SportNem hozott szerencsét a hazai pálya

2018. február 23., péntek

Nem hozott szerencsét a hazai pálya

Nem hozott szerencsét a Vásárhelyi Kosársulinak a szokatlan időpontban rendezett hazai mérkőzés. A péntek esti derbin Vas Péterék kis híján megszerezték idei ötödik győzelmüket a tabella második helyén tanyázó Veszprém ellen. Végül a második félidő elején megrázták magukat a sötét mezesek, és utána már nem engedték ki kezükből a meccset.

Az első negyed a sárga mezes hazaiaké volt. Szabó Péter irányításával, és az egészen jól működő védekezéssel meglepték a második helyezett Veszprémet. Mérész Csaba edző sok cserével próbálta felrázni alakulatát, de nem járt túl sok sikerrel. A 10. perc után így 28-21 állt a ledtáblán, amiben a ragyogóan teljesítő, múlt héten igazolt centernek, Miletic-nek is benne volt a keze.

Vas Péterék lendülete a kisszünet után sem tört meg, a hosszú utazás miatt kissé kábának tűnő kék-fehérek nem igazán találták a játékukat. (33-23) Miletic-csel nem tudtak mit kezdeni Körtélyesyék, ő ponterős játéka mellett lepattanóival segítette csapatát. Az utolsó percre ébredtek fel a vendégek, és 5-öt ledolgoztak 11 pontos hátrányukból a félidőre.

Nem engedett agresszív védekezéséből a vendéggárda, és nyugodtabban játszottak a támadóoldalon is, így 45-45-nél már utolérték a Csongrád megyeieket, sőt Bodó triplája már az ő vezetésüket jelentette, időt kért ekkor Utasi Gábor. A Hódmezővásárhelyen nevelkedett Schéda pillanatai következtek, két hármast jegyeztünk a neve mellé, míg a hazaiaknál 4 és fél percig nem termelt senki pontot. (45-57) Varázsütésre - vagy inkább a nem a legjobb napját kifogó Körtélyesi visszaállásának köszönhetően - vége lett a rövidzárlatnak, kezdtek feleszmélni Szabó Péterék, akik a periódus végére 4 egységre jöttek fel.

Mindkét együttes sokat hibázott az utolsó 10 perc elején, de végül a sérüléséből visszatérő jó védő és támadómunkájának is köszönhetően 66-68-ra zárkóztak a hódmezővásárhelyiek. Ennél közelebb már nem kerültek riválisaikhoz Rostásék, akik bár ismét közel álltak a győzelemhez, azt a második félidőben kiénekelte a szájukból a királynék városának csapata. A végeredmény: Vásárhely – Veszprém 75-80.

Vásárhelyi Kosársuli – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 75–80 (28-21, 17-18, 13-23, 17-18)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Kovács Nimród, Radnóti Miklós és Tóth Cecília
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 320 néző.

Kosársuli: SZABÓ 21/3, Bálint 2, Béres 4, Vas 13/9, MILETIC 15.
Csere: Domján -, Rostás 8, Pavlovic -, Molnár 12.
Edző: Utasi Gábor

Veszprém: Lógár 1, Helmeczi 6, Körtélyesi 10/6, HEGEDŰS 18/6, PAVLOVIC 19.
Csere: SCHÉDA 10/6, Pável 4., Balázs 12/6
Edző: Mérész Csaba

Utasi Gábor: „Ragyogóan kezdtünk, a veszprémiek azt játszották, amire készültünk. A harmadik negyed első 4 percében érthetetlen módon leblokkolt a csapat, és ekkor eldöntötte a meccset a Veszprém.”

Forrás: Kosársuli

Kovács László: az emberek kiállásukkal őrizzék meg a település békéjét

A Fidesz-KDNP jelöltjét támogatja a hódmezővásárhelyi közgyűlés többsége a vasárnapi időközi polgármester-választáson.
Súlyosbították a szándékosan karambolózó vásárhelyi férfi büntetését

Az ütközés akár halálos következménnyel járhatott volna, ami a vétlen autós lélekjelenléte és ütközést elhárító manővere következtében maradt el.
Két bronzérem az Országos Táncversenyen

Dabason, az Obo Arénában a Ritmuscsapatok Országos Táncversenyén két kategóriában indult a hódmezővásárhelyi Stars Of Hope Táncstúdió.
Nem szakadt meg a győzelmi sorozat

Az NB I/B Zöld csoportjának 22. fordulójában, március 2-án Egerben, az Eszterházy SC vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli.

Tizedik Kosársuli győzelem
Tizedik Kosársuli győzelem Régi idők hangulatát idézte a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli. A zsúfolásig telt lelátók előtt remek játékkal legyőzte a Veszprémet.

Pro Urbe díj és Signum Orbis Honorantis kitüntetés 2024.
Pro Urbe díj és Signum Orbis Honorantis kitüntetés 2024. Idén három Pro Urbe és két Signum Orbis Honorantis elismerést adományoztak március 15-én a díszközgyűlésen.

Tavaszköszöntő Mártélyon
Tavaszköszöntő Mártélyon Részletes program.

A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig
A paléi szikes földtől és tanyától a miniszteri bársonyszékig Tanulmánykötet jelent meg a napokban Takács Ferenc egykori iparügyi miniszter, földművelésügyi államtitkár, szociáldemokrata politikus életútjáról.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 9. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Tűz volt a Nyár utcában
Tűz volt a Nyár utcában Vásárhelyen a Nyár utcában tűz ütött ki egy 25 négyzetméteres épületben. A tűz a szomszédba is átterjedt.

Szívvel-lélekkel harcoltak minden labdáért és pontért
Szívvel-lélekkel harcoltak minden labdáért és pontért Hihetetlen fordítással nyert a közvetlen rivális Nagykőrös otthonában szombat este a Vásárhelyi Kosársuli.