SportNagyszerű csapatmunka - Továbbra is a tabella élén

2018. november 25., vasárnap

Nagyszerű csapatmunka - Továbbra is a tabella élén

Az EKE Eger KOK csapatát fogadta a Vásárhelyi Kosársuli szombat este a Hódtói Sportcsarnokban. Az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában - ahogy azt már az idényben megszokhattuk - nincs könnyű meccs, és ez most is bebizonyosodott.

Szerencsére azonban az is jellemző a szezonra, hogy a Vásárhelyi Kosársulinak olyan harmadik negyede van, amilyen talán egyik másik együttesnek sincs a mezőnyben. Ezt pedig ezúttal a Heves megyeiek tapasztalhatták meg saját bőrükön.

Jól indult a találkozó hazai szempontból, a szépszámú nézősereg Vas Péter és Molnár Bence pontjainak örülhetett az első perc után. "Ma is lazán nyerünk!" - hangzottak egy szurkolói szavai a lelátón, ám az egrieknek volt ehhez egy-két hozzáfűzni valójuk. Mészáros Bencének minden dobása ült, három triplája rengette meg a gyűrűt sikeresen, s bár fej-fej mellett tudtuk tartani a lépést a lendületes vendégjátékkal, néha valóban elbizonytalanodott a publikum.

Aztán 30-38-nál sorrendben Bálint, Pavlovic, Béres és Vas szerzett két pontot, amivel egy csapásra elfogyott az egriek csendben nővő fórja. Időt kértek a kékmezesek, hogy aztán Molnár Bence egy szép triplával lenyugtassa a kedélyeket.

Varga Imre zsákolásának hála még mindig vendégvezetés (43-44) állt az eredményjelzőn a szünetben, hogy aztán a harmadik negyedben megint picit megijedjünk, majd felocsúdjunk. Máté kosarával már héttel ment az Eger, majd jött az a gát feltörése, amit ezúttal Kovács triplája jelentett. A pontatlanságokat és az addigi hibákat kijavítva, extra üzemmódba átkapcsolva, nagyszerű csapatmunkával előbb egyenlítettünk, majd elhúztunk, a játékrész végén pedig Vas és Molnár hármasaival jóformán eldöntöttük a meccs sorsát.

68-56-ról – bármennyire is kapartak és akartak a vendégek – senki és semmi nem vehette el a győzelmet a Kosársulitól, a végjátékban ráadásul a remek támadójáték koronázásaként a sárgamezesek még kicsit megszórták magukat. Az álmoskás kezdést felváltotta a lendületes, friss, energikus befejezés, amely 88-73-as végeredményt képezett: valóban összejött a nézőtéri jóslat, megnyertük a derbit, és pillanatnyilag vezetjük a tabellát!

NB I/B Zöld csoport, 10. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-EKE Eger KOK 88-73 (19-22, 24-22, 25-12, 20-17)

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Gelencsér, Maár, Borgula

Kosársuli: MOLNÁR 25/9, Kovács 3/3, Béres 9/3, Bálint 8, Vas 22/6,
Csere: Kelemen -, PAVLOVIC 13, Varga 6, Börcsök -, Perák 2.
Vezetőedző: Tóth Tamás

Eger: MÉSZÁROS 21/15, Megyes -, Szicsák 6, Máté 14, VARGA 17,
Csere: Pomázi -, Papp 6, Kiss 4/3, Ungi 5/3, Steier -, Beák -, Veres -.
Vezetőedző: Váczi Péter

Tóth Tamás: „A várakozásaimnak megfelelően kőkemény meccset vívtunk a jól felkészített Eger ellen. Az első félidőben közel 60%-kal dobtak, míg mi túl sok hibát vétettünk védekezésben. A harmadik negyedben extrát játszottunk, végül ez jelentette a különbséget. Férfias küzdelem volt, gratulálok mindkét csapatnak!”

Váczi Péter: „Huszonöt percig játszottunk azon a minőségen, ami a győzelemhez kellett volna. Utána fölénk nőtt a Vásárhely és megérdemelten győzött.”

U20-as csapatunk hosszú idő után ismét diadalmaskodott, ráadásul nem is akárhogy! Az összecsapás utolsó bő tíz percében egyszerűen állva hagyták az egrieket, és egy egészen szemkápráztató 35-10-es utolsó negyeddel tették fel a pontot az i-re. A 105-71-es sikerből Domján Ferenc és Béres Nándor klasszis teljesítményt nyújtott, de az együttes összes tagja dicséretet érdemel. Soha rosszabbat!

Legközelebb december 8-án, szombaton 18.30 órától a sereghajtó KTE-Duna Aszfalt vendégeként lép pályára a Kosársuli.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli

Idős embereket fosztottak ki

Háromfős hódmezővásárhelyi társaság a vízmű munkatársainak kiadva magukat több időskorút megkárosítottak Vásárhelyen és országszerte. Néhány jó tanács.
Megelőzhető a tragédia

Ismét a hírekbe került a szén-monoxid, 24 óra alatt a három esetből kettőben a készülék riasztása életet mentett. A mérgezések gyakorisága megnő a téli időszakban.
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok

Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

2024. 10. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!