SportÚjabb két mérkőzéssel hangolt a Kosársuli

2014. szeptember 27., szombat

Újabb két mérkőzéssel hangolt a Kosársuli

Újabb két edzőmérkőzéssel hangolt az október elején induló bajnokságra a Vásárhelyi Kosársuli. A múlt hétvégén Topolyán léptek pályára, és az utolsó pillanatokig szoros mérkőzésen egy pontos vereséget szenvedtek. Csütörtök este viszont sikerült visszavágni a Békésnek.

A múlt hétvégén hasznos mérkőzésen, Topolyán gyakorolt a Kosársuli. Egy jó felépítésű, fiatal csapattal találták szemben magukat Vas Péterék, akik meg is lepték őket. A felkészülés szempontjából is hasznos összecsapáson az utolsó negyedben dőlt el a győzelem sorsa, Elek András tanítványai egy ponttal maradtak alul.

Topolya KK - Vásárhelyi Kosársuli SE 87-86 (23-18, 27-25,11-22,29-21)

Topolyai Sportcsarnok. Vezette: Jovanovic, Aledar.
Kosársuli: VEJINOVICS 19/6, ROSTÁS I. 18, Vas 2, NYILAS 17/6, Varga 6.
Cserék: CZIBERE 14/12, Kukla 2, Rostás G. 2, Mócsai 4, Gruda 2, Kelemen -, Grezsa -.

A csütörtöki, Békés elleni találkozó Czibere távolijával indult, majd Rostás Imre két kosarára Solevic és Koma válaszolt. A rutinos Nyilas vezérletével jól mozogtak védekezésben, támadásban pedig Vejinovics villogott. Ezután azonban szorossá vált az eredmény, mivel többször hibáztak a kék-sárgák, amit lerohanásokkal büntetett az ellenfél, még vezettek is, de Gruda és Mócsai beállása után megnyugodtak a hazaiak.

27-23-nál kezdődött a második negyed, ekkor Vas és Kelemen kosaraival sikerült meglógni a pörgős játékkal előrukkoló B csoportos újonc ellen. A második percben visszaálló Vejinovics fokozta a tempót, aki Varga Dánielben jó társra talált. Mindkét csapat lerohanásokkal operált, tehették ezt azért, mert rengeteg dobás maradt ki. A viharsarkiak mindent megtettek, de így is 12 pontos hátránnyal vonultak az öltözőbe.

A fordulást követően elszántan küzdöttek a vendégek, de Vejinovics megállíthatatlan volt, 13 pontjával és több mint 70 százalékos dobószázalékkal tűnt ki a többiek közül, akiket jól mozgatott. Ennek ellenére állandósulni látszott a 12 pontos különbség. A Békésnél Koma, Krstic és a Kosársuliban nevelkedett Bere Márton villogott ebben az időszakban.

A több mint tíz pontos vezetés ellenére kapkodni kezdett a Vásárhely, nyolc pontra olvadt az előny, ekkor időt kért az Elek-Utasi edzőpáros. Ezt követően Vejinovics és Rostás Imre kosarak nyugtatták meg a nézőket. 80-66-nál már csak 3 perc volt hátra. Ráadásul feljavult a védekezés és a lepattanókat is lekapkodták Nyilasék, akik csapongó végjáték után 84-72–es győzelemmel zárták a meccset.

Vásárhelyi Kosársuli SE - Békési SZSK 84-72 (27-23, 22-14, 19-19, 16-16)
Hódmezővásárhely Hódtói Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Vezsenyi, Bartucz
Kosársuli: VEJINOVICS 17/3, Czibere 4, ROSTÁS I. 23, Varga 14, Nyilas 4.
Cserék: Mócsai 4, Kelemen 2, Gruda 6, Rostás G. -, Kukla 2, Grezsa 2.

Dr. Elek András: Mindkét mérkőzés jól szolgálta a felkészülést. A védekezés alakult, a támadáson még van mit csiszolnunk a bajnoki rajtig. Érdekes, hogy idegenben jobban dobtunk mint hazai pályán…

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Festékszagú szép emlékű

Két meglepetés érte mindazokat, akik ma délelőtt kimentek a Sóshalmi Olvasókör újraavatására. Tarra vágott fák és szépen felújított épület. Képekkel!
Csalás után elégtétel

A Vásárhelyi Hírek fotósa is hozzájárult ahhoz, hogy csaláson kapták a vendégcsapatot. Ennek végeredményeként az óvásnak helyt adott a Baseball Szövetség.
Halálra gázolt egy embert a vonat

Vásárhely és Mindszent között a hétfő délelőtti órákban helyre állt a vonatközlekedés. A helyszínelést befejezték.

A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.