SportOrszágos Tájfutó Diákolimpia vásárhelyi érmekkel

2015. május 19., kedd

Országos Tájfutó Diákolimpia vásárhelyi érmekkel

Május 16-án tájfutók népesítették be a Zánkai üdülőtábort, hiszen az Országos Tájfutó Diákolimpia első napja ott került megrendezésre. A Hód-mentor SE 5 fővel kvalifikálta magát ezen az országos viadalon.

Az első nap a rövidtávú versenyek napja volt, ahol népes mezőnyben technikás, sok emelkedővel tarkított pályán küzdöttek a fiatalok.

12. helyezés Ifj. Kisházi Gábor

Szombat délután rendezték a váltóversenyeket. Ezen a megyei váltók 3 fős csapatai III, IV, V korcsoportos versenyzőkkel vágtak neki a Zánkai üdülőváros új részekkel tarkított terepének.

Eredmények:

Leány váltó – Csongrád megye 3. csapata – Bónis Virág, Vajda Luca, Dezső Enikő összeállításban a 13. helyen végzett 30 csapatból.

Fiú váltó – Csongrád megye 3. csapata – Olasz Márk, Rácz Sándor, Kravz Mór Kiril összeállításban a 11. helyen végzett 41 csapatból.

Május 17-én vasárnap a verseny a normáltávú megmérettetéssel folyatódott a diszeli erdőkben Zalahaláp közelében. A versenyt meglehetősen bozótos, szedresekkel tarkított, finom domborzatú erdők és nagy nyílt területek tették változatossá, ahol a versenyzőknek nem csak a technikai kihívásokkal kellett szembenézniük, hanem a hosszú pályákon fizikai erőnlétük határaival is.

38. helyezés Ifj. Kisházi Gábor

A versenyre csak kísérőként érkező szülők, edzők sem maradhattak tétlenek, hiszen a Diákolimpia mellett került megrendezésre a Zala Kupa kiemelt rangsoroló verseny és a TrailO tájékozódási szakág két Országos Bajnoksága is. (A Trail-Orienteering a tájékozódási sportok egy fajtája, melyet mozgássérültek számára alakítottak ki, de a tájfutók között is népszerű.)

Taekwondo Országos Bajnokság vásárhelyi sikerekkel

Több dobogós helyezés mellett, a látványos elemekkel tarkított zenés csapat formagyakorlatban idén az országos bajnok a Máté Taekwondo csapata lett. Eredményekkel és képekkel!
Új elnevezése lesz a BKF-nek

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola vásárhelyi tagozatán tanuló száz diák és a most felvételizők is szeptembertől már teljesen új néven kezdhetik meg tanulmányaikat.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.

A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.