SportMagyar Bajnokságot nyert Herczeg Zsófia és Márkus Molli

2017. május 11., csütörtök

Magyar Bajnokságot nyert Herczeg Zsófia és Márkus Molli

A játékosan megtanult koncentrálás, a figyelem és a gondolkodás korai elsajátítása sikerélményt, és dobogós helyezéseket jelent a gyerekeknek.

Nagy sikerről számolt be Tőkés János, a Vásárhelyi Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesület ifjúsági trénere, hiszen két tanítványa is bajnoki címet szerzett az április 28. és május elseje között, Hajdúböszörményben megrendezett Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságon.

A 8 év alatti (2009-ben, vagy utána született) lányoknál a nagycsoportos óvodás, Herczeg Zsófia tapasztalt ellenfeleket megelőzve 8 játszmából szerzett 7 pontjával Korcsoportos Magyar Bajnokságot nyert.

A még csak 6 és fél éves kislány néhány héttel ezelőtt már letette névjegyét, hiszen akkor Budapesten megnyerte a Magyar Óvodás Bajnokságot is, így ő már zsenge kora ellenére kétszeres magyar bajnoknak számít.

Hibátlan teljesítménnyel – 100%-al – nyerte meg a 10 év alatti (2007-2008-ban született) lányok versenyét Márkus Molli Amina. Molli minden ellenfelét legyőzve fölényes 2,5 pontos előnnyel fejezte be a versenyt. Esélyesként indult a megmérettetésen, hiszen a mostani  verseny előtt április közepén második helyezést ért el a Miskolcon rendezett Országos Diákolimpián.

Ugyanebben a korcsoportban indult Herczeg Viktória is, aki 9 partijából szerzett 6 pontjával, az 5. helyen végzett, és ezzel a második legjobb 2008-ban született lányversenyzőnek bizonyult a 23 főt felvonultató mezőnyben. Ő is igen szép eredményt ért el az Országos Diákolimpián, az I. korcsoportos Amatőr lányok közötti 3. helyével.

A 28 főt számláló 12 év alatti (2005-2006-ban született) lányok mezőnyében is volt Pákozdys sakkozó, Molnár Orsolya, aki kitűnő hajrájának köszönhetően – összesen 9-ből 6 pontot gyűjtve – csoportjában a fiatalabb évjáratúak közé tartozva – a dicséretes 5. helyen végzett. Ő is elindult a miskolci diákolimpián, ahol a 12. helyet szerezte meg.

Az óvodások is segíthetnek megóvni a Földünket

Az óvodások is segíthetnek megóvni a...

A vásárhelyi Bozókiné Szabó Ildikó oktatóprogramja részt vett egy nemzetközi versenyen, amelynek...
Országos döntőben az U14-es csapat

A Vásárhelyi Kosársuli u14-es csapata kilencedik tornáját is veretlenül nyerte meg. Május 28-án a...

Szóljon hozzá Ön is!

Úszó Ifjúsági Országos Bajnokság Hódmezővásárhelyen
Úszó Ifjúsági Országos Bajnokság Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhely ad otthont a 89. Ifjúsági Országos Bajnokságnak május 24-től 27-ig a Gyarmati Dezső Sportuszodában.

Ludas Matyi - gyerekekre hangolva
Ludas Matyi - gyerekekre hangolva A nagysikerű Bon Bon Matiné gyerekelőadás ezúttal Ludas Matyi, a furfangos libapásztor történetét zenei feldolgozásban kelti életre a BFMK színpadán.

Természet- és Környezetvédelmi Filmnapok a Bessenyeiben
Természet- és Környezetvédelmi Filmnapok a Bessenyeiben Három napon át előadások, tucatnyi fantasztikus magyar és külföldi filmalkotás, amelyek Földünk csodáit, értékeit mutatják be és hívják fel a figyelmet a védelmükre.

A szeretet arcai az Emlékpontban
A szeretet arcai az Emlékpontban A Manilában embert próbáló körülmények között szolgálatot teljesítő katolikus nővérek munkáját megörökítő film operatőre vásárhelyi származású. Képekkel!

Gyermekvállalásról, bevándorlókról, Székkutas páratlan fejlődéséről
Gyermekvállalásról, bevándorlókról, Székkutas páratlan fejlődéséről Lázár János országgyűlési képviselő, Miniszterelnökséget vezető miniszter május 23-án este lakossági fórumot tartott Székkutason.

Veszély a magasból
Veszély a magasból Hódmezővásárhelyen a gyalogosokat veszélyeztette egy törött erkélykorlát üveg, amely egy negyedik emeleti erkélyről lógott le a Lehel utcában.