SportPápán játszott bajnoki fordulót a Kosársuli

2019. február 2., szombat

Pápán játszott bajnoki fordulót a Kosársuli
Nehéznek tűnő mérkőzéssel kezdődött 2019 februárja az NB I/B Zöld csoportjának első helyén álló Vásárhelyi Kosársuli számára.
Pápára utazott a csapat, ahol az ellenfél a tabellán hetedik Concordia Motax KC együttese volt. Az októberi odavágón tizenkét ponttal mi nyertünk a Hódtóiban (92-80), és a januári három hazai sikerre visszatekintve ezúttal is mi voltunk a két pont esélyesei.

Jól kezdett a vendéglátó, két és fél perc után Horváth tripláinak köszönhetően 8-2 állt az eredményjelzőn – először és utoljára mutatott ekkor pápai előnyt a tábla. Az extrán játszó, s így végül 30 VAL-érték fölött záró Molnár Bence vezényletével Tóth Tamás kékmezes fiai kihasználták a hazai védelem hibázásait, és remek csapatjátékkal fordítottak. Varga Zalán középtávolija az első negyed végén kilencpontos vásárhelyi fórt eredményezett (15-24).

A második felvonás sem indult jobban pápai szempontból, és annál parádésabban is folytatódott a mieinket nézve - az első három minutumban pontot sem szerzett az ellenfél, Molnár és Varga hármasával 10-0-s rohamot produkáltunk, és pár pillanattal később Vas Péter is beszállt a „triplabuliba”. Hiába próbált kapaszkodni egyik legjobbjával, Ryan Cookkal az élen a Pápa, egyszerűen nem volt ellenszere a vásárhelyi magabiztosságra. Szépen-lassan odáig nőtt a differencia, hogy az 51-27-es félidei különbséget látva gyakorlatilag már-már kijelenthettük: eldőlni látszott a derbi.

A harmadik negyedben aztán Sonyák úgy gondolta, lehet még izgalmas a találkozó, így gyors hirtelenjében egymás után három triplát is beszórt – tizenötre zárkóztak a hazaiak, kellett is Tóth Tamás időkérése. S noha Márton pontjainak hála 60-49-nél kezdtek éledezni a pápai remények, a padról kiválóan érkező Kelemen Balázs Molnár Bencével együtt elöl megnyugtatta a kedélyeket. Stabilizáltuk a fórt, hátul is rendeztük a sorokat, így 71-53-mal fordulhattunk az utolsó tíz percre.

Ahol aztán hét játékosunk is kosarat szerzett, Vas, Kovács és Pavlovic hármassal vétette észre magát, így jóformán csak az volt a kérdés, milyen arányú lesz a győzelem. Az eredmény kozmetikázás 97-77-nél zárult a dudaszó pillanatában: ismét nyertek, továbbra is vezetik a tabellát, és ami talán még fontosabb, idegenben a legnagyobb arányú sikerüket aratták a bajnokságban.

NB I/B Zöld csoport, 18. forduló:

Concordia Motax KC Pápa-Vásárhelyi Kosársuli 77-97 (15-24, 12-17, 26-20, 24-26)

Pápa, Városi Sportcsarnok. Vezette: Boros, Sentényi, Kapusi

Pápa: COOK 19, Sonyák 18/9, Keller 2, Csányi -, Horváth A. 11/9.
Cserék: Kocsis 2, Márton Á. 16/9, Márton L. 9/9, Grebenár -, Kasza -, Bakos -.
Vezetőedző: Vajda József

Kosársuli: MOLNÁR 22/6, Béres 4, VAS 21/12, BÁLINT 10, Perák 10.
Cserék: Börcsök -, Varga 9/3, Pavlovic 9/3, Kelemen 7, Kovács 5/3, Czégel -.

Vezetőedző: Tóth Tamás
"Az első félidőben extázisban játszottunk és olyan sebességet diktáltunk, amit nem tudott lereagálni az ellenfelünk. A második félidőben jobb százalékkal dobott már a Pápa és mi sem megfelelően koncentráltunk, így nem nőtt tovább a különbség. Értékes győzelmet arattunk idegenben, nagyon megdolgoztunk érte, gratulálok a játékosaimnak!"

U20-as csapatunk egy rendkívül kiélezett végjátékot követően, Kovács József (21/12) vezetésével 87-79-es sikert aratott, így a felnőttekhez hasonlóan 2019-ben továbbra is veretlen!  Erdélyi 13, Drávai 13/3, Bodócsi 13/9 ponttal járult hozzá a győzelemhez.

Folytatás február 9-én, szombaton a Hódtói Sportcsarnokban – 16 órától U20-asok a Budaörs U20-nak, majd a felnőttek 18:30-tól az Alba Fehérvárnak vághatnak vissza az őszi vereségekért.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli
VH

Hamar lebuktak a vásárhelyi betörők

Egy hódmezővásárhelyi ingatlan két lakrészébe is betört egy 35 éves férfi és társa. A helyi körzeti megbízott rövid idő alatt azonosította a gyanúsítottakat.
Vizes Élőhelyek Világnapja a jövő üzenetével

Vásárhelyen a Világnapra több helyen is gondolnak, élen a Szabadság téri Óvodával, ahol a nevelők és a gyerekek évek óta a környezetvédelem elkötelezettjei. Képekkel.
Választás 2024 - Grezsa István

Április 11-én délután Hódmezővásárhelyen bejelentették, hogy Grezsa István indul a Fidesz-KDNP színeiben polgármesterjelöltként.
Új bölcsőde épült Mindszenten

A négy csoportszobás bölcsődét a település központjában a Városi Szolgáltató Kft. leromlott állapotú, átalakításra alkalmatlan épületei helyén építették fel.

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.