felsőoktatásban tanuló fiú kategóriában:

 

1.

Szilágyi Csaba

Újvidéki Egyetem

4,3

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

2-szeres felnőtt magyar rövid pályás országos bajnok és ranglista vezető 50 és 100 mellen

2.

Köteles Dávid

SZTE Mezőgazdasági Kar

4,7

Hód Úszó SE

magyar egyetemi-főiskolai országos bajnokság 3. hely 100 háton

3.

Vörös Márk

Budapesti Műszaki Egyetem

4

Hódiák SE

magyar egyetemi-főiskolai bajnokság 3. hely 1500 méteren, 4. hely 800 méteren

4.

Korcsik Levente

SZTE Jogi Kar

4,2

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Transzplantáltak világbajnokságán 2. helyezett 50 háton, 4. helyezett 50 gyorson

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi Utánpótláskorú Leány sportolója:

 

1.

Wolf Eszter

Csomorkány SE

magyar bajnok, háromszoros magyar kupa győztes, újonc és serdülő ranglista vezető, válogatott kerettag, az U14-es Európa körverseny 1. és 2. helyezettje

2.

Stráma Klaudia

Hódiák SE

magyar serdülő összetett országos bajnokságon 4. hely ötpróbában, megyei diákolimpiai bajnok futó-dobó-ugró számokban

3.

Szőke Zita

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Korosztályos ranglista vezető 50 és 100 gyorson, felnőtt rövidpályás OB 2., 3. és 4. helyezett váltókban. Sokszoros felnőtt és korosztályos szerb bajnok.




Hódmezővásárhely 2017. évi Utánpótláskorú Fiú sportolója:

 

1.

Süli Ákos

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Középiskolai világbajnok 50 mellen, 2. helyezett 100 mellen, rövid pályás országos bajnok 200 mellen és 200 pillén.

2.

Oláh Norbert

Hód Úszó SE

az országos gyermekbajnokságon 2 első helyezés, a Jövő Bajnokai Program tagja

3.

Szojka Dániel

Hwarang-do SE

országos bajnokságon 1. hely, országos diákolimpián 1. hely

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi legjobb női sportolója:

 

1.

Szűcs Noémi

Hódiák SE

a felnőtt válogatott tagjaként csapat Európa bajnok lett Izraelben, 400 m-es gátfutásban országos bajnok, 100 m-es gátfutásban 3. helyezett

2.

Molnár Krisztina

Tájékozódási Futó Club

II. osztályú minősítést szerzett, regionális és országos versenyeken hét 1., egy 2. és egy 3. hely

3.

Vincze Krisztina

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Masters VB 2. helyezett

 

Hódmezővásárhely 2017. évi legjobb férfi sportolója:

 

1.

Szenti Ferenc

egyesület nélküli erőemelő

Felhúzásban a 2017-es esztendőben mindent versenyt megnyert, amin elindult: A prágai világbajnokságon 293 kg-os új világrekorddal győzött, de diadalmaskodott a magyar és az osztrák bajnokságon és a miskolci világkupán.

2.

Dr. Mohos András

Hwarang-do SE

2. dan-os mester megvédte felnőtt országos bajnoki címét a 74 kg-os súlycsoportban

3.

Szabó Tamás

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Masters VB 2. helyezett 50 mellen, 4. helyezett 100 mellen, felnőtt rövidpályás OB 5. helyezett 50 és 100 mellen

4.

Zsarkó Dániel Péter

ITF Taekwondo Klub

országos taekwondo bajnokság 1. hely, kick boksz Európa kupa 1. hely, kick boksz világbajnokság 2. és 3. hely, világkupa 3. hely, országos bajnokság két 1. hely

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi legjobb női szenior sportolója:

 

1.

Kisháziné Zombory Erika

Hódiák SE, Hód-Mentor SE

100 km-es ultrafutó bajnokság 3. hely, 24 órás bajnokság 2. hely, 12 órás bajnokság 2. hely, teljesítette első hódmezővásárhelyiként a 246 km-es Sartathlont

2.

Nagy Enikő

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Masters VB 8. és 12. helyezés

3.

