SportNégy mérkőzés után is veretlenül

2016. október 15., szombat

Négy mérkőzés után is veretlenül

Továbbra sem talált legyőzőre a Vásárhelyi Kosársuli. A kék-sárgák Szabó Péter és Momir Genal extra teljesítményének is köszönhetően hozták el a győzelmet Salgótarjánból.

A négy mérkőzés után is veretlen gárda a tabella élén várja a folytatást az NBI B csoport keleti konferenciájában.

Sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda. A vendégek ugyan nem szakadtak le, de nem is ment túl jól nekik a játék. Főleg Genal volt az, aki tartotta társaiban a lelket, a másik oldalon pedig Moore és Blaskovits villogott. Utasi Gábor több cserével is próbálkozott, de az első negyed végéig ez csak arra volt elegendő, hogy szoros maradjon az eredmény(23-21).

Nagy küzdelem volt a pályán, ami igen sok fault-ot hozott magával. Ez a küzdelem kevés ponttal járt, de kedvezett a kék-sárgáknak: Szabó gólpasszából Nemes zsákolt, és fordította csapata javára 33-32-re az állást egy büntetővel. Ez azonban csak rövid ideig maradt így, mivel a bajnokságban eddig nem túl jól muzsikáló hazaiak Béres  pontjai után már négy pontos vezetést nyugtázhattak. Ám ekkor jött Szabó két gólja, valamint Kelemen trojkája, amivel a félidőben a vásárhelyiek örülhettek 4 pontos előnynek.

42-46-nál folytatódott az izgalmas összecsapás. A Kosársuli játékosainak nem ment túl jól a játék, ennek ellenére a játékrész elején távolabb tudtak kerülni ellenfelüktől. Az ekkor már 19 pontnál járó Szabó mellé a  szintén 19. egységét begyűjtő Genal góljával hat ponttal léptek meg. Ekkor még feltámadtak a salgótarjániak, akik közül ismét Blaskovits tört borsot a Csongrád megyei alakulat orra alá. Ezért periódus végén a Hódmezővásárhely szakmai stábjanák még azon kellett törnie a fejét, hogyan vehetik át az irányítást a találkozón.

A rövid szünet után egészen a 35. percig a nógrádiaké volt a főszerep. A Hódmezővásárhely ezúttal nem a védekezésével, hanem ponterős támadójátékával tűnt ki. Szabó Péter és Momir Genal tarthatatlan volt, ketten 61 pontot termeltek a mérkőzésen, ez pedig döntőnek bizonyult. No persze azt sem felejthetjük el, hogy csapattársaik jó zongoracipelő módjára őrölték fel riválisaik erejét, aminek végül símának tűnő, de mégis küzdelmes 11 pontos siker lett az eredménye. A Vásárhelyi Kosársuli ezzel megszerezte negyedik győzelmét, amivel hibátlanul várja a jövő szombati Békés elleni hazai rangadót.

Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE  85-96 (23-21, 19-25, 26-18, 17-32)

NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés. Vezette: Gaál I., Major Á. és Szilágyi B.
Salgótarján, Városi Sportcsarnok 50 néző.

Kosársuli: SZABÓ 28/12, KELEMEN 10/6, Rostás I. 4, VAS 11/9, Varga Z. 1.
Csere: GENAL 33/6, Pavlovic 4, Béres -, Nemes 5.
Edző: Utasi Gábor és Czuprák László

Utasi Gábor: “Ezúttal ponterős támadásainknak köszönhetjük, hogy győzni tudtunk. Az ellenfél térfelén Szabó Péter és Momir Genal extrát nyújtott, de a többiek is tették a dolgukat. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!“

Forrás: Kosársuli

Sokszínű csillogás és misztikummal teli varázslat a BFMK színpadán

Kitűnő táncosok, látványos és mesteri koreográfiák, valamint Ganxsta Zolee humora – mindez együtt teszi az előadást kihagyhatatlan élménnyé. Videóval!

Kormányhatározat az elkerülő finanszírozásáról

Az október 13-án kiadott Magyar Közlönyben megjelentek szerint a kormány jóváhagyja az építkezés bruttó 38 milliárd forint összegre történő növelését.
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
Elődeink nyomában - az agrárszakoktatás története

Nagy feladat hárul a Hódmezővásárhelyi Levéltárra az agrárszakoktatás feldolgozásában. Képekkel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen
Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt
Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.