SportItt a harmadik győzelem!

2016. szeptember 30., péntek

Itt a harmadik győzelem!

Harmadik bajnokiján sem talált legyőzőre a Vásárhelyi Kosársuli. A kék-sárgák ezúttal a MAFC második csapatát győzték le magabiztosan.

Fotó: Kocsis Alíz

A rendkívül tehetséges, nagyon hajtós fiatal vendégek csak az első negyed végéig tudtak meglepetést szerezni a Hódtói Sportcsarnokban.

Ismét bebizonyosodott, hogy a fiatal szervezet gyorsan regenerálódik: a fővárosi fiatalok annak ellenére kezdtek alaposan felpörögve, hogy két nappal a meccs előtt a Honvéd ellen játszottak a bajnokságban. A főként kinti dobásokkal operáló Vasék ellen szellemes és fürge támadásokat vezetve irányították a játék alakulását az első negyed végéig, amikor is Szabó és Pavlovic kosarával, valamint egész pályás letámadással átvette a vezetést a Kosársuli. (28-24)

Ezután a hazaiak uralták a játékteret. A briliáns csapatvédekezés mellett a támadás beli hibák is belefértek a kék-sárgáknál, ahol leginkább Kelemen és Pavlovic volt elemében ebben az időszakban. 44-35-ös vezetésnél, Nemes hatalmas blokkja utáán mégis Utasi Gábor kért időt, a rövid pihenő valószínűleg segített abban, hogy a harmadik periódus előtt 10 pontra növelje előnyét a Vásárhely.

Begyújtották a rakétákat Genalék, akik kevesebb mint két perc alatt 60-39-re húztak el. Abban, hogy ez megvalósulhatott fontos szerepe volt annak, hogy a Hódmezővásárhely higgadt maradt, és  megtörte a rendkívül szimpatikus és hajtós ellenfelük játékritmusát. Ráadásul sokpasszal, üres emberig játszva operáltak, és ez annak ellenére sikerre vezetett, hogy sokszor pontatlanul céloztak. Így a zárójátékrész előtt Kelemen lepattanóból visszatett közelijét követően már 80-50 állt az eredményjelzőn.

Ébredezni kezdett a letámadásra átálló budapesti együttes, és gyors kosarakkal harminc alá mentek. A derbin náluk Molnár, Pápai és Bordács alkotott maradandót, a lassan csordogáló utolsó 10 percben egyre közelebb lopóztak, igaz csak átmenetileg. Az okos irányító munka mellet újabb ziccerével 17 egységet jegyző Szabó Péter góljával 92-68-ra vezetett a Vásárhelyi Kosársuli. Ezután nem történt számottevő változás, így a vásárhelyi közönség eddig hibátlan kedvenc gárdájuk harmadik győzelmének örvendhetett.

Vásárhelyi Kosársuli SE – MAFC II. 99-73 (28-24, 21-15, 31-11, 19-23)

NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés. Vezette: Radnóti M., Vadász Cs. És Csallóközi G.
Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok 450 néző.
Kosársuli: SZABÓ 17/3, KELEMEN 18/6, ROSTÁS I. 6, VAS 21/9, Nemes 5.
Csere: PAVLOVIC 16, Varga 4, Genal 7/3, Domján 1, Rostás G. 2, Tóth-Baranyi 2
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: “ A harmadik negyedben remek védekezésünkkel eldöntöttük a mérkőzés sorsát. A sok szerzett labdának, és a végre jó lepattanózásnak köszönhetően sok könnyű kosarat dobtunk, ezért tudtunk nagy arányú gyyőzelmet aratni. Gratulálok a csapatnak!”

Forrás: Kosársuli

Műtárgyak a pusztában - euromilliókért

Székkutas és Kakasszék között  a kerékpárút pihenőjében végnapjait éli a nagy csinnadrattával felavatott kilátóval megspékelt játszótér néhány játéka. Képekkel!
A szándékosság sem kizárt

Szeptember 28-án két tűzeset adott munkát a hódmezővásárhelyi tűzoltóknak. A Püspök utcában családi ház, a Lévai utcában melléképület égett. Képekkel!
Új pályázatot kell kiírni a vásárhelyi buszközlekedésre

Januárban döntöttek, hogy közbeszerzési eljárást írnak ki a szolgáltatás ellátására, valami miatt csak március 19-én tették közzé, kéthetes beadási határidővel.
Elfogták a tavaly óta keresett vásárhelyi tolvajt

Egy idős hódmezővásárhelyi nőt beengedett a lakásába, mivel segített neki a táskái cipelésében.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen
Nemzetközi konferencia és Észak-afrikai professzorok Vásárhelyen A Mezőgazdasági Kar első ízben rendez Erasmus Week rendezvénysorozatot, melynek apropója a Wellman Oszkár Nemzetközi Tudományos Konferencia.

Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül
Szeged, Tisza-part és SZIN-es buliforgatag készül Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot
A Kosársuli már csak az 5-8. helyért folytatja a bajnokságot A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.