Dr. Sarkadiné Dr. Gáll Andrea

Hódmezővásárhelyi Sportlovasok Egyesülete

országos bajnokság 3. hely, regionális bajnokság 2. hely, az országos minősítő fordulók többszörös győztese

 

 

Hódmezővásárhely 2017. évi legjobb férfi szenior sportolója:

 

1.

Dezső Sándor

Tájékozódási Futó Club

I. osztályú szenior versenyző, az országos ranglista 3. helyezettje, az országos bajnokságon egy 1., két 2. és három 3. hely, az összes versenyt tekintve húsz 1. helyet szerzett

2.

Kiss Pál

Hódiák SE

2017-ben kétszeres magyar bajnok, magyar válogatott, az összes gerelyhajító versenyt megnyerte, amin elindult 2017-ben, LSW Speciális Dobószámok Európa Bajnokságának győztese

3.

Madarász József

Hwarang-do SE

országos bajnokságon 1. hely

 

 

Kiválói edzői, testnevelői munkájáért elismerésben részesül:

 

1.

Ádándi-Kiss Gyula

Hód Úszó SE edzője

Ugrai Panna edzőjeként 4 OB aranyat nyert, tanítványai szép sikereket érnek el a különböző országos és nemzetközi versenyeken

2.

Balázs Éva

Hwarang-do SE edzője

5. danos mester, tanítványai az országos bajnokságokon 18 érmet szereztek, míg az országos diákolimpiákon 15 érmet gyűjtöttek, dan-mestervizsgáztatóként is dolgozik

3.

Bán Sándor

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

országos bajnok, dobogós, Masters VB dobogós úszók edzői

4.

Borbás Marianna

Liszt Iskola testnevelője

évek óta kimagasló munkát végez, az asztalitenisz diákolimpia szervezője és lebonyolítója

5.

id. Borka János

Center Motorsport Club edzője

a motocross magyar bajnok és Európa bajnoki döntős Técsi László Márk edzője

6.

Czibere Adrián

Hódmezővásárhelyi Futball Club edzője

a HFC U7-U12 korosztályainak szakmai igazgatója, az Intézményi Bozsik Program elindítója és működtetője, aminek keretében 600 gyermeket sikerült bevonni a labdarúgás vérkeringésébe

7.

Dobra Ildikó

Szent István Iskola testnevelője, kézilabda edző

eredményes munkája gyümölcseként versenyzői országos diákolimpiai döntőkön értek el kimagasló eredményeket, munkásságát a Magyar Diáksport Szövetség is díjazta a 2017-es esztendőben

8.

Máté Zsolt

Máté Taekwon-do és Hapkido SE edzője

országos bajnok és nemzetközi versenyeken győztes harcművészek nevelőedzője

9.

Miklós Melinda

Hód-Fitness SE edzője

Európa Kupán és országos bajnokságon győztes versenyzők edzője, felkészítője

10.

Móczó János

Promenád Táncsport Egyesület edzője

országos versenyeken győztes táncosok nevelőedzője

11.

Patkós József

Szent István Iskola testnevelője, kosárlabda edző

testnevelőként és kosárlabda edzőként is kimagasló munkát végez

12.

Szalkai Edina

Hódmezővásárhelyi Boksz Club edzője, elnöke

utánpótlás és felnőtt ökölvívók nevelőedzője

13.

Szöginé Kotormán Zsuzsanna

Szent István Iskola testnevelője, kosárlabda edző

testnevelőként, kosárlabda edzőként és általános iskolai diákolimpiai tagozatvezetőként is mindig a maximumot nyújtja, munkássága példeértékű lehet a fiatalok számára

14.

