SportKét magabiztos és nagyarányú győzelem

2014. április 28., hétfő

Két magabiztos és nagyarányú győzelem

Az NBII Dél-kelet csoport szombati mérkőzésén a HLKC Felnőtt csapata hazai pályán fogadta a Túrkeve VSE-Lechler csapatát.

Áncsán István ügyvezető szerint, azzal a tudattal léptek pályára, hogy a dobogóért folytatott versenyfutásban kizárólag a győzelem lehet elfogadható eredmény.

A mérkőzést kicsit visszafogottan kezdték, kifejezetten jó periódusokat bosszantó hibák követték, ezért jelentős előnyt nem tudtak kiharcolni a jól küzdő vendégcsapat ellen.

A második félidőre egy teljesen más felfogású vásárhelyi csapat futott ki, egy pillanatnyi esélyt sem adtak ellenfelüknek. Védekezésük, és Kothencz nagyban feljavuló kapusteljesítménye biztos alapot adott a csapatnak. A mérkőzésen több játéklehetőséget kaptak a HLKC fiatal, junior-korú játékosai is.

Győzelmükkel továbbra is nyílt a dobogós helyekért folyó harc, de a hátralevő Kistelek, Szarvas, KSI elleni mérkőzésükön már nem veszthetnek pontot.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt bajnokság
Hódtói Sportcsarnok – 200 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Túrkeve VSE-Lechler 35-20 (16-12)

Játékvezetők: Hirth György, Őry István
Versenybíró: Vörös Bálint

HLKC: Kothencz – Hegyi V.5, Németh 2, Török B. 3, Tószegi 7, Hegyi D. 6, Mészáros 3, Cs: Tóth (k), Szabó 2, Sajtos 3, Blaskovics G. 1, Becsei, Török M. 1, Fürcht 1, Krumesz 1
Túrkeve: Kocsis (k), Sörös (k), Kovács B. 1, Kovács E. 4, Nyitrai 4, Rácz 1, Sass 5, Szűcs 3, Nyakó 2,Tarsoly, Takács, Ozsváth

Gaál Adrienn edző: “Az első félidő lassú játéka után, a szünetben pontosítottunk és két sebességgel feljebb kapcsoltunk. Így már nem volt kérdéses a végeredmény. Mindenkinek tudtam lehetőséget adni, és külön örülök, hogy fiataljaink nagyon szépen szálltak be a mérkőzésbe. Szerencsére a gólarányunkon is tudtunk javítani. Egy lépéssel közelebb kerültünk a céljainkhoz.”

Junior mérkőzés:
A HLKC fiataljai számítottak a mérkőzés esélyesének a bajnoki tabellán mögöttük álló túrkeveiek ellen. Ennek megfelelően a mérkőzés első percétől nyomás alatt tudták tartani ellenfelünket, és egy gólban gazdag mérkőzésen magabiztos győzelmet arattak.

NBII Dél-Kelet csoport női junior bajnokság
Hódtói Sportcsarnok – 150 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Túrkeve VSE-Lechler 45-28 (19-11)

HLKC: Áncsán- Blaskovics I. 3, Fürcht 2, Szabó 3, Klemm 13, Török M. 10, Kandó 4, Cs: Balogh (k), Bánfi (k), Földesi 4, Varga-Tóth 4, Molnár, Kovács, Bálint 1, Becsei 2
Túrkeve: Sörös (k), Ferencz (k), Nyakó 7, Ozsváth 6, Takács 6, Tarsoly 5, Csízi 1, Herczegh 1, Horváth, Nagy, Rácz, Szilágyi 2

Beslin Anikó edző: “Lendületes játékkal, szép megoldásokkal tarkított mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni!”

VH - Áncsán István

Négyes döntőbe jutott a Pick Szeged

Bejutott a férfi kézilabda EHF Kupa négyes döntőjébe a Pick Szeged, miután vasárnap, hazai pályán legyőzte a portugál Sporting CP csapatát. Képekkel!
Kampánystart

Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül

Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.
Választás 2024 - Grezsa István

Április 11-én délután Hódmezővásárhelyen bejelentették, hogy Grezsa István indul a Fidesz-KDNP színeiben polgármesterjelöltként.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.