SportNem segített a hazai pálya sem

2014. október 27., hétfő

Nem segített a hazai pálya sem

Csalódást keltő játékkal a HLKC újabb vereséget szenvedett az NBII Dél-Kelet csoport Felnőtt Női Kézilabda bajnokságban, ezúttal hazai pályán.

Fotó: Blaskovics Tibor

Az első három forduló kifejezetten nehéz sorsolása után október 25-én az NBI-ben szereplő Szeged KKSE II. csapatát látták vendégül a Balogh Imsi Sportcsarnokban.

A kifejezetten döcögős, sok hibával tarkított első félidőben sokáig a fiatal szegedi csapat vezetett, azonban a 25. perc környékén a vásárhelyi lányok átvették a vezetést  (16-15). Úgy tűnt ekkor, hogy helyreállnak az erőviszonyok, 3 gólos előnnyel vonultak a szünetre.

Sajnos ennek ellenére a második félidőben a HLKC nem tudott kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani, szembetűnő volt néhány játékosuk passzivitása, és a védekezésük is hagyott maga után kívánnivalót. A lelkes szegedi csapat kihasználta hibáikat, és előbb kiegyenlített, majd rémálomszerű 10 perc alatt 7 gólos előnybe került (24-31).

Hiába szedték össze magukat a hajrára, már csak az eredmény kozmetikázására tellett az erejükből, így meglepő, de a mutatott teljesítményünk alapján teljesen megérdemelt vendégsiker született.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szeged KKSE II. 29-33 (19-16)

Balogh Imsi Sportcsarnok, 180 néző

Jv: Kazi Attila, Kiss Csaba
Versenybíró: Juhász István
HLKC: Kothencz – Hegyi V. 2, Rozmann 10, Németh 5, Tószegi 3, Hegyi D. 4, Miklós 2, Cs: Balogh (k), Juhász 2, Sajtos 1, Szabó, Becsei, Fürcht, Bálint, Blaskovics
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: “Az első harminc percben látott pozitív dolgokat meg kell tanulnunk átvinni a második félidőre. Több koncentrációt várok 3-4 játékosomtól.”

Junior bajnokság:
NBII Dél_kelet csoport női junior kézilabda bajnokság
Balogh Imsi Sportcsarnok, 100 néző
Hódmezővásárhelyi LKC – Szeged KKSE II. 28-34 (13-19)
HLKC: Balogh – Blaskovics 2, Rozmann 1, Földesi 5, Klemm 8, Fürcht 1, Becsei 6, Cs: Bánfi (k),Luczó (k), Szabó 2, Bálint 3, Molnár, Kovács, Farkas, Hoffmann

Beslin Anikó edző: “Kicsit fáradtan, a hétközi serdülő rangadóval a lábunkban léptünk pályára, ettől függetlenül jól helytálltunk a listavezető ellen.”

VH - HLKC

Akiket Ámor nyilai leterítenek

Szerelem, bonyodalom, félreértések és végül a boldog egymásra találás. Ez kell az emberi szívnek, a Koktél Kultúr Kársulat szerint.
Ismét idegenben nyertek

A Vásárhelyi Kosársuli a Férfi NB I. B Keleti csoportban három meccs után veretlenül várja a november 9-i hazai összecsapást a Szolnok ellen.
12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.
Kampánystart

Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.