SportSiker volt minden szempontból

2014. június 23., hétfő

Siker volt minden szempontból

Június 22-én Hódmezővásárhelyen, a felújított Rolandringen rendezték a Magyar Bajnokság 3. fordulóját, amely minden tekintetben szuper volt.

Képünkön jobbra Nagy Alex

Az időjárás nem lehetett panasz, rekord közeli volt a nevezők száma, és nagy volt nézősereg, a pálya csodálatos, a locsolórendszer tökéletesen működött, a futamok tele voltak izgalommal. Ehhez még hozzájárult szép kiállítású, látványos depó, ahol rajongók sorban álltak a versenyzői poszterek dedikálásáért.

A futamokat nagyon feldobta a most először alkalmazott holeshot, az elsőnek rajtoló versenyző díjazása.

Az Élsport 450-ben mindkétszer a fiatal Szvoboda hozta el a rajtot, de mint lenni szokott mindkétszer a VB-n is sikeres Németh Kornél nyert. Először Szvoboda csípte el az ezüstöt, de a második menetben egy hátsó defekt miatt csak negyedik lett. Az első futamban Németh, Szvoboda, Lécz, Czuni, Szőke, Marosi, míg a másodikban Németh, Szőke, Lécz, Szvoboda, Czuni, Császár Tamás sorrend jött ki az 1- 6. helyen. A 2. osztály MX1-ben a két futam alapján Szabó Zoltán, Izsold Zoltán, Vladár Péter voltak a legjobbak.

Az Élsport 250-ben egyszer Firtosvári, egyszer a vásárhelyi Nagy Alex rajtolt elsőnek. Az első futamban Firtosvári vezetett egészen a 8. körig, amikor Hugyecz előzni tudta és nyert. Firtosvári mögött Nagy Alex, Varga Imre, Pál Markó, Pergel Márk sorrend alakult ki. A második futamban Nagy Alex vezetett, Firtosvári azonban a 4. körben már az élre állt. Hugyecz viszont  az elején nagyot bukott és a 8. helyről szerencsésen folytatni tudta és mint a szélvész eredt az élgárda nyomába. Gyorsan hámozta át magát a mezőnyön, a 7. körben már Nagy Alexet is elkapta. Aztán  erősen fogyott a távolság közte és a vezető Firtos között, úgy, hogy a leintésnél eléggé szoros befutó lett.

Végül  Firtosvári, Hugyecz, Nagy Alex sorrendben érkeztek a kockás zászlóhoz. Végelszámolásnál Firtosvári, Hugyecz, Nagy Alex, Varga Imre, Pál Markó, Rozgonyi sorrend lett az élvonalban. A külön értékelt junior versenyben Varga Imre, Pergel Márk, Rozgonyi Ákos ünnepelt a dobogón.

Nagyon sajnálatos, hogy két versenyző ütközött, Kruss Károly és Dósa Döme eléggé súlyos állapotban kerültek kórházba.

A Senior MX1-ben Kamrás, Lánci, Szente, az MX2-ben Técsy, Varsányi, Márta, a Super Seniorban Szekeres, Finster, Polgár végzett a dobogón.

A Tömegsport MX1-ben Hrabovszki Martin, Névery Csaba dr, Miklós Ádám, míg az MX2-ben Sulán Krisztián, Jung László, Tóth István bizonyultak a legjobbaknak.

center motorsport - VH

Kellemes nyüzsgés városszerte

Négy helyszín, tucatnyi program: új értelmet nyert Hódmezővásárhelyen a tömegkultúra kifejezés szombaton a Múzeumok éjszakáján. Képekkel!
Robbanhat a szennyvízbomba

A Csongrád megyei Mindszenten a 3200 ingatlanból 476-ra jelzálogot jegyeztetett be az önkormányzat a nemfizetés miatt. A legrászorulóbbakat a fejlesztés duplán sújtja.

Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.