SportMagyar Bajnokságot nyert Herczeg Zsófia és Márkus Molli

2017. május 11., csütörtök

Magyar Bajnokságot nyert Herczeg Zsófia és Márkus Molli

A játékosan megtanult koncentrálás, a figyelem és a gondolkodás korai elsajátítása sikerélményt, és dobogós helyezéseket jelent a gyerekeknek.

Nagy sikerről számolt be Tőkés János, a Vásárhelyi Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesület ifjúsági trénere, hiszen két tanítványa is bajnoki címet szerzett az április 28. és május elseje között, Hajdúböszörményben megrendezett Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságon.

A 8 év alatti (2009-ben, vagy utána született) lányoknál a nagycsoportos óvodás, Herczeg Zsófia tapasztalt ellenfeleket megelőzve 8 játszmából szerzett 7 pontjával Korcsoportos Magyar Bajnokságot nyert.

A még csak 6 és fél éves kislány néhány héttel ezelőtt már letette névjegyét, hiszen akkor Budapesten megnyerte a Magyar Óvodás Bajnokságot is, így ő már zsenge kora ellenére kétszeres magyar bajnoknak számít.

Hibátlan teljesítménnyel – 100%-al – nyerte meg a 10 év alatti (2007-2008-ban született) lányok versenyét Márkus Molli Amina. Molli minden ellenfelét legyőzve fölényes 2,5 pontos előnnyel fejezte be a versenyt. Esélyesként indult a megmérettetésen, hiszen a mostani  verseny előtt április közepén második helyezést ért el a Miskolcon rendezett Országos Diákolimpián.

Ugyanebben a korcsoportban indult Herczeg Viktória is, aki 9 partijából szerzett 6 pontjával, az 5. helyen végzett, és ezzel a második legjobb 2008-ban született lányversenyzőnek bizonyult a 23 főt felvonultató mezőnyben. Ő is igen szép eredményt ért el az Országos Diákolimpián, az I. korcsoportos Amatőr lányok közötti 3. helyével.

A 28 főt számláló 12 év alatti (2005-2006-ban született) lányok mezőnyében is volt Pákozdys sakkozó, Molnár Orsolya, aki kitűnő hajrájának köszönhetően – összesen 9-ből 6 pontot gyűjtve – csoportjában a fiatalabb évjáratúak közé tartozva – a dicséretes 5. helyen végzett. Ő is elindult a miskolci diákolimpián, ahol a 12. helyet szerezte meg.

Az óvodások is segíthetnek megóvni a Földünket

A vásárhelyi Bozókiné Szabó Ildikó oktatóprogramja részt vett egy nemzetközi versenyen, amelynek know-how-ja most Európában első helyezett lett.
Országos döntőben az U14-es csapat

A Vásárhelyi Kosársuli u14-es csapata kilencedik tornáját is veretlenül nyerte meg. Május 28-án a tét a bajnoki cím.
Kampánystart

Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.