SportMárkus Molli az Országos Bajnokság ezüstérmese lett

2015. június 25., csütörtök

A hódmezővásárhelyi sakkutánpótlás nevelés óriási fegyverténye, hogy a 8 éves vásárhelyi kislány ott lehet a Korcsoportos Európa-bajnokságon.

Június 17-e és 24-e között Balatonlellén rendezték meg a Magyar Korcsoportos Sakkbajnokságot, melyen a fiúk és lányok 6-6 korcsoportban mérték össze tudásukat.

Vásárhelyről 3 fiatal sakkozó vett részt a versenyen. A legkisebbeknél, vagyis a 8 éven aluli fiúk között ketten próbáltak szerencsét: a Németh László Gimnázium és Általános Iskola első osztályos tanulója Venicz Levente, valamint a Kertvárosi Katolikus Óvoda – már elballagott – nagycsoportos óvodása Megyaszai Balázs. Mindketten az edzői elvárásoknak megfelelően az 5-8. helyen végeztek 7 játszmából szerzett 4 pontjukkal, sajnos a Buchholz-érték nem kedvezett a számukra, így Balázs a 7., míg Levente a 8.helyet érte el, de első „hosszú partis” versenyükön így is szépen helytálltak.

Helyezésük annak tudatában is felértékelődik, hogy mindketten csupán 9 hónapja sakkoznak és olyan ellenfelek ellen is fel kellett venni a küzdelmet, akik már középsős óvodás koruk óta, vagyis 2-3 éve játszanak. Edzőjük Tőkés János szerint jövőre nagyobb tudással, önbizalommal és tapasztalattal felvértezve biztos az előrelépésükben.

A fiúknál is szebb eredményt ért el a szebbik nem képviseletében, a 8 éven aluli lányok korcsoportjában versenyző 2. osztályos Márkus Molli (Varga Tamás Általános Iskola), aki remek versenyzéssel az értékes 2. helyet szerezte meg. Molli csupán csak a verseny győztesétől Gaál Zsókától kapott ki, a többi vetélytársát azonban legyőzte, közöttük a szintén nagyon tehetséges és még nála is fiatalabb Karácsonyi Lucát. Az ezüst- és bronzérem sorsa az utolsó fordulóban dőlt el, hiszen holtversenyben a 2-3. helyen álltak nagy vetélytársával Kovács Rékával. Márkus Molli nem bízott semmit a véletlenre, legyőzte ellenfelét, ezzel megszerezve az ezüstérmet.

Tőkés János edző tanítványa  6 partiból szerzett 5 pontjával jogot szerzett arra, hogy részt vehessen az idei Korcsoportos Európa-bajnokságon, amelyet szeptember utolsó két hetében rendeznek Horvátországban, Porec-ben.

Vásárhelyen tart mesterkurzust a Hegedűs házaspár

A növendékek igazi szakmai inspirációt meríthetnek Hegedűs Endre, illetve Hegedűs Katalin zongorajátékából. Két nyilvános mesterkurzus hangverseny is lesz.
Ahová a maroslelei diákok is gyalog járnak

Szó szerint is megnyerő volt a Maroslelei Általános Iskola WC-jének versbe foglalt segélykiáltása. Megnyerték az ingyenes  WC felújítást!
Késsel támadt egy lányra Vásárhelyen

A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vették a napok óta keresett 35 év körüli agresszív nőt, aki több személyt inzultált a városban.