SportSzép győzelem idegenben

2018. szeptember 16., vasárnap

Szép győzelem idegenben

Szombaton Salgótarjánban lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának első fordulójában. Tóth Tamás csapata a kemény felkészülést követően valójában nem tudta, mire számíthat: a vendéglátó kerete kissé átalakult a nyáron, több változás is történt náluk, így nem igazán lehetett felmérni, milyen erőket is képviselnek valójában.

Szerencsére a mérkőzés összképét nézve elmondható: jelenleg a Kosársuli jár előrébb! Az első percekben rögtön elléptek a mieink – Vas Péter csapatkapitány és az U20-as mérkőzésen is remeklő Béres Nándor hármasainak köszönhetően hamar 2-8 állt az eredményjelzőn. A hazaiak időkérésüket követően magukra találtak, és a vásárhelyi dobások sem jöttek úgy, ahogy kellettek volna – néhány eladott labda és elhibázott kísérlet jellemezte a játékot. A tarjániak picit elhúztak, végül 26-22-vel zárult az első negyed.

A második tízperc elején már nyolccal is mentek a nógrádiak, ekkor azonban Varga Zalán vezényletével fordított a Kosársuli. Az intenzív adok-kapok játék fej-fej melletti oda-vissza küzdelmet hozott, és már-már úgy tűnt, végletekig kiélezett mérkőzés is lehet: 45-42-vel vonultak pihenőre a felek… aztán jött az a harmadik negyed!

De még milyen harmadik negyed – nyugodtan mondhatjuk, talán az elmúlt időszak legkiválóbb vásárhelyi negyede! Béres, Molnár Bence és Varga pontjaival átvette a vezetést a „rossz vendég” szerepében tündöklő Kosársuli, az értékesített helyzetekhez remek védekezés, lepattanózás és kiváló csapatösszhang társult. Pavlovic és Gajic a legjobbkor villant meg, emellett Varga és Vas kiválóan húzta vezéregyéniségként a társaságot.  A 27-8-ra (!) megnyert játékrész abszolút sokkolta a salgótarjániakat: 69-53-mal kezdhettük a végjátékot!

Itt pedig egy pillanatig sem forgott kockán, ki is hagyja el győztesen a játékteret. Béres egy, Vas két triplát is beszórt, és hiába igyekezett a nyáron igazolt horvát, Cubela pontjainak köszönhetően a Salgótarján, a tavaly sérüléssel bajlódó Kelemen Balázs kettesével stílszerűen kereken zárta le a találkozót. 85-70-re nyert a Kosársuli – soha rosszabb kezdést!

Tóth Tamás vezetőedző így látta/értékelte a mérkőzést: „Az első félidőben a helyezkedési hibáinkból több könnyű kosarat szerzett az ellenfelünk. A szünetben rendeztük a sorokat és egy hatékony harmadik negyedet produkálva megfordítottuk a rangadót. A kispad nagyon jól szállt be a meccsbe és olyan motiváltan játszottunk, hogy rászolgáltunk a győzelemre egy olyan pályán, ahol nem sok csapat fog győzelmet ünnepelni. Szerdán újabb fontos derbi vár ránk Tiszaújvárosban, már arra a meccsre készülünk.”

NB I/B Zöld csoport, 1. forduló:

Salgótarjáni KSE – Vásárhelyi Kosársuli 70-85 (26-22, 19-20, 8-27, 17-16)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Földházi, Lengyel, Domán.

Salgótarján: Dániel 4, Piukovics P. 10/6, CUBELA 26/3, Joó 12/3, Zábó 5/3,
Csere: Kovács -. Piukovics B. 13/9,
Vezetőedző: Ughy Albert

Kosársuli: MOLNÁR 12, BÉRES 16/9, VARGA 17/9, Bálint 4, VAS 17/12,
Csere: Pavlovic 7, Kelemen 7, Perák 1, Börcsök -, Gajic 4, Kovács -.

Tóth Tamás vezetőedző: "Az első félidő védekezési hibáit a szünet után rendeztük. A nagyon motivált csapatunk egy fantasztikus harmadik negyeddel megnyerte ezt a fontos meccset."

Az U20-as csapat is győzelemmel kezdett: Béres, Szepesi, Börcsök és Nánási vezényletével 91-55-ös arányban diadalmaskodtak!

Szeptember 19-én, szerdán 18 órakor a Tiszaújváros otthonában újabb vendégjáték következik a Kosársuli számára.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli

Közgyűlés volt Vásárhelyen

A hódmezővásárhelyi önkormányzat 1,2 milliárd hitelfelvételét kezdeményezte Márki-Zay...
Az Ótemplom-története a Nyitott Templomok napján

Az Ótemplom-története a Nyitott Templomok...

Bernátsky Ferenc, a Tornyai János Múzeum történész-muzeológusa tartott előadást szombaton a...

Módosították a költségvetést
Módosították a költségvetést A büdzsé módosításra az állami támogatások és korábban született közgyűlési határozatok átvezetése és a pályázatok miatt van szükség,

Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC
Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC A hétvégén tartotta a Hód Úszó SE a JAKED-HÓD Cikluszáró Nemzetközi Úszóversenyt. A HSÚVC a szezonzáró versenyen megnyerte a HÓD Kupát. Eredményekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.