SportMegdönthetetlen csúcs Vásárhelyen

2017. április 9., vasárnap

Megdönthetetlen csúcs Vásárhelyen

Az Országos Kenguru Kupa 7. fordulójában a Vásárhelyi Cápák játékosai elképesztő csúcsot állítottak fel a Hódtói Sportcsarnokban.

A 3. számú régió "A" csoportjának harmadik mérkőzésén, a Szolnok ellen a csapat mind a 12 tagja bedobta a félidei büntetőjét. Ennél jobb eredményt nem lehet elérni, tehát ez megdönthetetlen csúcs. Az egyik szülő a gárda minden meccsét videóra veszi, így az ő jóvoltából meg is lett örökítve ez a páratlan esemény.

A Vásárhelyi Kosársuli évek óta sok u11-es csapattal vesz részt az Országos Kenguru Kupa küzdelmeiben. A 2016/17-es szezonban az egyesület hat fiú és két leány gárdát indított, amelyek a dél-keleti régióban játszanak. A legügyesebb 2006-os fiúk 2016 elején bekerültek az  u10-es vásárhelyi válogatottba, majd a nyári közös edzőtábor után - ősszel immár u11-es válogatottként, Vásárhelyi Cápák néven neveztek. A bajnokság eddigi 7 fordulóját veretlenül játszották végig, 14 meccsből 14 győzelmet szerezve. Békés, Csongrád és Szolnok megyei vetélytársaik eddig még szoros meccsre sem tudták őket kényszeríteni. Edzőik, Pavlovics Vuk és Kelemen Balázs a Kosársuli NB I/B-s felnőtt csapatának meghatározó játékosai - rendkívül jó munkát végeznek a 20 fős társasággal.

A legutóbbi fordulóban elért eredményeik:
2017. április 1. - Hódtói Sportcsarnok, "A" csoport: 1. hely

Vásárhelyi Cápák - Szedeák Sasok 92-36

Dobók: Angyal 18, Bacsa 21, Borbáth 1, Borus 4, Domján 2, Kádár 8, Kis 9, Kruzslicz 13, Molnár 5, Ujvári 2, Vass 4, Wolf 5.

Pavlovics Vuk edző: "Az első negyedben a kemény védekezésünknek köszönhetően sok gyorsindításunk volt, nagy előnyre tettünk szert. Az ellenfél ügyes játékosait sikerült kevés ponton tartanunk. Magabiztosan játszottunk és a mérkőzés végéig folyamatosan növeltük az előnyünket."

Vásárhelyi Cápák - Szolnoki Sportcentrum 110-27

Pavlovics Vuk edző: "A második mérkőzést is lendületes játékkal kezdtünk. Mindenki kivette a részét a csapatmunkából, mind a két mérkőzésen mind a 12 játékosom szerzett pontot. Külön kiemelném, hogy a félidőben 12 büntetőt dobtunk be!"

Forrás: Kosársuli

Gasztronómia felsőfokon

Corvin Mátyás Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának cukrász és pincér tanulói a Pelikán Kupa versenyein is érmes helyezésekkel végeztek. Képekkel!
Kikapott a bajnokesélyestől a Kosársuli

Nem volt túl sok mozgástere a Kosársulinak Veszprémben a felsőházi rájátszásért folytatott párharc első ütközetében. Már az első félidőben eldőlt a meccs.

A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt
A szezon meccsének is beillő találkozó volt Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.