SportNem sikerült a pontszerzés

2017. április 25., kedd

Nem sikerült a pontszerzés

Nem sikerült a pontszerzés az NBI/B Felnőtt Női Kézilabda hétvégi fordulójában. A tavaszi szezonra jelentősen megerősödött budapesti Szent István SE csapatához látogattak szombaton, és végül sima vereséget szenvedtek.

Fotó: Blaskovics Tibor

Az Építők Sportcsarnokban szerény (60 néző) érdeklődés mellett kezdtek a csapatok és a beszámoló szerint az első játékrész jelentős részében a vásárhelyiek akarata érvényesült, ennek köszönhetően egészen a 23. percig náluk volt az előny (11-12). Ekkor azonban néhány kétes játékvezetői ítéletnek is köszönhetően a hazaiak átvették az irányítást. A félidőre már a vendéglátóknál volt az előny (17-14).

A második játékrészben sajnos nem bírta a HLKC a Tápaival és Szamoránszkyval felálló hazai csapattal, így a meccs végére tovább nőtt a különbség.

NBI/B Keleti csoport
Női felnőtt kézilabda bajnokság -22. forduló

Szent István SE – Hódmezővásárhelyi lkC 36-27 (17-14)

Játékvezetők: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta
Versenybírók: Farkas Zsuzsanna, György Szolanzs

HLKC: Aradi – Szűcs, Ilyés 9, Balogh V. 2, Nagy 4, Török 4, Fazekas 1, Cs: Ádász (k), Ánccsán (k), Becsei 3, Klemm 2, Horváth, Blaskovics, Kandó 1, Földesi, Szabó 1

Bartók Csaba vezetőedző: “20-25 percen keresztül a saját hibáinkat is nehezen tudtuk kompenzálni egy erős ellenfél otthonában, de sikerült. Ezt követően a hazaiak segítése a játékvezetők részéről, már megoldhatatlan feladat volt számunkra. Szétestünk. A két csapat között tetemes különbség alakult ki, ami lehetőséget adott a fiatalok szerepeltetésére, akik becsülettel helytálltak.”

Junior mérkőzés
Női junior kézilabda bajnokság -22. forduló

Szent István SE – Hódmezővásárhelyi lkC 30-26 (13-14)

Játékvezetők:Márton A., Ritter A.
HLKC: Áncsán – Szöllősi 1, Földesi 3, Besenyi 4, Szabó 3, Becsei 7, Bálint 3, Cs: Nagy (k), Balog, Molnár 1, Kis 4, Tarján

Kis Márk vezetőedző: ” A vereség ellenére jól játszottunk, az adott keret ennyit tudott.”

A következő fordulóban a vásárhelyi csapat hazai pályán játszik, április 29.-én a Pénzügyőrt fogadják a Balogh Imsiben.

Wolf Eszter korosztályos magyar bajnok

A hétvégén Vásárhelyre költözött a magyar tőrözők gyermek korosztálya. A Gyermek Tőr Országos Bajnokságot a Vívócentrumban rendezték. Eredményekkel!

Elszállnak a tram-train költségei - Nem épül meg?

Ellehetetlenül a hódmezővásárhelyi tram-train megépítése. Lázár János miniszter közleményt jutatott el szerkesztőségünkbe.
A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig

Tanulmánykötet jelent meg a napokban Takács Ferenc egykori iparügyi miniszter, földművelésügyi államtitkár, szociáldemokrata politikus életútjáról.
Tűz volt a Nyár utcában

Vásárhelyen a Nyár utcában tűz ütött ki egy 25 négyzetméteres épületben. A tűz a szomszédba is átterjedt.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!