SportJó szezonindítás

2018. március 13., kedd

Jó szezonindítás

Március 11-én a Mórahalom elleni megyei rangadóval indította a tavaszt az NB III Közép csoportjában a Hódmezővásárhelyi FC. Szűcs Róbert tanítványai nagyot küzdöttek és végül Koncz Adrián és Varga Bence találataival hazai pályán tartották a pontokat.

Az NB III-as megyei rangadók mindig is pikánsnak számítottak, felfokozott hangulat és bizonyítási vágy a felek részéről, ami egy ilyen derbit magas fokon jellemez. Nem volt ez másként a Hódmezővásárhely – Mórahalom összecsapáson sem. A pontszerzés mindkét gárda számára létfontosságú, hiszen egyelőre a bennmaradásért küzdenek a kék-sárgák és a homokhátiak is. A vásárhelyieket pedig a revans vágy is fűthette, hiszen ősszel 3-0-s vereséget szenvedtek Mórahalmon. A keretek persze azóta mindkét oldalon változtak, a harcosság pedig most is ott volt mindkét csapat játékosainak szemében.

A találkozót egyértelműen a hazaiak kezdték jobban. Koncz Adrián szögletét követően Huszár Gergő lőtte ki a felső lécet. Az elkövetkezendő percek igaz kevésbé sikerültek parádésra, jobbára a mezőnyben folyt a játék, a labda pedig inkább a HFC-nél volt többet.

Negyed óra játék után azonban újabb helyzeteknél szisszenhettek fel a vásárhelyi drukkerek. Mezei Olivér szlalomozott egyet a védők között, mindezt pedig labdával tette, az akció végén meg is kínálta Varga Bencét, akinek a lövése egy kicsit, de fölé ment. Percekkel később pedig újból Mezei volt agilis, ám most a védők voltak résen.

A játékrész derekén újabb kapufáig jutott a Vásárhely. Prasler Thomas beadását követően Rácz Dezső igyekezett ráfordulni és lőni, sikerrel járt, de a számításokba néhány centis hiba csúszott, igaz Krnács is rajta volt az ügyön.

Az első 45 perc végére néhány mórahalmi próbálkozás is bekerülhetett a jegyzetfüzetekbe. Lászik Milánról feledkeztek meg a vásárhelyi védők egy pillanatra, a fejesét követően azonban Füredi Szabolcs nagyot mentett, majd az így elért szögletnél már aktívabb volt a HFC-s figyelem. 0-0-val jöhetett a folytatás.

Továbbra is nyomult a HFC, aminek egész hamar meg is lett az eredménye. Jól kontrázott a Vásárhely, Szabó Márk pedig ügyesen tudott meglépni a jobb szélen, középen pedig Koncz Adrián, a társ is vele tartott, a védők javarésze pedig kissé lemaradt, így Szabó könnyedén tudott bepasszolni Koncznak, aki a hálóba küldte a labdát.

A gól felrázta a Mórahalmot, a középkezdést követően nem sokkal helyzetbe keveredtek, pár percig a HFC-s térfélen, a kapu közelében zajlottak az események, a védelem azonban helyt állt. Ráadásul Szilágyi labdaszerzését követően már ismét Szabó Márk indulhatott Krnács kapuja felé. A hálóőr azonban hárítani tudott, még ha egy pillanatra úgy is tűnt, hogy véleményes a szituáció és lehet Szabót hamarabb sodorta el, mint a labdát. A játékvezető a büntető helyet, Szabó esését vélte színészi teljesítménynek és kiosztott egy sárgát.

4 perc múlva viszont csak meglett a második. Beszorult a Mórahalom a kapu elé, a vásárhelyi akció pedig úgy tűnt Szilágyi lövésével zárul, Krnács védeni tudott, de a labdát maga elé ütötte, ami rossz megoldásnak bizonyult. Varga Bence volt jó helyen és nem sokat teketóriázott, lecsapott a labdára és bevarrta a második HFC-s gólt.

