SportRégió bajnok lett a HLKC U7-es csapata

2013. június 2., vasárnap

Régió bajnok lett a HLKC U7-es csapata

U7-es (2005) korosztályban szombaton Kecskeméten került sorra az Erima Országos Kézilabda Gyermekbajnokság Régió Döntője. A csapat a megyei mérkőzések megnyerésével az első helyen jutott be a Badó László Régió Döntőbe.

A regionális döntőben Csongrád és Bács-Kiskun megye 3-3 legerősebb csapata küzdött meg a Régió Bajnoka címért.

A HLKC U7-es csapata négy nagy-arányú győzelemmel szerezte meg az első helyet, ezzel a 2012/2013. évi bajnokságban a Régió Bajnoka lett.

Döntő:

Hódmezővásárhelyi LKC – Kézilabda Szeged SE 16-8 (9-3)

6. Lajosmizse

Dobra Ildikó edző: “Nagyon örülök, hogy csapatom ilyen magabiztosan nyerte meg a Régió Döntőt, így volt mód az eddig kevesebb játéklehetőséget kapott, fiatalabb játékosokat is a pályára küldeni. Molnár Zita egyre magabiztosabb, Mácsár Dorottya és Körtvélyessy Luca pedig bizonyította, hogy saját korosztályukban bátran lehet Rájuk számítani, sajnos Kállai Laura ezúttal betegség miatt nem lehetett velünk. A kapuban Kandó Sárika a Tőle megszokott bravúros teljesítményt nyújtotta, Fogl Zengő és Földesi Dorottya pedig az egész mezőnyből kiemelkedett. U7-es csapatom az első évben százszázalékos teljesítménnyel lett megyei és régiós bajnok, több játékos pedig az U8-as csapatban is alapember. Jövőre szeretnénk a jó sorozatot folytatni! Gratulálok a lányoknak, egész éves munkájukat megkoronázták a bajnoki címmel!”

Felső sor balról: Molnár Zita, Fogl Zengő, Földesi Dorottya, Dobra Ildikó edző, Alsó sor balról: Mácsár Dorottya, Kandó Sára, Körtvélyessy Luca

Forrás: hlkc

Gyermek sakkverseny a Németh Lászlóban

Május 30-án a Tatár-Kis Szabolcs nemzetközi mester irányításával versenyt rendeztek.
Amivel együtt kell élni és amivel nem szabad

Nemcsak a másság elfogadásának fontossága kapott hangsúlyt csütörtökön a Németh Lászlóban, hanem a fiatalokat érintő egészségügyi, társadalmi hatások kezelése is. Sok képpel!

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.