Tóth Tibor

Liszt Iskola testnevelője, úszóedző

testnevelőként és úszóedzőként is sikeres, tanítványai számtalan éremmel térnek haza a versenyekről, aktívan részt vesz az EVP sport programjában

 

 

Hódmezővásárhely legjobb női csapata a 2017. évben:

 

1.

a Hód-Fitness SE Spárta csapata

Hód-Fitness SE

Európa Kupa 2. hely, országos bajnokság 1. és 2. hely

 

Csapattagok: Bósz Milla, Szkalonai Fanni, Hegyi Viktória, Törökgyörgy Adrienn, Nagy Viktória, Szabó Márta Kata

Edző: Rácz Ildikó, Miklós Melinda

 

Hódmezővásárhely legjobb férfi csapata a 2017. évben:

 

1.

a HSÚVC 4x50 m-es gyorsváltója

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

a Rövidpályás Országos Bajnokságon 4. helyezettek

Csapattagok: Hős Péter, Matejdesz Máté, Szilágyi Csaba, Vilbergsson Viktor

 

A 2017. esztendőben még számos sportoló és csapat ért el kimagasló eredményeket, ezért Hódmezővásárhely MJV Önkormányzata különdíjban részesíti:

 

1.

a Tájékozódási Futó Club szenior csapata (Dezső Sándor, Juhász Gábor, Filó György)

Tájékozódási Futó Club

Országos Pontgyűjtő Csapatbajnokság 1. hely, Országos Csapatbajnokság 4. hely

2.

a HSÚVC 4x50 m-es szenior női vegyes- és gyorsváltója (Csikós Annamária, Galgóczy Krisztina, Kőhegyi-Kis Ágnes, Sallai Ágnes, Sallai Krisztina)

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

Masters VB 6. és 10. helyezettek

3.

a HSÚVC női csapatai (4x50 m-es gyorsváltó, 4x50 m-es vegyesváltó és 4x100 m-es vegyesváltó, Batta Orsolya, Dér Teodora, Dohányos Annamária, Hasznos Bianka, Szabó Orsolya, Szőke Zita)

Hódmezővásárhelyi Senior Úszó - Vízilabda Club

a Rövidpályás Országos Bajnokságon egy 2. hely és két 3. hely


 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Nem hozott szerencsét a hazai pálya

Nem hozott szerencsét a hazai pálya

A Kosársuli elleni összecsapás második félidejében megrázták magukat a sötét mezesek,...
Élőflórás vitaminnal a betegségek ellen és a jobb teljesítményért

Élőflórás vitaminnal a betegségek ellen...

Bán Sándor: Óriási segítség a tehetséges gyerekeink kibontakoztatásában, hogy egy...
 

És ezt már olvasta?

Klebelsberg Kuno feleségéről az Emlékpontban
Klebelsberg Kuno feleségéről az Emlékpontban A huszadik század nagyformátumú kultuszminisztere, gróf Klebelsberg Kuno felesége, Botka Sarolta életútját és tevékenységét mutatták be. Képekkel.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.49.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.49.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."
 
Elhunyt Szeli Ferenc
Elhunyt Szeli Ferenc

65 éves korában elhunyt Szeli Ferenc, aki az MSZP korábbi önkormányzati képviselője, a Kertváros korábbi egyéni képviselője, a helyi szervezet elnökségi tagja volt.

 
A végére elfogyott az erő és a koncentráció
A végére elfogyott az erő és a koncentráció Borítékolható volt, hogy nagyon nehéz meccs vár a vásárhelyi csapatra a Békéscsaba U21 gárdája ellen az NBII őszi zárófordulójában.
 
Tartósan a tabella élén a Kosársuli
Tartósan a tabella élén a Kosársuli Az NB I/B Zöld csoportjában a 11. fordulóján a jó formában lévő együttes a győzelemért lépett pályára a Mercedes Kosárlabda Akadémia csodás pályáján.
 
Átadták a Szegedi Tudós Akadémia képzési központját
Átadták a Szegedi Tudós Akadémia képzési központját A most átadott országos középiskolai képzési központhoz hasonló működik a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnáziumban is.
 
Ennivaló receptjeink - Angélától - Mákos omlós Karácsonyra
Ennivaló receptjeink - Angélától - Mákos omlós Karácsonyra A Vásárhelyi Hírek háziasszonya Baracskay Angéla: "'Karácsonyra mindig vállalom a nemes feladatot, de a sütinek mindig van apropója. Okot pedig mindig találok rá. Leginkább azért, mert édességfüggő vagyok."