SportNyolc nyert meccsel az élen

2014. december 13., szombat

Nyolc nyert meccsel az élen

A harmadik helyezett Tiszaújváros otthonában sem szakadt meg a Vásárhelyi Kosársuli győzelmi sorozata. A kék-sárgák nyolc mérkőzés után veretlenül állnak a tabella élén az NBI B csoportban.

Fotó: Damó Adrienn

A Kosársuli kezdett jobban, 6 perc után 6-13 volt az állás, Genal, Varga és Vejinovics villogott ekkor. Úgy tűnt a hazaiak idegesek voltak, rengeteg faulttal védekeztek, és miután Rostás Imre is beköszönt tovább nőtt a hátrányuk. Ezért a korábbi válogatott, rutinos Sitku Ernőt küldte pályára Brunyánszky István edző. A januárban 43. életévét betöltő kosaras segítségével, valamint Magyar hármasával egy pontra jöttek fel.

Genal kosarával indult a következő 10 perc. (16-19) Percekig fej-fej mellett haladtak a gárdák, így a pálya szélére hívta fiait dr. Elek András. Ennek ellenére Varga Ádám büntetőivel átvette a vezetést a Tiszaújváros. Kihagyott dobások és eladott labdák jöttek mindkét oldalon. Benőcsnek, Magyarnak és Kóthaynak jött ki jobban a lépés, egérutat nyerve ezzel a nagyszünetre, csak Genal tartotta velük a lépést, aki 14 pontot termelt a félidőre.

Mócsaiék nem találták az ellenszert a hazaiak játékára, így gyorsan 9-re duzzadt a differencia a harmadik periódus elején. 5 perc után viszont megmozdult valami: Vas és Gruda rázta fel társait, sőt Rostás, Nyilas és Vejinovics góljai után fordult a kocka, így a tiszaújvárosiaknak jött jobban a pihenő, ami előtt 52-55 állt az eredményjelzőn.

Izgalmasnak ígérkezett az összecsapás vége, nem bírtak egymással a csapatok. Érződött a feszültség, sok dobókísérletet hibázott mindkét együttes. Pöstényi törte meg a gólcsendet, ezt Vejinovics ziccere és triplája követte a záró játékrész derekán, amire Mócsai egy duplát tett hozzá.(57-63) A rangadó végére még magabiztosabbá vált az előny. A második félidőben fantasztikusan teljesítő, mindössze 21 pontot kapó, ráadásul közel kétszer annyit szerző Vásárhelyi Kosársuli nyolc forduló után a bajnokság első helyéről várja a vasárnap esti Bonyhád elleni Hepp Kupa negyeddöntőt, ami 18 órakor kezdődik a Hódtói Sportcsarnokban.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Vásárhelyi Kosársuli SE 60-75 (16-17, 23-17, 13-21, 8-20)

NBI B csoportos bajnokság, Tiszaújvárosi Sportcentrum, 300 néző.

Vezette: Gaál I., Bátovszky Zs. és Lengyel Á.

Kosársuli: VEJINOVICS 12/6, Rostás I. 5, Vas 7, GENAL 14/3, Varga 9.

Csere: Nyilas 6, Czibere 2, GRUDA 9, Kelemen 4, Rostás G. -. MÓCSAI 7.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: Büszke vagyok a csapatra. Jól felkészültünk a Tiszaújvárosból, és végül bedaráltuk őket. A győzelemből mindenki egyenlően vette ki a részét.

Dr. Elek András tanítványai nem pihenhetnek sokat, vasárnap este 18 órakor Hepp Kupa negyeddöntőn fogadják a Bonyhádot a Hódtói Sportcsarnokban.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Kecskés Ákos a siker útján

Klubcsapata hivatalos honlapján róla a napokban megjelent cikkben olvashatjuk, a vásárhelyi futballista egyre közelebb kerül az olasz élvonalban szereplő Atalanta felnőttcsapatához.
Vásárhelyiek sikere a szépségiparban

A Budapesten rendezett Open Europe Cup 2014 versenyen a Hódmezővásárhelyről érkezett versenyzők közül ketten is felállhattak a dobogóra.
A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig

Tanulmánykötet jelent meg a napokban Takács Ferenc egykori iparügyi miniszter, földművelésügyi államtitkár, szociáldemokrata politikus életútjáról.
A 26. szimpózium beszámoló kiállítása

Évezredek művészeti öröksége találkozik a legmodernebb ipari technológiákkal. A Vásárhelyi Kerámiaszimpózium alkotásaiból nyílik kiállítás az Alföldi Galériában

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!