SportMég az aranyérem is elérhető

2013. február 7., csütörtök

A Koczka Kézisuli U7-es fiú szivacskézilabda csapata, az Erima Országos Gyermekbajnokságban lépett pályára. A Kalocsán megrendezett első fordulót egy nagyarányú győzelemmel, és két szoros végjátékban elszenvedett vereséggel zárta a csapat.

Fiatal átlagéletkorú keret utazott el a Gyermekbajnokság első fordulójára. A nagyon jó összetételű, tehetséges játékosok alkotta korosztályos együttesből, néhányan életükben először játszottak hivatalos mérkőzést. Mindezek ellenére, a Baranyi Milán vezette gárda nagyszerűen helytállt a színvonalas bajnokság első fordulójában.

A Koczka Kézisuli beszámolója szerint, a korai utazás és a megérkezésük után pár perccel már a Kecel KC várt a vásárhelyiekre. Nem indult jól a mérkőzés, a félidőben 8:4-es állásnál fordult a két csapat. A második félidőben szárnyra kapott, illetve edzői utasításra a csapat változtatott a védekezésén, sikeresen semlegesítették az ellenfél legveszélyesebb játékosát, így mindössze 1 gólt kaptak a záró 10 percben. Ám a 4 lőtt gól, ugyanúgy mint a játékidő most kevésnek bizonyult, nem tudták ledolgozni az első félidőben összeszedett hátrányukat.

Kecel KC – Koczka Kézisuli 9-8 (8-4)

A második mérkőzés egyből a keceli csata után következett, mert a Szentes SI betegségek miatt nem utazott el az első fordulóra. A csapatból azok kaptak lehetőséget a hazaiak gyengébbik csapata ellen, akik mindaddig nem sokat játszottak. Bizonyították is a rátermettségüket, 6:0-ra vezettek a félidőben, a vége 9:1-es szép siker lett.

Koczka Kézisuli – Gézengúz UKC „Katolikus” 9-1 (6-0)

A legutolsó mérkőzést a vendéglátók erősebbik csapata ellen játszották, fej-fej melletti első félidőt hozott a döntőnek is beillő csata. A forduláskor alakult ki a Gézengúz addigi legnagyobb, 2 gólos vezetése. A második félidőben onnan folytatták, ahol abbahagyták a csapatok, szárnyán vitte a Kézisulit az igazi vezérként játszó Baranyi, de a 18. percben, döntetlen állásnál 2 elkerülhető hiba megbosszulta magát, így nem jött össze a bravúr.

Gézengúz UKC „Eperföld” – Koczka Kézisuli 11-8 (6-4)