SportNégynapos versenyen járt a Hód Úszó SE

2015. november 16., hétfő

Négynapos versenyen járt a Hód Úszó SE

Véget ért a XII. Országos Rövidpályás Nyílt Bajnokság Százhalombattán, amelyen értékes helyezéseket harcoltak ki a vásárhelyi Hód Úszó SE sportolói.

Az egyesület 17 fővel vett részt az idei utolsó Országos Bajnokságon november 11-14. között.

Csókay Lenke, Szentkereszty Cecília, Garamvölgyi Csenge, Károlyi Fanni, Kerecsen Gerle, Zaka Maja, Kendi Csaba, Hös Nimród, Kovács Norman, Jenei Szabolcs, Fábián Soma, Balzam Bence, Morotvánszki Dániel, Inic Maksim, Szabó Tamás Petrikovics Olivér és Winkler Máté csütörtöktől szombatig küzdött a minél jobb helyezésekért.

A verseny második napján a délutáni program első versenyszámában a 4x50 m MIX gyorsváltóban rögtön megalapozták a jó szereplést a vásárhelyi úszók, ugyanis kiváló versenyzéssel a 4. helyen végeztek. A váltó tagjai: Inic Maksim, Kendi Csaba, Szentkereszty Cecília, Kerecsen Gerle.

Az 50 m mellúszás versenyszámban Szabó Tamás 4., Kendi Csaba 8. helyezett lett.

100 m háton Winkler Máté 5.,  100 m mellen Kerecsen Gerle 7. helyen ért célba.

A nap végén megszületett a Hód Úszó SE első érmes helyezése is, a 4x50 méteres férfi vegyesváltó a 3. helyen végzett. A váltó tagjai: Winkler Máté, Szabó Tamás, Inic Maksim és Morotvánszki Dániel.

A bajnokság 3. napján a 4x50 méteres MIX váltó az 5. helyen, Inic Maksim 50 méter pillén szintén az 5. helyen, Kerecsen Gerle 50 méter mellen 6. helyen, 200 mellen 4. helyen, Szabó Tamás 100 méter mellen 6. helyen végzett.  Kerecsen Gerle és Szabó Tamás időeredményével bejutott a döntőbe.

A csütörtöki nap után a péntek délután is váltó versenyszámmal indult. Itt ismét kiváló versenyzéssel a Hód Úszó 4x50 m MIX vegyesváltója a 4. helyen ért célba. A váltó tagjai: Winkler Máté, Szabó Tamás, Kerecsen Gerle és Szentkereszty Cecília.

A folytatásban is remek eredmények születtek. 50 m pillangóúszásban Inic Maksim hatalmas csatában, holtversenyben a mohácsi Lőrincz Ádámmal a 4. helyen ért célba. 50 méter mellúszásban Kerecsen Gerle a 7. helyen végzett, míg 200 méteren a 6. lett. 100 méter mellen Szabó Tamás 6. helyezett lett.

Szombaton, a bajnokság zárónapján délelőtti eredmények után a Hód Úszó váltócsapatai újra a döntőbe jutottak. Itt a női vegyesváltó a 8., férfi gyorsváltó az 5. helyen végzett.

Edzők: Máté Hunor, Olaszné Bajusz Andrea és Dr. Kiss Judit.

Fokozott figyelem Hódmezővásárhelyen is

A párizsi merényletek miatt a Magyar Honvédség megerősített, fegyveres rendészei Hódmezővásárhelyen is járőröznek.
Újabb koreai kapcsolat alalkul

Koreai turisztikai szakemberek jártak Hódmezővásárhelyen: szívesen fűznék szorosabbra a kapcsolatot a várossal, a Máté Taekwondo Sportegyesülettel. Képekkel!

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.