SportKimaradt ziccerek és eladott labdák

2014. április 19., szombat

Kimaradt ziccerek és eladott labdák
Győzni mentek pénteken a Kosársuli játékosai a Sugivica partjára, de Mócsai hiányát nagyon megérezték a védekezésben - így vereséggel tértek haza.

Nehezen boldogult az alacsonyabb szerkezetű hazai csapat ellen a Kosársuli, de a 7. percben még vezettek (11-13). Sajnos a következő három percben sikerült elveszteni a mérkőzést: 12 pont hátrányt szedtek össze Cziberéék (25-13). Ebben az időszakban - köszönhetően a Baja kiváló mezőnyvédekezésének - csak eladott labdákat és kihagyott dobásokat tudott összehozni a csapat, miközben a hazaiak ziccereztek.

A második negyedben sem valósult meg semmi az eltervezett védekezésből, Ágfalvi és Hosszú tetszés szerint érték ez kosaraikat. A Vásárhely támadójátéka viszont javult, köszönhetően Vejinovics és Varga ponterősségének, és a centerek ültetésének. A hazaiak több büntetőt is hibáztak, így Nyilas és Vas tripláival sikerült közelebb zárkózni (46-40). Czibere és Rostás pontjaira a dudaszó pillanatában válaszoltak a vendéglátók - így 51-45 lett a félidő végeredménye.

Szünet után javult valamelyest a Kosársuli védekezése, Vejinovics és Vas kosaraival sikerült 56-55-re feljönni. A következő két percben felváltva születtek a pontok (62-60), de a végén a többnyire ajándékba kapott büntetőkkel, és egy utolsó másodperces triplával ismét meglépett a Baja (69-60).

Az utolsó negyedet remekül kezdték a vásárhelyiek. A jó védekezés mellett 4 triplát is bevágtak - és a 36. percben már egálra állt a meccs (76-76). Az egyre fáradó bajaiak nehezen boldogultak, Vejinovics viszont foghatatlan volt, és máris a Kosársuli vezetett (78-80). Néhány kimaradt ziccer és eladott labda azonban megpecsételte a Vásárhely sorsát, 86-83 lett a hazaiak javára. Az utolsó két percben hiába faultoltak Nyilasék, a Baja értékesítette a büntetőket - az EnterHód viszont nem tudott betalálni.

Bajai Bácska FKE - EnterHód Vásárhelyi KS 94-83 (27-17, 24-28, 18-15, 25-23)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Baja, 100 néző - vezette: Maár, Bogárdi, Arató

Kosársuli: VEJINOVICS 36/18, Czibere 10/6, Vas 8/6, Varga 10, Gruda 2,

csere - Kukla 2, Nyilas 9/6, Grezsa -, Rostás I. 6

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András edző: "Nagyon csalódott vagyok, ugyanis semmit nem tudtunk megvalósítani a megbeszéltekből. Hiába játszott Szasa fantasztikusan, a többiek nagyot betliztek."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli

Előzetesben a két rablással gyanúsított vásárhelyi férfi

F. József gyanúsított és társa B. Ádám bűncselekményeinek, újabb eddig nem ismert részletei.
Cigány-magyar Ki Mit Tud volt Vásárhelyen

A vásárhelyi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat április 18-án délelőtt Cigány-Magyar Ki-Mit Tud? - ot rendezett a BFMK-ban. Fotótudósítás!
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!