SportTízpontos vereség

2017. május 8., hétfő

Tízpontos vereség

Komoly presztízscsatára volt kilátás a forduló előtt, hisz a vendég vásárhelyi csapatban nem kevesebb, mint nyolc volt orosházi játékos lépett pályára az Eötvös csarnokban. A találkozó egyértelmű esélyese az ONKC volt és a lányok igazolták is a papírformát.

A félidő felére már ötgólos hazai előny állt a táblán. Sok helyzet adódott, de a vásárhelyiek próbálkozásai ellenére ugyan úgy ötgólos hátránnyal mentek szünetre.

A második félidő sem hozott komolyabb változást, ha csak azt nem, hogy ebben a szakaszban már többször tudtak gyors lerohanásból könnyű gólokat szerezni a vendéglátók. Nőtt is a hazai előny szépen. Az 53. percben, 30-20-nál számolt rá az orosházi B közép először a vásárhelyi csapatra.

A mérkőzés hajrájára már csak a hazai győzelem mértéke volt kérdéses. Egy súlyos szabálytalanság és az ebből adódott több perces ápolás borzolta még a kedélyeket a meccs végén. Fazekas Zsuzsa torkon ütötte a hazaiak addigra már hatgólos játékosát Arsenievicet, amiért azonnali piros lappal kiállították.

Kemény volt végig a mérkőzés és ahogy fogyott a gőz a vásárhelyi lányoknál, egyre több lett a tisztátalan megmozdulás is, de egy ilyen súlyos meggondolatlanság egyáltalán nem volt benne a meccsben. Egyetlen játékosnak sem volna szabad ilyen eszközhöz nyúlni, ilyen nagy gólkülönbségnél különösen nem.

NB I/B-s felnőtt bajnoki mérkőzés, 24. forduló.
Orosháza, Városi Sportcsarnok, 350 néző.
Vezette: Babity, Balogh.

Oxxo Energy Orosházi NKC – Hódmezővásárhelyi LKC: 35 – 25, (17-12)

A HLKC gólszerzői: Nagy 7, Szűcs 7 (4), Becsei 3 (2), Ilyés 2, Török 2, Blaskovics 1, Fazekas 1, Markos 1, Szabó 1.

Bartók Csaba vezetőedző a meccs után nyilatkozva azt mondta: "Van néhány dologban deficitünk az Orosházával szemben. Magasság, testsúly, lövőerő, stb., és ez ma este ki is jött."

Csicsergő Mercedes

Ma már a szemük sem rebben a vámosoknak amikor a határon különféle egzotikus állatok akadnak fenn, de egy szabadon engedett aligátorteknőssel veszélyes lehet a találkozás.
Kerékpárosok ütköztek Vásárhelyen

Egy biciklis kerékpárútra történő kikanyarodása során nem adott elsőbbséget egy elektromos kerékpárral közlekedő nőnek

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.