A maradék játékrész sem telt események nélkül. A komolyabb helyzeteket azonban egy kis dulakodás előzte meg. Többen is földre kerültek az oldalvonal mellett, Bogáti is elesett és úgy érezte, hogy a derekára tapostak, Prasler Thomas pedig egy mórahalmi védővel rúgott össze.  A vendég kispad hamar a pályán termett, még a korábban csereként odakerülő Zsivoczky-Pandel is újra a gyepen volt és beszállt a lökdösődésbe. Mórahalmi szabadrúgás és Zsivcoczky-Pandel sárga lett az eset vége.

Ami a játékot illeti, a hajrában is inkább a HFC dominált. Két alkalommal is lett volna lehetőség arra, hogy a hazaiak újabb gólt rúgjanak. Előbb Szabó Márk maradt szemben egyedül a kapussal, ám a kirohanó Krnács fifikásabb volt és elérte a kicsit hosszan megtolt lasztit. Majd a hosszabbítás perceiben ismét Szabó szerezhetett volna gólt, Szabó Dávid passzánál üresen volt,de a lövése a felső lécen csattant. Maradt a 2-0.

NB III Közép csoport 18. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Mórahalom VSE 2-0 (0-0)

HFC: Filipánics, Füredi, Huszár, Benke, Szilágyi, Koncz, Mezei, Szántó, Prasler, Rácz, Varga
Cserék: Bordás, Tóth, Szabó D., Mátó, Kökény, Szabó M., Bartyik N.
Edző: Szűcs Róbert

MVSE: Krnács, Lászik, Banjac, Zámbó, Hrabovszki, Pócs T., Bogáti, Zsivoczky-Pandel, Zsoldos, Szűcs, Fodor
Cserék: Révész, Busa, Podonyi, Pócs D., Várda, Bokányi, Dobák
Edző: Vojnic-Zelic Sasa

Gólszerzők: Koncz, Varga

Forrás: hfc1912

Ünnepi programok március 15-én

Hódmezővásárhelyen az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc emléke előtt tisztelgő városi...
Belelendültek a judosok Vásárhelyen

A 2017 őszén megalakult vásárhelyi HÓD JUDO SE, már tavaly novemberben bajnoki címmel, idén pedig már...

Újabb szúnyogírtás lesz Vásárhelyen
Újabb szúnyogírtás lesz Vásárhelyen Idén már ötödik alkalommal segítenek a vásárhelyieket megszabadulni a szúnyogoktól. Kétszer az Önkormányzat finanszírozta, háromszor a Katasztrófavédelem.

Vásárhelyi nevezetességek a TV2-n
Vásárhelyi nevezetességek a TV2-n A stáb július 23-án járt Hódmezővásárhelyen. A helyi nevezetességeket Baranyai Antal segítségével ismerhetik meg.

Itt az új színházi évad a BFMK-ban
Itt az új színházi évad a BFMK-ban Színházi előadásokat két bérlet-sorozatban is kínálnak az ősszel kezdődő évadban. Újdonságként pedig a spirituális témák iránt érdeklődőknek ajánlanak előadássorozatot.

Jobblépés vagy ballépés
Jobblépés vagy ballépés Hamarosan táncra perdülhetnek az ápolók és a szociális munkások is, ugyanis Cser Ágnes Hódmezővásárhelyen új mozgalom indítását lengette be.

Rivaldafényben a nagyértékű tallérlelet
Rivaldafényben a nagyértékű tallérlelet A tengerparti fövenyen sokszor haszonnal kecsegtető foglalatosság a detektoros fémkeresés. Vásárhely határában ezzel a módszerrel nagy értékeket találtak. Képekkel.

A lőtéren ellenőrizték a rajok felkészültségi szintjét
A lőtéren ellenőrizték a rajok felkészültségi szintjét Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi bázisán megalakított Zászlóalj Harccsoport gyakorlatozott.