SportMegvan a szezon második győzelme

2016. szeptember 23., péntek

Megvan a szezon második győzelme

Jól indult, majd mégsem alakult túl rózsásan a Vásárhelyi Kosársuli Eger elleni, idegenbeli mérkőzésének nagy része. Ahogy a mesékben szokták mondani, minden jó, ha a vége jó: a nagyot küzdő kék-sárgák az utolsó percben fordítva két ponttal diadalmaskodtak, és szerezték meg második győzelmüket a 2016-17-es szezonban.

Nem indult jó előjelekkel a derbi, mivel Utasi Gábor nem számíthatott a Tiszaújváros elleni ütközet egyik kulcsemberére Varga Zalánra, aki hátfájdalmai miatt nem volt játékra alkalmas állapotban. A hosszú utazás ellenére sem kezdtek rosszul a vendégek, de 2-6 után elfogyott a lendület, és az egriek fokozatosan átvették a vezetést, sőt eredményes távoli dobásaikkal, Tóth vezérletével átvették az irányítást. A kisszünetre így 8 pontos előnyre tettek szert a messzebbről igencsak pontatlanul célzó vásárhelyiekkel szemben. (21-13)

A folytatásban összekapták magukat Vasék, és egyre közelebb lopóztak a Heves megyeiekhez. Rostás Imre , Béres és a pár éve még Egerben pattogtató Szabó vitte a prímet. A másik oldalon Varga és Tóth tartotta a lelket társaiban, ami azt eredményezte, hogy a félidőben 32-30-ra vezettek.

A harmadik periódusban fej-fej mellett haladtak a gárdák, nem nagyon bírtak egymással a csapatok. Az Egernek jött ki jobban a lépés ebben az időszakban, volt, hogy nyolc egységgel is elmentek. (45-37) Ez főleg az egész találkozón ponterős játékot mutató Illésnek volt köszönhető. A  játékrész végére valamelyest magukra találtak Genalék, akik 47-43-ra zárkóztak fel.

Az utolsó 10 perc borzalmasan indult a Vásárhely szempontjából, a harmadik percben Tóth büntetőjével 10 pontra növelte a különbséget az EKE Eger. A Hódmezővásárhely viszont nem adta fel a küzdelmet: a negyed felénél, 61-52-nél lehetett először azt érezni, hogy meg tudják fordítani az állást. A játékmester Szabó labdaszerzései után egy triplát süllyesztett el a hazaiak gyűrűjében, ezzel már egy ponttal több állt a vásárhelyiek oldalán az eredményjelzőn, de nem volt még vége az izgalmaknak: újabb Szabó-show kellett az egyenlítéshez. Előbb Béres és Pavlovic egy-egy pontosan végrehajtott büntetőjét követően ellopott egy labdát, betalált közelről, majd az ekkor kiharcolt faultból jól célzott a büntetővonalról. A 66-68-as végeredményt pedig Vas Péter állította be. A Vásárhelyi Kosársuli tehát ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét, és két győzelemmel várja a jövő pénteki, MAFC elleni hazai összecsapást.

EKE Eger KOK - Vásárhelyi Kosársuli SE  66-68 (21-13, 11-17, 15-13, 19-25)

NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés. Vezette: Válé F., Záray K. és  Nagy V.
Eger, Eszterházy Csarnok 50 néző.
Kosársuli: SZABÓ 22/6, BÉRES 15, Pavlovic 3, Vas 9, Genal 8.
Csere: Rostás I. 11., Domján -, Tóth-Baranyi -, Nemes -.
Edző: Utasi Gábor és Czuprák László

Utasi Gábor: “Nagyon álmosan kezdtünk, de fokozatosan feljavult a védekezésünk. Sajnos nem igazán ültek a dobásaink, de nem adtuk fel, és a csodálatos utolsó percnek köszönhetően győzni tudtunk. Örülök, hogy a csapatom rosszjátéka ellenére is képes volt nyerni.“

Forrás: Kosársuli

Két csapat négy győzelem

A Vásárhelyi Kosársuli két csapattal nevezett az Országos Serdülő Bajnokság U14-es küzdelmeire: a 2003-as születésű Rakétákkal és a 2004-es Kobrákkal.
Még mindig üzlet a migránsok szállítása

Egy hódmezővásárhelyi férfi nyolc migránst akart a szerb-magyar határ közeléből Hegyeshalomra szállítani. Az M5-ösön lekapcsolták.

12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.
Új bölcsőde épült Mindszenten

A négy csoportszobás bölcsődét a település központjában a Városi Szolgáltató Kft. leromlott állapotú, átalakításra alkalmatlan épületei helyén építették fel.