SportNehezen összeálló védekezéssel nehéz nyerni

2017. december 3., vasárnap

Nehezen összeálló védekezéssel nehéz nyerni

Három negyeden keresztül partiban volt a Békés elleni idegenbeli mérkőzésen a Vásárhelyi Kosársuli.

A Csongrád megyei alakulat azonban nem tudott áttörést elérni a Dél-keleti rangadón, ahol végül a hazaiak magabiztosnak tűnő 12 pontos diadallal hagyhatták el a Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnok parkettjét. Jövő szombaton a Honvéd következik, Budapesten.

Békési fölényt hoztak az első percek, Krstic vitte a prímet, öt perc után 15-11 állt az eredményjelzőn. Úgy tűnt, hogy a palánk alatt jól felkészült a Kosársuli Koma játékából, de Krstic-csel nem bírtak, az első periódusban összesen 10 pontig jutott.  A kisszünetre majdnem kiegyenlítődtek az erőviszonyok, amiben az egyedül 13-at jegyző Szabó Péternek alaposan benne volt a keze.

Nem kezdődött valami fényesen a második tíz perc a vendégek szempontjából: Kertész és Koma lépett Krstic nyomába, ezzel a békésiek 8 pontra léptek meg. Utasi Gábor fiai új erőre kaptak a padról beálló Varga vert be gyorsan három trojkát, de Béres sem panaszkodhatott. Meglódult a kék-sárgák szekere, és hamarosan azon kapták magukat, hogy náluk a vezetés. Igaz ez a helyzet csak átmenetileg állt fenn: Papp középtávoliját követően, 46-45-nél szólította szünetre a duda a játékosokat.

Harcos játékot hozott a második félidő eleje, ennek megfelelően nem tudott ellépni egymástól a két gárda, egyszer az egyik, egyszer a másik oldalon hullott a gyűrűbe a labda. (52-53) Kevesebb pontot ígért ez a játékrész, mint az ezt megelőző kettő. A Hódmezővásárhelynél Gajic, a fiatal Horváth, Vas és Szabó szerzett fontos gólokat ebben az időszakban. Riválisaiknál Nagy és Adebayo tette meg ugyanezt, lépéselőnyhöz juttatva a Calle Pubfood Békést. Adott volt tehát a kihívás Vasék előtt, mivel 5 pontot kell ledolgozniuk a hátralévő negyedben. (71-66)

A zárófelvonás indulásakor még volt tehát remény a vendégsikerre, ami néhány perc után szertefoszlott. A Vásárhelynél nem igen akadt társa a Szabó-Varga párosnak, míg ellenlábasaiknál a Krstic-Papp-Nagy trió vitte hátán a viharsarkiakat. Az elmaradt pontok mellett a védekezéssel gyűlt meg leginkább a vásárhelyiek baja. Ezen mindenképpen javítaniuk kell, ha nem akarnak lemaradni az idény elején kitűzött céltól, az-az az első 8 hely valamelyikéről. Egy hét múlva a Honvéd csarnokában javíthatnak Gajic-ék, akik végül 12 egységgel maradtak alul az összecsapás végén.

Calle Pubfood Békés - Vásárhelyi Kosársuli 98-86 (25-22, 22-24, 24-20, 27-20)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Balogh Gy., Sallai I., Gergely Cs.
Békéscsaba, Evangélikus Sportcsarnok, 110 néző.

Békés: Kertész 13/6, KRSTIC 19/15, Zrínyi 3/3, PAPP 22/12, KOMA 21.
Csere: Hajdu -, Nagy B. 12/6, Adebayo 4, Gruda 4, Bánszki -, Farkas -.
Edző: Balog Vilmos

Kosársuli: Szabó 18, Bálint 7, Béres 13/6, Vas 2, Gajic 11.
Csere: Kun -, Varga 22/12, Rostás 2, Molnár 6, Horváth 5/3.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: “Ismét 90 pont fölött kaptunk. Nem nagyon állt össze a védekezésünk, és anélkül nehéz meccset nyernünk… Voltak jó egyéni teljesítmények támadásban, de az kevés a győzelemhez. Gratulálok a Békésnek!”

Forrás: Kosársuli

26 döntős produkció

A Kistérségi Amatőr Művészeti Fesztivál döntőjén idén is a vers, a tánc, a zene lesz a főszerplő. 32 éve volt az első helyi Ki-Mit-Tud. A döntősök névsorával!
Hwarang-Do SE bravúr a Magyar Bajnokságon

A WTF Taekwondo egyik kiemelkedő hazai versenyén a hódmezővásárhelyi Sportegyesület 18 érmes helyezéssel csapatversenyben a negyedik lett. Eredményekkel és képekkel!

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt
A szezon meccsének is beillő találkozó volt Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.