SportRemek szezonindítás

2018. szeptember 26., szerda

Remek szezonindítás

Megyei rangadón lépett pályára a Hódmezővásárhelyi Kézilabda Club Felnőtt Női csapata szombaton az NBII bajnokság második fordulójában a Balogh Imsiben.

A Mezőtúr elleni (26-19) idegenbeli siker után ezúttal a mezőny egyik legerősebb csapatát, a Kézilabda Szeged SE-t fogadták annak reményében, hogy itthon tartsák a bajnoki pontokat. A szép számban kilátogató szurkolók nem csalódtak, jó iramú 60 percet láthattak, melyen teljesen megérdemelten győzték le szegedi riválisukat.

A HLKC oldalán olvasható beszámoló szerint, az első félidő még aránylag szoros játékot és eredményt hozott, melyben óriási szerepe volt a vendégek kapujában parádézó Fodornak. De úgy is fogalmazhatunk, hogy hiába dolgozták ki menetrendszerűen a jobbnál jobb lehetőségeket, a végén hiányzott a hideg fej és magabiztos kéz. Ziccerek sokaságát hibázták el, így a félidei pihenőre mindössze 3 gólos előnyt tudtak szerezni a vásárhelyiek.

Fordulás után aztán már kapusuk sem tudott segíteni a szemmel láthatóan fáradó szegedieken. Védekezésben és támadásban is határozottabbá vált a HLKC, aminek gyorsan meg lett az eredménye. Huszáros húsz percet produkáltak, ezalatt szinte átrohantak a vendégcsapaton (54. perc 28-19). Dinamikában, gyorsaságban és játékban is ellenfelük fölé nőttek, a mérkőzés végére kialakuló 6 gólos előny nem tükrözi hűen a két csapat közti különbséget.

Hódmezővásárhelyi LKC – Kézilabda Szeged SE 29-23 (15-12)
NBII Dél-keleti csoport – 2. forduló
Balogh Imsi Sport Aréna, 150 néző

Jv: Kovács G., Papp B.
Versenybíró: Medvegy P.

HLKC: Ádász – Klemm 2, Nagy 10, Lukács, Török 4, Blaskovics 2, Székesi, Cs: Áncsán (k), Becsei 5, Kandó, Bálint, Kovács 1,Szabó 3, Balogh 2

Dankó Ervin vezetőedző: „Gratulálok a lányoknak, megérdemelten nyertük meg a rangadót. Természetesen dolgoznunk kell tovább, a helyzetkihasználásunkon még sokat kell javítanunk.”

Két forduló után 4 ponttal állnak a tabella második helyén, legközelebb október 6-án lépnek pályára, akkor a Makó gárdáját fogadják a Balogh Imsi Sport Arénában.

VH-HLKC

Három utca burkolata újult meg

Közel egy kilométer hosszúságban újult meg Vásárhely három utcája burkolat...
Halálos családi vita Vásárhelyen

A csúcsi városrészben egy családi vita során ököllel többször arcon ütötte apját egy...

Módosították a költségvetést
Módosították a költségvetést A büdzsé módosításra az állami támogatások és korábban született közgyűlési határozatok átvezetése és a pályázatok miatt van szükség,

Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC
Éremesővel zárta a szezont a HSÚVC A hétvégén tartotta a Hód Úszó SE a JAKED-HÓD Cikluszáró Nemzetközi Úszóversenyt. A HSÚVC a szezonzáró versenyen megnyerte a HÓD Kupát. Eredményekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét
Családi események Hódmezővásárhelyen 2018.50.hét "Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.