SportÚj fejezet Vásárhely sporttörténetében

2015. augusztus 9., vasárnap

Új fejezet Vásárhely sporttörténetében

A vásárhelyi Hódiák SE. három sportolóval vett részt a 120. Atlétikai Magyar Bajnokságon. Közülük Szűcs Noémi bajnoki címet szerzett.

Péntektől vasárnapig Székesfehérvárra figyelt a sportág. Augusztus 7-én kezdődött és vasárnap estig tartott a hazai atlétika legnagyobb klasszisait felvonultató megmérettetés.

A székesfehérvári Regionális Atlétikai Központban a 120. Atlétikai Magyar Bajnokságon 283 férfi egyéni, valamint 248 női versenyző vett részt.

A vásárhelyi Hódiák SE. három sportolóval vett részt. Vörös Márk indult a 800, az 1500 és az 5000 méteres síkfutásban és mindhárom számban egyéni csúccsal a 10-15. helyen végzett.

Nagyszerű eredménnyel büszkélkedhet a székkutasi Kovács Leila. Izgalmas és küzdelmes versenyen a felnőtt magyar bajnokság gerelyhajítás döntőjében a selejtezőben elért helyezését is megjavítva a 7. helyen végzett.

Az egyik legeredményesebb Hódiákos sportoló, a most 18 éves, jövő májusban érettségiző Szűcs Noémi „kedvenc” számában a 400 méter gátfutásban állt rajthoz és 1:00:58-as idővel döntős lett.

Nyolcan jutottak be a döntőbe. Szűcs Noémi a 4-es pályán futott és a mezőnyben egyedüliként 1 perc alatti idővel, (59:33- as idejével) elsőként ért a célba.

A Felnőtt országos bajnoki címével a Hódiák SE. és Hódmezővásárhely számára sporttörténetet írt.

A Vásárhelyi Híreknek arra a kérdésére, hogyan értékeli a fehérvári győzelmét, hatalmas boldog kacajjal reagált, majd annyit mondott: „Ez bónusz volt az EB után!”

Mint arról írtunk, (Ide kattintva olvashatja!) július közepén a vásárhelyi Hódiák SE sportolója a magyar válogatott tagjaként a svédországi Junior Atlétikai Európa-bajnokságon a 400 méteres gátfutásban az igen előkelő 8. helyen végzett.

Szűcs Noémi EB sikere, és nem utolsó sorban a Felnőtt bajnoki címe, edzője Héjja Antal több éves munkájának az eredménye is, mint ahogy az edzési körülmények figyelembe vételével, már több generációnyi atléta, dobogós helyezések sokaságával öregbítette a vásárhelyi atlétikai sport hírnevét.

VH

Az akaraterő és kitartás sportja

Az egyik legtöbb triatlonost megmozgató országos  versenyen a Hód-Triatlon és Öttusa SE sportolói, mint minden évben, idén is szereztek dobogós helyezéseket.  Képekkel!
Változások a minőség megőrzése érdekében

A tavalyi, a 61. Vásárhelyi Őszi Tárlatra 794 művet adtak be, idén viszont 588 alkotás zsűrizése kezdődött augusztus 5-től három napon át. Képekkel!
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot

A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.
A húsvéti nagyhét közepén járunk

400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen
Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt
Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.