SportMagyar Bajnokságot nyert Herczeg Zsófia és Márkus Molli

2017. május 11., csütörtök

Magyar Bajnokságot nyert Herczeg Zsófia és Márkus Molli

A játékosan megtanult koncentrálás, a figyelem és a gondolkodás korai elsajátítása sikerélményt, és dobogós helyezéseket jelent a gyerekeknek.

Nagy sikerről számolt be Tőkés János, a Vásárhelyi Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesület ifjúsági trénere, hiszen két tanítványa is bajnoki címet szerzett az április 28. és május elseje között, Hajdúböszörményben megrendezett Magyar Korcsoportos Egyéni és Csapat Rapid Sakkbajnokságon.

A 8 év alatti (2009-ben, vagy utána született) lányoknál a nagycsoportos óvodás, Herczeg Zsófia tapasztalt ellenfeleket megelőzve 8 játszmából szerzett 7 pontjával Korcsoportos Magyar Bajnokságot nyert.

A még csak 6 és fél éves kislány néhány héttel ezelőtt már letette névjegyét, hiszen akkor Budapesten megnyerte a Magyar Óvodás Bajnokságot is, így ő már zsenge kora ellenére kétszeres magyar bajnoknak számít.

Hibátlan teljesítménnyel – 100%-al – nyerte meg a 10 év alatti (2007-2008-ban született) lányok versenyét Márkus Molli Amina. Molli minden ellenfelét legyőzve fölényes 2,5 pontos előnnyel fejezte be a versenyt. Esélyesként indult a megmérettetésen, hiszen a mostani  verseny előtt április közepén második helyezést ért el a Miskolcon rendezett Országos Diákolimpián.

Ugyanebben a korcsoportban indult Herczeg Viktória is, aki 9 partijából szerzett 6 pontjával, az 5. helyen végzett, és ezzel a második legjobb 2008-ban született lányversenyzőnek bizonyult a 23 főt felvonultató mezőnyben. Ő is igen szép eredményt ért el az Országos Diákolimpián, az I. korcsoportos Amatőr lányok közötti 3. helyével.

A 28 főt számláló 12 év alatti (2005-2006-ban született) lányok mezőnyében is volt Pákozdys sakkozó, Molnár Orsolya, aki kitűnő hajrájának köszönhetően – összesen 9-ből 6 pontot gyűjtve – csoportjában a fiatalabb évjáratúak közé tartozva – a dicséretes 5. helyen végzett. Ő is elindult a miskolci diákolimpián, ahol a 12. helyet szerezte meg.

Az óvodások is segíthetnek megóvni a Földünket

Az óvodások is segíthetnek megóvni a...

A vásárhelyi Bozókiné Szabó Ildikó oktatóprogramja részt vett egy nemzetközi versenyen, amelynek...
Országos döntőben az U14-es csapat

A Vásárhelyi Kosársuli u14-es csapata kilencedik tornáját is veretlenül nyerte meg. Május 28-án a...

Szóljon hozzá Ön is!

A HFC már megkezdte a tavaszi felkészülést
A HFC már megkezdte a tavaszi felkészülést A felkészülési meccsen sok fiatal is szerepet kapott. A Bordánynak 10 gólt lőttek. Ők még a felkészülés elején járnak, mindamellett eggyel alacsonyabb osztályban érdekeltek.

Nehéz dolga lesz a Kosársulinak
Nehéz dolga lesz a Kosársulinak Az utolsó percekben elveszített Tehetséges Fiatalok BP elleni mérkőzés után Nagykőrösön vendégszerepelnek. Ellenfelük a tabellán egy hellyel feljebb áll.

95 éves Dr. Virág Jánosné
95 éves Dr. Virág Jánosné Több díjjal  jutalmazták  37 évi pedagógiai munkájáért, aranydiplomát is kapott.

Folytatódik az ittas vásárhelyi autós ámokfutó bírósági ügye

Hamarosan másodfokon folytatódik a 47-es úton a három éve készakarva balesetet okozó férfi tárgyalása. B. Balázs első fokon öt évet kapott.

Reformáció vándorkiállítás az Ótemplomban
Reformáció vándorkiállítás az Ótemplomban Vasárnap a Reformáció 500 éves évfordulójára rendezett országos vetélkedő döntőjének vásárhelyi helyezettjeit  köszöntik és megnyitják a Vissza a gyökerekhez című vándorkiállítást.