SportNyolc között a Vásárhelyi Kosársuli

2014. november 19., szerda

Nyolc között a Vásárhelyi Kosársuli

A nyolcaddöntőt szerdán este  játszották a Hódtói Sportcsarnokban és győzelmükkel bejutottak a legjobb nyolc közé a Hepp Kupában.

Fotó: Damó Adrienn

Vas Péterék az ugyancsak NBI B csoportos Baját győzték le 75-73–ra, így már csak egyszer kell diadalmaskodniuk a Final Four-hoz. A kék-sárgák eddig mind a nyolc tétmeccsüket megnyerték a szezonban.

A Baja kezdett jobban, Ágfalvi és Mándity kosaraira csak Vejinovics tudott válaszolni, így gyorsan időt kellett kérni, de csak a negyed felénél kezdtek lendületbe jönni Rostásék, akik 10-10-nél érték utol ellenfelüket, majd Rostás Gábor és Vas Péter pontjaival kicsit megléptek a szünetre.

Nyilas egy hármassal és egy ziccerrel tovább növelte az előnyt a második periódus elején, de Rostás Gábor sem maradt el mellette. Ezután beindult a henger: Vas és Vejinovics a hármas vonal mögül volt eredményes. A vendégekben az okosan játszó Ágfalvi és Nagy tartotta a lelket. A jól beszálló Genal vezérletével 10 pontra duzzadt az előny, ami a félidő végére a fekete mezesek erősebb akaratának köszönhetően már 41-34 állt az eredményjelzőn.

Perceken keresztül felváltva estek a kosarak mindkét oldalon. Majd Vas Péter újabb trojkát hintett, ezután Kukla és Vejinovics köszönt be. (55-44) Lassú iramban csordogált a mérkőzés, sok hibával, dekoncentráltan játszottak a gárdák. Ezért dr. Elek András az oldalvonalhoz hívta tanítványait, de az időkérés után sem változott a helyzet, így az utolsó játékrész előtt még nem dőlt el az összecsapás sorsa.

Érezték ezt a bajaiak is, Nagy Dániel, valamint Szabó Ádám pontjaival egyenlítettek. Ezután Varga Dániel dobot egy közelit, és bónuszként egy büntetőt, rá azonban nem sokáig számíthattak a kék-sárgák, mert begyűjtötte ötödik személyi hibáját. Egyre feszültebb hangulat uralkodott a pályán, ekkor a rutinos Nyilas értékesített két büntetőt, Vejinovics pedig ziccerezett.(68-64) Két perccel a vége előtt újra Mándity talált be félfordulatból, a látványos gólra Vas Péter válaszolt, aki egy büntetővel fejelte meg pontjait. Mándity hasonló helyzetből gyűjtött pontokat, így 41 másodperccel a vége előtt csak 2 pont volt a differencia. A győzelmet végül Vas biztosította be. A Kosársuli a vártnál nehezebben megszerzett sikerével már csak egy lépésre van a Hepp Kupa négyes döntőjétől.

Vásárhelyi Kosársuli – Bajai Bácska FKE 75-73 (18-15, 23-19, 12-10, 22-29)

Hepp Kupa nyolcaddöntő. Hódtói Sportcsarnok, 300 néző.

Vezette: Rácz Zs., Vadász Cs., Mester F.

Kosársuli: Vejinovics 9/3, Rostás I. 4, Mócsai 4, Vas 18/6, Varga 5.

Csere: Kukla 6, Czibere 3/3, Nyilas 11/6, Gruda 2, Genal 4, ROSTÁS G. 9.

Dr. Elek András: Remélem a közönség jól szórakozott, mert én nem.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Kettős ünnep jó árakkal, ingyen vetítéssel

Hódmezővásárhelyen az Expert Műszaki Raktáráruház Erzsébeti úti üzlete és a Mozaik Mozi közös akciójában VIP belépőt nyerhetnek a moziba. Plusz a fődíj, egy tablet.
Meccsről meccsre érezhető a csapat ereje

Egyre több saját nevelésű játékos mutatkozik be a felnőtt mezőnyben. A HLKC a hétvégén a Szarvashoz látogatott az NBII Dél-Kelet csoport bajnokságban.